شرکت خودروسازی تسلا بزرگترین سفارش تاکنونی خود را دریافت کرد. شرکت اجاره خودروی هرتز، ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی به ارزش ۴،۲ میلیارد دلار به تسلا سفارش داده است. در پی آن ارزش سهام تسلا در آمریکا ۴ درصد افزایش یافت.

شرکت اجاره خودروی هرتز (Hertz) با یک سفارش کلان به خودروسازی تسلا، می‌خواهد برتری خود را در میان اجاره‌دهندگان خودرو در سطح جهانی تضمین کند.

مجله خودرو دنیای خودرو بهترین خودرو 2019 بهترین خودروهای خارجی محبوب ترین خودروهای جهان قیمت پورشه پانامرا قیمت جگوار قیمت جنسیس بهترین سدان خانوادگی معرفی خودرو

شرکت آمریکایی هرتز با اعلام این خبر که ۱۰۰هزار دستگاه خودروی برقی ساخت کنسرن تسلا تا پایان سال ۲۰۲۲ تحویل داده می‌شوند، گزارش خبرگزاری بلومبرگ را تأیید کرد.

بدین گونه هرتز از بزرگترین ناوگان خودروهای برقی در آمریکای لاتین برخوردار خواهد شد.

بلومبرگ با استناد به اطلاعات منابعی که نامش را فاش نکرده، گزارش داد که این رقم خودرو برای هرتز ۴میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار هزینه خواهد داشت. ارزان‌ترین لیموزین کنسرن تسلا، مدل۳، از ۴۴هزار دلار به بالا خواهد بود.

تسلا در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ در مجموع ۶۳۰هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد؛ بنابراین سفارش ۱۰۰هزار خودرویی هرتز کلان به حساب می‌آید.

بلومبرگ می‌افزاید که شرکت آلمانی سیکست (Sixt) که از رقبای هرتز به شمار می‌رود، همان لیست قیمت را به تسلا می‌پردازد و طی ۱۴ماه آینده قرار است سفارش خود را تحویل بگیرد.

با انتشار این خبر سهام تسلا در بازار معاملات سهام آمریکا ۴ درصد افزایش یافت.

هرتز با این سفارش خود می‌کوشد با یک فرار به جلو بار دیگر پیشتاز بازار اجاره خودرو در سطح جهانی باشد.

به دنبال پاندمی کرونا و کاهش چشمگیر سفرها و اجاره خودرو، این شرکت در ماه مه ۲۰۲۰ درخواست ورشکستگی کرد و در پی آن مبادرت به اخراج ۲۰هزار نفر از پرسنل خود ورزید.