توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

باقلا قاتق ؛ آموزش طرز تهیه باقلا قاتق غذای خوشمزه گیلانی


طرز تهیه باقالی قاتق

باقلا قاتق غذای خوشمزه گیلان و خطه شما است که یکی از غذاهای محلی معروف ایران است و در این مطلب آشپزی تاپ ناز طرز تهیه باقلا قاتق را به شما آموزش می دهیم.

باقلا قاتق

مواد لازم باقلا قاتق گیلانی

تخم مرغ 3 عددپاچ باقلای کشاورزی 300 گرمشوید خشک 4 حبهکره یا روغن زیتون 100 گرمسیر کوبیده شده 4 حبهآب یک لیتردارچین به میزان لازمنمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

باقلا قاتق

روش تهیه باقلا قاتوق گیلانی

پوست باقلا را جدا کنید و با کمی روغن و یا کره آن را تفت دهید.

پس از کمی تفت دادن باقلا، سیر کوبیده شده، شوید و مقداری زردچوبه و نمک را هم به آن اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی تفت بخورند.

سپس 1 لیتر آب روی انها بریزید تا باقلا نیم پز شود و وقتی آب درون باقلا به جوش آمد تخم مرغ ها را به آنها اضافه کنید.

تخم مرغ ها باید خوب پخته شوند و نباید در غذا هم زده بشوند.

در آخر پخت باقلا هم می توانید آن را با مقداری دارچین و نمک خوش عطر کنید و از طعم آن لذت ببرید.

باقلا قاتق

نکاتی خاص برای درست کردن باقلا قاتق

پاچ باقلای خشک را از فروشگاه های خواروبار می توانید بخرید.پاچ باقلا دو نوع است : پاچ باقلای محلی که بعد از پخته شدن شکلش را حفظ می کند و پاچ باقلای کشاوری که زودپز است و اگر زیاد پخته بشود له می شود.تخم مرغ را نباید داخل غذا هم زده شود.شوید اگر خیلی زیاد باشد باعث تلخ شدن غذا می شود.اگر از باقلای تازه محلی استفاده می کنید، نیاز به خیس خوردن ندارد، ولی نوع خشک آن نیاز به خیس خوردن دارد.باقلا را از شب قبل خیس کنید تا پوست آن راحت کنده شود.بهتر از باقلای مازندران استفاده نکنید، زیرا این باقلا در تهیه باقلا وابیج به کار می رود.می توانید این غذا را با ماهی شور، سیرترشی، زیتون پرورده، ماست و خیار سرو کنید.اگر نمی توانید تخم مرغ مسرف کنید نیازی نیست که آن را به غذا اضافه کنید.
بیشتر : طرز تهیه خورش ترشه واش گیلان

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب