توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فعالیت های درس ۵ مطالعات ششم ❤️ عوامل موثر در کشاورزی


جواب فعالیت های درس ۵ مطالعات ششم ؛ عوامل موثر در کشاورزی در ادامه به پاسخ تمامی فعالیت درس پنجم 5 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در صفحه ۲۴ و ۲۵ را برای شما کلاس ششمی ها آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۴ مطالعات ششم

گام به گام درس ۵ مطالعات اجتماعی ششمگام به گام درس ۵ مطالعات اجتماعی ششم

جواب فعالیت های درس ۵ مطالعات ششم

در ادامه به پاسخ گام به گام متن درس پنجم 5 مطالعات اجتماعی ششم داریم :ما بخش عمده‌ای از غذای خود را از راه کشاورزی به دست می آوریم. کشاورزی سه مرحله عمده دارد: کاشت، داشت و برداشت. آیا می‌توانید بگویید منظور از هر مرحله چیست؟

مرحله کاشت مراحل مختلفی دارد. آماده سازی زمین و شخم زدن خاک زیر کشت، آماده سازی بذر، کاشت بذر، مراقبت از محصولات زراعی شامل آبیاری، کود دهی و ….

مرحله در کشاورزی به کارهایی اطلاق می شود که پس از کاشت بذر در خاک برای رشد محصول ایده آل باید انجام شود. مرحله را دوره رشد گیاه تا رسیدن به محصول می گویند.

شیرین ترین دوره مراحل کشاورزی، مرحله برداشت است. در این مرحله زمان چیدن و برداشت محصولاتی است که منتظر آن بوده ایم. پس از پایان دوره رشد گیاه به زمان برداشت می رسد.همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۳ مطالعات ششم

جواب فعالیت ۱ صفحه ۲۴ مطالعات ششم

فرض کنید شما و گروهی از دوستانتان تصمیم گرفته‌اید یک محصول کشاورزی تولید کنید. کتاب را ببندید و همفکری کنید به چه چیزهایی نیاز دارید؟ آنها را روی یک کاغذ بنویسید و در کلاس بخوانید.

مثلا برای کاشت سبزی به خاک خوب، کود، بذر سبزیجات، آب کافی، نور خورشید و خاک مناسب (باغچه، گلدان و …) نیاز داریم.

جواب درس پنجم مطالعات پایه ششم

جواب فعالیت ۲ صفحه ۲۵ مطالعات اجتماعی ششم

کاربرگه ی شماره ۵ را در کلاس انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۵ مطالعات ششم روی دکمه زیر کلیک کنید:جواب کاربرگ شماره ۵ مطالعات اجتماعی ششم ، عوامل موثر در کشاورزی

جواب فعالیت ۳ صفحه 25 مطالعات ششم

غذای محلی شما چیست و کدام محصولات کشاورزی در آن به کار رفته است؟
پاسخ پیشنهادی: (مربوط به شمال کشور): باقالاقاتق: لوبیا (باقالی)، شوید، سیر

کاربرگه شماره ۶ را انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۶ مطالعات ششم روی دکمه زیر کلیک کنید:

جواب کاربرگ ۶ مطالعات اجتماعی ششم : کاربرگه غذای محلی

غذای محلی خود و محصولات یا باغی که در آن استفاده می شود را یادداشت کنید.
پاسخ پیشنهادی: من ساکن لرستان هستم. سوپ ترخینه یک سوپ خوشمزه است که از ترخینه (بلغور جو دوسر) با کشک محلی ، سبزیجات ، محصولات جانبی و نخود تهیه می شود.


همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۲ مطالعات اجتماعی ششم

☑️ پاسخ سوالات فعالیت درس ۵ مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی فصل دوم درس چگونه تصمیم بگیریم صفحه ۲۴ و ۲۵ را در این نوشتار دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید. برای پیدا کردن جواب های بیشتر در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل عبارت ماگرتا را قرار دهید. اگر سوالی هم داشتید در قسمت پایین برای مان دیدگاه بگذارید.


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب