توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فعالیت صفحه ۳۶ ریاضی دهم


جواب فعالیت صفحه ۳۶ ریاضی دهم برای رشته علم تجربی و ریاضی فیزیک از فصل دوم درس دوم «دایره مثلثاتی» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

جواب فعالیت صفحه ۳۶ ریاضی دهم تجربی و ریاضی

۱- هر یک از زاویه‌های زیر را روی دایره‌های مثلثاتی داده شده، نشان دهید.

حل سوالات فعالیت صفحه 36 ریاضی دهم تجربی و ریاضی فیزیکحل سوالات فعالیت صفحه 36 ریاضی دهم تجربی و ریاضی فیزیک

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۳۴ و ۳۵ ریاضی دهم

۲- فرض کنید (x,y)P نقطه ای دلخواه روی دایره مثلثاتی روبه‌رو باشد و θ زاویه ای است که نیم خط OP→ با محور Ox→ می سازد. از نقطه P خطی بر محور Ox→ عمود می کنیم و محل برخورد را Q می نامیم.

الف) در مثلث OPQ، نسبت های مثلثاتی زاویه θ را به دست آورید.

جواب فعالیت صفحه 36 ریاضی دهم رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیکجواب فعالیت صفحه 36 ریاضی دهم رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک

???? برای مشاهده بهتر تصویر پاسخ ها کافیست یکبار بر روی آن ها کلیک کنید سپس تصویر جدید باز شده را به اندازه دلخواه بزرگنمایی کنید.

ب) با توجه به قسمت (الف) می توان دید فاصله Q تا مبدا با cosθ برابر است و فاصله نقطه P تا پای عمود، یعنی نقطه Q با sinθ برابر است.

نکته : مطالب این صفحه فقط جنبه کمک آموزشی دارند لذا قبل از استفاده از آن ها حتما یکبار خودتان با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید سپس برای رفع مشکلات از این پاسخ ها استفاده نمایید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۳۳ ریاضی دهم ؛ حل مثال و کاردرکلاس

✅ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۳۶ ریاضی دهم را برای رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک مرور کردیم، اگر سوالی دارید آن را از بخش نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده پاسخ سایر صفحات کتاب کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب