توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب بررسی و اندیشه و تحقیق درس یازدهم دینی دهم


جواب بررسی و اندیشه و تحقیق درس یازدهم دینی دهم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا با پاسخ و جواب سوالات بررسی ، اندیشه و تحقیق و پیشنهاد صفحه ۱۴۱ درس ۱۱ یازدهم فضیلت آراستگی کتاب دین و زندگی دهم رشته های تجربی ، ریاضی ، انسانی و فنی و حرفه ای متوسطه دوم آشنا می شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس 10 دهم دینی دهم

جواب بررسی و اندیشه و تحقیق درس یازدهم دینی دهمجواب بررسی و اندیشه و تحقیق درس یازدهم دینی دهم

پاسخ بررسی صفحه 141 درس یازدهم کتاب فارسی دینی دهم

با توجه به شکل پوشش‌های موجود در جامعه برای پسران و دختران، بگویید که کدام یک از آنها عفت افراد را بیشتر تضمین می‌کند؟پاسخ: پوششی واقعی پوششی است که به طور کلی بدن انسان را از نامحرمان بپوشند تا شخصیت زن از هوس ها و بی احترامی و مفاسد اجتماعی محفوظ بمانند. با توجه به آیات قرآن کریم و فرمایش ائمه معصومین (ع) بایستی پوشش های بدن را کاملا پوشاند و از دید نامحرمان محفوظ داشت که چادر بهترین آنان برای زنان می باشد. مردان نیز نباید لباس های تحریک آمیز بپوشند و از طریق پوشاک به خودنمایی اقدام نمایند.

جواب سوال های اندیشه و تحقیق صفحه 141 درس یازدهم دینی دهم

1) چه تفاوتی میان آراستگی و خودنمایی ظاهری است؟

پاسخ: خود نمایی نوعی شتاب زدگی در آراستگی و خودنمایی و کار جاهلانه است، اما آراستگی به معنای «آرایش و اصلاح ظاهر و باطن» است که انسان ذاتاً به آن علاقه مند است، در تظاهر زیبایی نفس است و در آراستگی سلامت نفس وجود دارد.

2) چرا خصلت ارزشمند عفاف در وجود زنان از ارزش بیشتری برخوردار است؟

پاسخ: چون خداوند زنان را بیش از مردان به زیبایی آراسته است. زن مظهر جمال و زیبایی است؛ این زیبایی هم درونی است و هم ظاهری و برای حفظ این نعمت است که خداوند برای زن احکام خاصی قرار داده است تا گوهر زیبای وجود او از چشم نااهلان دور بماند و روح بلندش ذلیل نشود.

جواب پیشنهاد صفحه 141 درس یازدهم دین و زندگی دهم

1) پیرامون ما افرادی هستند که با استفاده از خلاقیت‌های خود تحسین دیگران را برانگیخته‌اند و در زمینه‌های گوناگون هنری، ورزشی، علمی، اجتماعی و اخلاقی به فردی مؤثر در جامعه تبدیل شده‌اند. آنچه دربارهٔ عوامل این موفقیت می‌دانید، بیان کنید.پاسخ: عوامل موفقیت: 1) هدفمندی 2) اعتماد به نفس 3) عزم و اراده بر روی هدف 4) مشورت با افراد موفق و بامنش 5) یاد خدا و ایمان به خدا 6) دوری از گناه 7) دوری از تظاهر کردن 8- زندگی در محیط مساعد و خوب 9) خود را تحسین کردن

2) با خود بیندیشید و ببینید که تا چه اندازه کوشش کرده‌اید آراستگی همراه با عفاف داشته باشید. آیا موانع درونی در مقابل این کوشش وجود داشته است؟ آنها را برای خود مشخص کنید و برای برداشتن آن موانع، راه حل مناسب تنظیم نمایید.

پاسخ: مسلمان باید در پیروی از دستورات اسلام که دین تعادل است بکوشد و اگر اینطور باشد در تمام عرصه های زندگی که زیبایی بخشی از آن است از تعادل خارج نمی شود تا به افراط گرایی منجر شود. ما به عنوان یک مسلمان باید زیبایی خود را در مرز تعادل نگه داریم و اندام خود را وسیله ای برای سوء استفاده از دیگران قرار ندهیم و سعی کنیم با کمک ائمه و معصومین (ع) از تعادل خارج نشویم.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس نهم دینی دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب دین و زندگی (1) پایه دهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.در انتها امیدواریم که مقاله جواب بررسی و اندیشه و تحقیق و پیشنهاد درس 11 یازدهم فضیلت آراستگی کتاب دینی دهم کلیه رشته ها متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. ????

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب