خودروهای برقی آینده صنعت خودروسازی را تشکیل می‌دهند و در این بین خودروسازان نیز در تلاش هستند تا با روش‌های تبلیغاتی گوناگون، مشتریان را به خرید خودروهای الکتریکی ترغیب کنند. در این بین شرکت کیا از اسطوره تنیس رافائل نادال به عنوان سفیر خودروهای الکتریکی خود بهره می‌گیرد.

رافائل نادال کیست بهترین تنیسورهای جهان خودرو ورزشکاران بیوگرافی ورزشکاران انواع مسابقات ورزشی قیمت کیا EV6

خودروساز کره‌ای اخیرا یک دستگاه کیا EV6 سفارشی را در اختیار رافائل نادال قرار داده است تا از وی به عنوان مبلغ خودروهای الکتریکی استفاده کند. نادال نیز متعهد شده است تا از خودروهای برقی بیشتری در طول زندگی خود بهره بگیرد.

رافائل نادال در حال حاضر ساکن مایورکا در اسپانیا است اما در جریان مسابقات تنیس فصل بعد از جمله رقابت‌های اوپن استرالیا، از کیا EV6 سفارشی برای تردد استفاده خواهد کرد. متاسفانه کیا جزئیات چندانی از نسخه سفارشی کیا EV6 رافائل نادال منتشر نکرده است. طرفداران تنیس می دانند که نادال مدتی پیش دچار مصدومیت شد. این مصدومیت در جریان رقابت‌های ویمبلدون بدتر شد و او را مجبور به کناره‌گیری از المپیک ۲۰۲۰ توکیو و همچنین رقابت‌های اوپن آمریکا کرد.

کیا EV6 یکی از جذاب‌ترین خودروهای این شرکت کره‌ای است که حتی در صورت عدم استفاده به عنوان خودرو، قابلیت تغییر نقش به منبع تغذیه قابل حمل با قدرت ۳.۶ کیلووات را دارد. کیا EV6 تنها خودرو برقی جهان نیست که چنین قابلیتی دارد اما این ویژگی موجب محبوب‌تر شدن آن نزد مشتریان خواهد شد