توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی هشتم ☑️ چهارضلعی ها


جواب صفحه ۳۸ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت صفحه 38 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به چهارضلعی ها فصل ۳ چندضلعی ها را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

گام به گام صفحه ۳۸ ریاضی هشتمگام به گام صفحه ۳۸ ریاضی هشتم

جواب صفحه ۳۸ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 38 ریاضی هشتم داریم :چهارضلعی‌ای که ضلع‌های روبه روی آن دو به دو با هم موازی‌اند، متوازی الاضلاع نام دارد.

شکل متوازی الاضلاع صفحه ۳۸ ریاضی هشتم

1- متوازی الاضلاعی را رسم، و مانند شکل نام گذاری کنید.
یک ورق کاغذ پوستی روی آن بگذارید و تصویر متوازی الاضلاع را رسم کنید.
نوک مدادتان را روی نقطهٔ O (محل برخورد قطر‌ها و مرکز تقارن شکل) قرار دهید و مانند شکل های زیر، تصویر را 180 درجه حول این نقطه بچرخانید تا بر شکل منطبق شود.

شکل انطباق متوازی الاضلاع صفحه ۳۸ ریاضی هشتم

2- با توجه به انطباق شکل و تصویر، تساوی‌ها را کامل کنید.

جواب سوال ۲ صفحه ۳۸ ریاضی هشتم

هر یک از عبارت‌های زیر، یکی از خاصیت‌های متوازی الاضلاع را بیان می‌کند. با توجه به تساوی‌های بالا، این دو عبارت را کامل کنید.در هر متوازی الاضلاع، زاویه‌های رو به رو مساوی‌اند.

در هر متوازی الاضلاع، ضلع‌های رو به رو مساوی‌اند.

در هر متوازی الاضلاع، زاویه‌های مجاور مکمل‌اند.

3- پاره خط OA بر کدام پاره خط منطبق شده است؟ OC

پاره خط OB چطور؟ ODبا توجه به پاسخ این دو پرسش، یک خاصیت دیگر متوازی الاضلاع را پیدا کنید و بنویسید.

در هر متوازی الاضلاع، قطرها یکدیگر را نصف می‌کنند.

اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید.


همچنین بخوانید : جواب صفحه ۳۵ و ۳۶ ریاضی هشتم

☑️ در این بخش جواب فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند.❤️????


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب