توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

شهریه مهدهای کودک چقدر افزایش یافت؟


. . . . . . . . . . . . .

شهریه مهدهای کودک چقدر افزایش یافت؟به گزارش تیزلند؛ علیرضا حاجیان‌زاده امروز در نشست خبری به مناسبت هفته ملی کودک با اشاره به اینکه باور کودکان به عنوان یکی از با ارزش‌ترین سرمایه ملی و آینده ایران یکی از مسائل جدی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم، اظهار کرد: برای تعلیم و تربیت کودکان صفر تا 6 سال روش تربیت یکپارچه‌ای نداشتیم اما از سال 99 کودکان کمتر از 6 سال مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفتند و مهدهای کودک به آموزش و پرورش محول شد.

وی افزود: اواخر سال 99 با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن به آموزش و پرورش، سازمان تعلیم و تربیت مرجع رسمی کودکان صفر تا 6 سال شد و در این سازمان مهم‌ترین اهداف ساماندهی و مدیریت یکپارچه تعلیم و تربیت کودکان است، تربیت مربیان کودکان از دیگر اهداف است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت گفت: تحقیقات نشان داده است کودکانی که دوره پیش از دبستان را گذرانده‌اند در دوره مدرسه موفقیت بیشتری داشتند برای تربیت کودکان شناخت دقیق از نیازهای کودکان بسیار ضروری است و برنامه‌ریزی باید متناسب با شرایط زمان و نیازهای آنان باشد.

حاجیان‌زاده تصریح کرد: امروز بیش از 8 میلیون کودک زیر 6 سال داریم که در 50 هزار مهدکودک و پیش دبستان ساماندهی شدند و بیش از 200 هزار مربی در این مراکز برای کودکان خدمات رسانی دارند؛ در هدفگذاری خود 20 هزار مهدکودک و پیش دبستانی روستایی را پیش بینی کردیم، با توجه به دانش افزایی پایین در این مناطق به تربیت کودکان در این مناطق نیاز داریم.

وی درباره بازگشایی مهدهای کودک بیان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مهدهای کودک در مشاغل گروه سه قرار دارند و بازگشایی آنها در شهرهای نارنجی بلامانع است. همچنین محتوای تولید شده برای آموزش کودکان از طریق دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود اما توسط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک ساماندهی و پس از تایید آموزش و پرورش ارائه خواهد شد.

حاجیان‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا سیاست چابک سازی با تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تناقض دارد یا خیر، گفت: سیاست ما این است که کار علمی صورت بگیرد و بار فوق العاده‌ای اضافه نخواهد شد همچنین پیش بینی کردیم رشته تربیت کودک در حوزه‌های علمیه و دانشگاه ایجاد شود و آموزش‌های بدو و ضمن خدمت و توانمندسازی مربیان را خواهیم داشت.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک ادامه داد: نمی‌خواهیم تمام کودکان را تحت پوشش ببریم و در سه سال اول کودک باید در آغوش خانواده باشد، در اساسنامه این سازمان پیش بینی شده است پیش‌دبستانی همگانی شود، پیش دبستانی دوره رسمی غیراجباری است، اما سیاست ما فراگیر شدن این دوره است و هفت سال هم برای ایجاد پوشش همگانی فرصت داده شده است، همگانی شدن نباید اجباری باشد بلکه باید با فرهنگ سازی و ایجاد جذابیت، خانواده ها به حضور فرزندشان در پیش دبستانی متمایل شوند.

حاجیان‌زاده درباره شهریه مهدهای کودک گفت: به شهریه سال گذشته تا سقف 32 درصد اضافه شد، این رقم که به تصویب سازمان حمایت از مصرف کننده رسیده، برای مدارس و مهدکودک‌های غیردولتی در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب