توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب کاربرگ شماره ۵ و ۶ مطالعات نهم


جواب کاربرگ شماره ۵ و ۶ مطالعات اجتماعی نهم : در این نوشته پاسخ کاربرگه شماره 5 زیست بوم های جهان و کاربرگه 6 شگفتی های آفریقا مطالعات پایه نهم را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به عنوان کمک درسی برای شما دانش آموز عزیز سال نهمی فراهم کرده ایم که در ادامه کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ شماره ۴ مطالعات نهم

گام به گام کاربرگ شماره ۵ و ۶ مطالعات نهمگام به گام کاربرگ شماره ۵ و ۶ مطالعات نهم

جواب کاربرگ شماره ۵ مطالعات اجتماعی نهم

در پاسخ به کاربرگه 5 مطالعات نهم زیست بوم های جهان داریم :با توجه به نقشه ای که در سمت راست مشاهده می کنید، نوع زیست بوم را حدس بزنید و بنویسید. سپس با استفاده از دانسته های قبلی خود و آنچه در کتاب خوانده اید، جدول را کامل کنید.

جواب جدول کاربرگه شماره ۵ مطالعات نهمجواب جدول کاربرگه شماره ۵ مطالعات نهم
نام زیست بومآب و هوادو نمونه جانور و یک گیاه
توندراسرد و قطبیخرس قطبی/ خزه گل سنگ
تایگاسردگرگ/ کاج های خاکستری
بارانی استواییمعتدلشامپانزه / درختان پهن برگ
بیابانگرم و خشکروباه / بوته های خار
ساوانگرم با دو فصل خشک و مرطوبشیر / تک درخت ها

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ شماره ۳ مطالعات نهم

جواب کاربرگ شماره ۶ مطالعات اجتماعی نهم

در پاسخ به کاربرگه 6 مطالعات نهم شگفتی های آفریقا داریم :

یک گروه پژوهشگر قصد دارند درباره ٔ زیست بوم های قاره آفریقا تحقیق کنند. آنها می خواهند از بندر ماتادی در کشور کنگو به بندر اسکندریه مصر در کناره دریای مدیترانه بروند. این گروه به ترتیب از سه نوع زیست بوم عبور می کنند. این سه زیست بوم را نام ببرید. فرض کنید شما سرپرست این گروه هستید. نام های کوتاه به دوستان خود بنویسید و در آن، نکات جالب و شگفتی هایی را که مشاهده کرده اید و یا گونه های در معرض خطر را شرح دهید.پاسخ: از ماتادی تا اسکندریه سه نوع اکوسیستم (زیست بوم) وجود دارد که به شرح زیر به شما می گویم: ماتادی دارای هوای گرم و گرمسیری است، همیشه باران می بارد و رطوبت بالایی در این منطقه دارد، پرنده زیبای توکا در این منطقه زندگی می کند. جنگل. در این منطقه مارهای بزرگ و خطرناکی وجود دارد. برخی از مردم این منطقه در مزرعه کار می کنند. منطقه ساوان با چمنزارهایش در کنار جنگل های گرمسیری واقع در این منطقه گرم، گاهی خشک و گاهی مرطوب است، حیواناتی مانند شیر، کرگدن و گوشتخوار در این منطقه زندگی می کنند. اگر از منطقه ساوان عبور کنیم به منطقه ای خشک و کویری می رسیم. یکی از شگفتی های این منطقه روباه صحرای صحرا است. در این منطقه حمل و نقل همچنان توسط شتر انجام می شود.

ب) فرض کنید قرار است به شما یک سفر رایگان همراه با گروهی از گردشگران بیعت (اکوتوریست) جایزه بدهند. کدام زیست بوم را برای سفر انتخاب می کنید؟ چرا؟

جواب : جنگل های بارانی استوایی، به علت پوشش گیاهی مناسب و بارندگی.

شکل کاربرگه شماره ۶ مطالعات نهم

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ شماره ۲ مطالعات نهم

☑️ شما نیز اگر پیشنهادی برای جواب هر یک از کاربرگ شماره ۵ و ۶ مطالعات نهم دارید می توانید از قسمت دیدگاه، متن خود را با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید و بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در گوگل در انتهای عبارت جستجوی خود کلمه ماگرتا را اضافه کنید. ????✌نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب