توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب درک و دریافت صفحه ۶۷ فارسی پنجم ، رئیس علی


جواب درک و دریافت صفحه ۶۷ فارسی پنجم که رابطه با حکایت وطن دوستی بخوان و بينديش رئیس علی صفحه 67 کتاب فارسی پایه پنجم می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: معنی کلمات درس هشتم فارسی پنجم

جواب درک و دریافت صفحه ۶۷ فارسی پنجم

جواب درک و دریافت صفحه ۶۷ فارسی پنجم

۱- زادگاه رئیس علی کجاست؟
دلوار در نزدیکی بوشهر.۲- چرا انگلیسی ها فکر می کردند فقط رئیس علی می تواند خواب آرام آنها را آشفته کند؟
انگلیسی ها در مورد شجاعت رئیس علی شنیده بودند و خوب می دانستند که می تواند خواب آرام آنها را در شب های بوشهر آشفته کند.

۳- دوره‌ی نوجوانی و جوانی رئیس علی چگونه گذشت؟
علی کودکی اش را در روستا با تماشای موج های خروشان خلیج فارس و دیدن کشتی های تجاری، لنج ها و قایق های ماهیگیری گذراند و سختی های آن سال ها را در کنار پدر تجربه کرد. در جوانی کنار مردان دلوار و هم سن و سال های خود اسب سواری، شنا و تیر اندازی را آموخت و طولی نکشید که به خاطر شجاعتش، مردم او را «رئیس علی» نامیدند. سفرهای دائمی و دیدن سختی های دریا و تنگدستی مردمان جنوب و مقاومت و پایداری آنها از رئیس علی، جوانی دلیر، بی باک، مردم دار و دوست داشتنی ساخته بود.

۴- آیا رئیس علی به ادبیات علاقه مند بود؟ چرا؟
بله، رئیس علی در مکتب خانه قرآن آموخت تا کتاب خدا چراغ راهش باشد، همچنین خواندن حافظ، شاهنامه و منثوی کلامش را برای دیگران شنیدنی تر و تاثیر گذارتر کرده بود.

۵- فرمانده‌ی انگلیسی در نامه‌ی خود، چگونه رئیس علی را با فرماندهان انگلیسی مقایسه می کند؟
الان من با دو نظامی خود اسیر دلواری ها هستیم ولی فرمانده جوان و بی باک آنها اجازه داده است که آخرین حرف هایم را در کمال آزادی و آرامش بنویسم و خودش در فاصله‌ی دورتر از ما گرم گفت و گو با دوستانش است.
ژنرال، آیا این جوانمردی در درون من و تو هم دیده می شود؟ من هنوز نمی دانم در چه راهی کشته می شوم.۶- آیا افراد دیگری را می شناسید که همچون رئیس علی خواب دشمنان ایران را آشفته کرده اند؟ در مورد زندگی آنها تحقیق کنید.
بله، مثلا میرزا کوچک خان در شمال، ستار خان و باقر خان در شمال غربی و شهید محسن فخری زاده.

مطلب پیشنهادی: معنی کلمات درس بخوان بیندیش رئیس علی فارسی پنجم

از داستانی که گفته شد می شود موارد بالا را به عنوان درک مطلب در نظر گرفت. شما چه جواب های دیگری برای درک و دریافت فارسی پنجم صفحه ۶۷ پیشنهاد می کنید؟

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب