باتری سمند فابریک دارای جریان ۶۶ آمپری و با ولتاژ ۱۲ ولتی می‌باشد. باتری خودروی سمند در ابعاد ۲۸*۱۸*۲۰ سانتی‌متر طول، عرض و ارتفاع تعبیه شده است. از آنجا که سمند در کلاس خودروهایی مثل پژو ۴۰۵ و پژو پارس قرار دارد و همه‌ی آنها از تولیدات شرکت ایران‌خودرو هستند، دور از انتظار نیست که باتری مورد استفاده در آن‌ها نیز از یک نوع باشد.  متاسفانه در ۲ سال اخیر کارخانه ایران خودرو جهت کاهش هزینه تولید اقدام به نصب باتری ۶۰ امپر روی سمند کرده است که از نظر اکثر کارشناسان توان لازم برای تجهیزات برقی این خودرو را تامین نمی‌کند.

مزایای موتور توربو مشکلات موتور توربوشارژ موتور توربو چیست موتور توربو شارژ دنا موتور توربو شارژ چیست اصول نگهداری از موتور توربو آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش نکات فنی خودرو تعمیر و نگهداری خودرو

طول عمر باتری ماشین به عوامل متعددی بستگی دارد. نوع استفاده از باطری تاریخ تولید و کارخانه سازنده آن تاثیر مستقیمی در ماندگاری آن دارند. انتخاب این که کدام آمپر باطری برای ماشین شما مناسب است به میزان استفاده شما از ماشین نیز بستگی دارد. برای مثال اگر در تابستان از کولر ماشین زیاد استفاده می‌کنید، سیستم‌های صوتی و تصویری پر مصرفی روی خودرو نصب کرده اید و یا در مسیرهای پر ترافیک تردد زیادی دارید بهتر است از باطری ۷۴ آمپر تا باتری ۸۸ آمپر استفاده کنید. بعضی متخصصین متعقدند باتری ۷۴ آمپر سمند بالاترین بازده را برای ماشین سمند دارد.