توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فصل چهارم علوم تجربی دوم ⚡️ درس زندگی ما و گردش زمین (۲)


جواب فصل چهارم علوم تجربی دوم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا با پاسخ و جواب فعالیت ها ، ایستگاه فکر ها و گفت و گو کنید های صفحه ۳۱ و ۳۴ فصل ۴ علوم پایه دوم درس زندگی ما و گردش زمین (۲) کتاب علوم دوم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب فصل سوم علوم تجربی دوم

گام به گام درس چهارم علوم دومگام به گام درس چهارم علوم دوم

جواب درس چهارم علوم تجربی دوم

در ادامه با پاسخ فصل ۴ علوم دوم داریم :جواب آزمایش کنید صفحه ۳۱ علوم دوم

در یک اتاق تاریک بر روی دو میز دو سکّه و دو چراغ مطالعه‌ي یکسان قرار دهید. نور یکی از آن‌ها را به صورت راست و نور دیگری را به صورت مایل به سکّه‌ها بتابانید. پس از مدّتی سکّه‌ها را لمس کنید. کدام بیشتر گرم شده است؟ چرا؟ محل قرار گرفتن هریک از سکّه ها را نسبت به چراغ تغییر دهید. مشاهده‌های خود را یادداشت کنید.

جواب : سکه اول زیرا نور چراغ مطالعه مستقیماً به آن می تابد.

جواب آزمایش کنید صفحه ۳۱ علوم دوم

گفت‌و‌گو کنید صفحه ۳۱ علوم پایه دوم

یادداشت‌های خود را با هم مقایسه کنید و درباره‌ی نتایج مشاهده‌ها گفت‌وگو کنید.

جواب آزمایش کنید صفحه 31 علوم دوم

دو دماسنج را نزدیک به هم در محلی قرار دهید به طوری که نور خورشید یا چراغ به یکی راست و به دیگری مایل بتابد. پس از مدتی، دمایی را که دماسنج‌ها نشان می‌دهند، با یکدیگر مقایسه کنید. چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟پاسخ: سکه جلوی نور مایل کمی گرم می شود و دماسنج عدد 20 را نشان می دهد اما سکه ای که در نور مستقیم است بیشتر گرم می شود و دماسنج عدد 28 را نشان می دهد، حالا می دانیم که چرا تابستان ها گرمتر و زمستان ها سردتر هستند

جواب آزمایش کنید ۲ صفحه ۳۱ علوم دوم

فرفره بسازید صفحه ۳۴ علوم دوم

مواد و وسایل لازم
قیچی، کاغذ، سوزن، یک قطعه چوب
آیا با فرفره می‌توان فهمید که سرعت باد زیاد است یا کم؟ چگونه؟

پاسخ : با دقّت کردن در سرعت چرخیدن فرفره

☑️ خب این بود از جواب فصل چهارم علوم تجربی پایه دوم دبستان. اگر سوالی درباره فصل ۴ علوم تجربی دوم داشتید از قسمت دیدگاه از ما بپرسید. برای بهتر پیدا کردن ما در گوگل در آخر عبارت خود کلمه ماگرتا را اضافه کنید.????????نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب