توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب تمرین صفحه ۴۱ ریاضی چهارم + فکر کن


حل تمرین صفحه ۴۱ ریاضی چهارم دبستان و پاسخ فکر کن را از فصل دوم بخش «ضرب عدد در کسر» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

جواب تمرین صفحه ۴۱ ریاضی چهارم ابتدایی

۱- برای شکل های زیر ضرب بنویسید.

حل تمرینات صفحه 41 ریاضی چهارم ابتداییحل تمرینات صفحه 41 ریاضی چهارم ابتدایی

نکته : برای مشاهده بهتر تصویر پاسخ، کافیست یکبار بر روی آن کلیک کنید سپس تصویر جدید باز شده را به اندازه دلخواه بزرگنمایی کنید.مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس صفحه ۴۰ ریاضی چهارم

۲- فرید برای شکل رو به رو ضرب ۱۰/۱۰۰ × ۳ و فواد برای همین شکل ضرب ۱/۱۰ × ۳ را نوشته است. ضرب کدام یک درست است؟

۳- در روزهای نزدیک اربعین، تعداد زیادی از زائران پیاده به سمت حرم امام حسین (ع) حرکت می کنند. تعدادی از زائران، از نجف به سمت کربلا در حال حرکت اند. آنها هر روز ۲/۷ راه را طی می کنند. آیا آنها پس از ۳ روز به کربلا می رسند؟ چرا؟

جواب فکر کن صفحه ۴۱ ریاضی چهارم دبستان

با ۳ استکان یک لیوان پر می شود. با ۵ لیوان یک پارچ کوچک پر می شود. با ۲ پارچ کوچک آب یک پارچ بزرگ پر می شود.یک پارچ کوچک آب را داخل پارچ بزرگی ریختهایم، یعنی چند لیوان؟ چند استکان؟

۵ لیوان و ۱۵ = ۳ × ۵ استکان

گنجایش یک استکان، چه کسری از گنجایش یک لیوان است؟

کسر یک سوم یا ۱/۳

گنجایش یک لیوان، چه کسری از گنجایش یک پارچ بزرگ است؟کسر یک دهم یا ۱/۱۰

گنجایش یک استکان، چه کسری از گنجایش یک پارچ کوچک است؟

کسر یک پانزدهم یا ۱/۱۵

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۳۹ ریاضی چهارم


✅ در این نوشته جواب تمرین صفحه ۴۱ ریاضی چهارم ابتدایی را به صورت کامل مرور کردیم، اگر سوالی دارید آن را از قسمت نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه کلمه ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب