انواع کارت طلایی : خدمتی برای خریداران خودروی صفر کیلومتر از ایران خودرو

 

قطعا می‌دانید که شرکت ایران خودرو (IKCO) عظیم‌ترین شرکت تولید کننده‌ی خودرو در ایران و خاورمیانه است. این شرکت، خودروها و وسایل نقلیه تجاری را برای مصارف داخلی و صادرات تولید می‌کند. گذشته از تولیدات خوب این شرکت پهناور، می‌توان به ارائه‌ی خدماتی بهینه اشاره کرد. کارت طلایی، معجزه‌ی دستان تولیدگر این شرکت است که برای محصولاتش در نظر گرفته است. این کارت مزایای بسیار زیادی را برای خودرو و مالک آن دارد. برای اطلاع از این مزایا و چگونگی استفاده از این کارت در ادامه با ما همراه باشید.

بهتر است ابتدا به معرفی این کارت بپردازیم.

کارت طلایی خودرو چیست؟

ایران خودرو با در نظر گرفتن کارت طلایی، برای مالکان خودرو مجموعه از خدمات پوششی، جانبی و سرویس دهی را ارائه می‌دهد. خدمات زیر با داشتن این کارت ارائه می‌شوند:

 

پاسخگویی و راهنمایی تلفنی. اطلاع رسانی و مشاوره فنی. خدمات امدادی بصورت شبانه روزی. حمل رایگان خودرو. انتقال رایگان سرنشینان خودرو. انجام سرویس ادواری رایگان در محل. انجام بازدیدهای تابستانی و زمستانی در محل. انجام تعمیرات فنی در محل. پوشش زیان در سرقت جزیی. پوشش حوادث طبیعی. تعویض رایگان لاستیک براساس کارکرد.

انواع کارت طلایی ایران خودرو

این کارت جذاب شرکت ایران خودرو در ۵ سطح به فروش می‌رسد. از انواع کارت‌های طلایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت طلایی سال کارت‌های طلایی یک ستاره تا چهارستاره

هر چقدر  این کارت شرکت ایران خودرو، دارای ستاره‌های بیشتری باشد، خدمات و پوشش‌های بیشتری را می‌توانید در دست داشته و از آن‌ها استفاده کنید.

خدمات کارت طلایی ۱ ستاره:

خدمات کارت یک ستاره به شرح زیر است:

جبران خسارت در صورت بروز بلایای طبیعی (سیل، زلزله، آتش‌فشان، صاعقه و تگرگ) جبران خسارت در صورت شکستن شیشه

 

خدمات کارت طلایی ۲ ستاره:

تمام خدمات کارت دو ستاره به شرح زیر است:

تمام خدمات کارت طلایی ۱ ستاره تعمیر کامل موتور، جلوبندی و دیسک و صفحه خودرو تعویض رایگان روغن هر ۱۰ هزار کیلومتر (برای خودروهای با موتور TU5 هر ۲۰ هزار کیلومتر) تا ۲۵ هزار کیلومتر پیمایش خودرو کارت سه ستاره: سرویس‌های دوره‌ای تا سقف ۴۰ هزار کیلومتر اضافه می‌شود.در سرویس‌های دوره‌ای شمع، لنت و فیلتر بنزین نیز در کیلومتر‌های معین تعویض می‌شود.

 

خدمات کارت طلایی ۳ ستاره:

خدماتی که شامل کارت ۳ ستاره می‌شود شامل موارد زیر است:

تمام خدمات کارت ۲ ستاره تعویض رایگان لنت ترمز و شمع، روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا و فیلتر سوخت به ازای هر ۲۰ هزار کیلومتر انجام می‌شود همچنین سرویس دوره‌ای نیز تا پیمایش ۴۰ هزار کیلومتر انجام می‌شود در این نوع از کارت اگر خودرو به علت نقص فنی متوقف شود، روزانه ۲۰ هزار تومان بابت هزینه خواب خودرو به مالک آن تعلق خواهد گرفت

خدمات کارت ۴ ستاره :

تمام خدماتی که شامل کارت ۴ ستاره میشود را در زیر برایتان شرح می‌دهیم:

تمام خدمات کارت طلایی ۳ ستاره سرویس تعویض تسمه تایمینگ و تسمه دینام را دارد چنان‌که در طول یک سال اعتبار این کارت، خودرو بیش از شصت هزار کیلومتر حرکت کند، لاستیک‌های خودرو هم قابلیت تعویض خواهند داشت. سرویس‌های دوره‌ای تا پیمودن ۶۰ هزار کیلومتر انجام خواهد شد. در این کارت روزانه چهل هزار تومان بابت خواب خودرو به مالک تعلق می‌گیرد.

برخی از خدماتی که با داشتن گلدن کارت می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید:

انجام تعمیرات مربوط به سیستم سوخت‏‌رسانی انجام تعمیرات مربوط به سیستم برق و الکترونیک تعمیرات مربوط به سیستم خنک‌کننده تعمیرات مربوط به سیستم ترمز برخی تعمیرات مربوط به سیستم کلاچ (به جز دیسک و صفحه کلاچ) تعویض باتری دینام انژکتور رادیاتور قفل و تعمیرات مربوط به تزئینات خودرو

تصادفات و حوادث

زمانی که در جاده با خودرویی تصادف می‌کنید یا اشیا و اجسام سد راه شما شده و سقوط خودرو کامتان را تلخ می‌کند، کارت طلایی ایران خودرو محافظ خسارات شما خواهد بود. هم‌چنین می‌توانید برای پیگیری خسارت به نیروی انتظامی یا مراجع قضایی مراجعه کنید.

 

شرایط تعویض خودرو با کارت طلایی

یکی از خدمات جذابی که گلدن کارت ایران خودرو ارائه می‌دهد، امکان تعویض خوردوی حادثه دیده است. این ویژگی این کارت را برای دارندگان آن بسیار محبوب کرده است. برای هر پنج سطح مختلف کارت، این امکان صورت گرفته است. تعویض خودرو در شرایط زیر مهیا خواهد بود:

کارت طلایی ایران خودرو، خدمات جبران خسارت و گارانتی بدنه را به همراه خود به خریداران ارائه می‌کند.

 

اگر هزینه تعمیرات خودرو، بیشتر از ۶۰% ارزش خودرو باشد. اگر براساس نظر کارشناس، امکان بازسازی وجود نداشته باشد. اگر مدت زمان تعمیر، بیش از حد پیش‌بینی شده باشد.

 

کارت طلایی برای چه خودروهایی‌ است؟

در صورتی که سن محصول ایران خودرو کمتر از ۱۰ سال باشد، دارندگان آن می‌توانند از خدمات این کارت شرکت ایران خودرو استفاده نمایند. در صورتی که سن خودروی شما بیشتر از ۵ سال باشد، امکان خرید کارت طلا سال و تک ستاره را خواهید داشت.

 

کارت طلایی ایران خودرو چه تفاوتی با بیمه بدنه دارد؟

کارت طلای ایران خودرو، تفاوت‌های بسیاری با بیمه بدنه دارد. در این قسمت به توضیح برخی از این تفاوت‌ها خواهیم پرداخت.

۱. برای خرید بیمه بدنه راه‌های زیادی وجود دارد، از معروف ترین این روش‌ها حضوری و دیگری به صورت آنلاین است. می‌توانید برای خرید آنلاین بیمه بدنه به سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و نسبت به خرید بیمه بدنه از لینک زیر اقدام نمایید:

https://bimeh.com/carbody

 

۲. برای خرید کارت طلایی باید با یکی از شعب این کارت تماس حاصل فرمایید و شماره شاسی خودروی خود را به آن‌ها اعلام نمایید. پس از تماس شما، امداد خودروی ایران، برای بررسی خودروی شما کارشناسی را اعزام می‌کند. مراحل باقیمانده‌ی خرید کارت طلایی را شرکت امداد خودرو انجام می‌دهد. سپس این کارت خودرو را به صورت رایگان تحویل می‌گیرید.

برای اطلاع از سایر تفاوت‌های بیمه بدنه و کارت طلایی می‌توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید:

 

مزایای بیمه بدنه در برابر کارت طلایی

اما بیمه بدنه چه مزیت‌هایی نسبت به کارت طلایی دارد؟ مواردی از مزایای بیمه بدنه نسبت به کارت به شرح زیر است:

بیمه بدنه برای تمام خودروها درنظر گرفته شده است ولی گلدن کارت ایران خودرو فقط مختص خودروهای ایران‌خودرو است. بیمه بدنه هزینه خسارت وارد شده را به بیمه‌گذار به صورت نقدی پرداخت ولی کارت طلایی خودرو را تعویض یا تعمیر می‌کند. نرخ بیمه بدنه از کارت طلا ایران خودرو ارزان‌تر است امکان استعلام بیمه بدنه بسیار راحت است. کافی‌ است ارائه اطلاعات مختصری آن را دریافت کنید. درصورتی‌که برای استعلام قیمت کارت طلایی به بازدید کارشناس نیاز است. بیمه بدنه و تخفیف‌های آن از خودرویی به خودروی دیگر (در شرایط خاص) قابل انتقال است درصورتی‌که کارت طلایی قابلیت انتقال را در مزایای خود ندارد. خسارات فرعی بیمه بدنه بسیار گسترده است و در موارد خاص هم از بیمه‌گزار مراقبت می‌کند.

تفاوت کارت طلایی ایران خودو و بیمه بدنه

کارت طلایی بخریم یا بیمه بدنه؟

حال که در رابطه با مزایای هر یک از موارد گفته شده صحبت کردیم، به این سوال برمی‌خوریم، که بالاخره کدام یک را انتخاب یا خریداری کنیم؟ نمی‌توان گفت کدام یک از این خدمات انتخاب درست تری‌ست. شما می‌توانید با توجه به نوع خودرو و نیازتان به انتخاب بیمه بدنه/کارت طلایی بپردازید. اگر خودروی محصول ایران‌خودرو دارید که مدل آن ۸۶ به بالا است، می‌توانید مزایا و معایب این کارت و بیمه بدنه را با یکدیگر مقایسه کرده و نسبت به خرید یکی از آن‌ها تصمیم بگیرید.در حالت کلی، اگر قصد خرید بیمه بدنه را داشتید، می‌توانید برای خرید آن به صفحه استعلام بیمه بدنه مراجعه کرده و پس از تکمیل اطلاعات و ثبت سفارش، آن را در مقصد انتخابی خود تحویل بگیرید.

ماخذ مطلب: سایت بیمه دات کام(https://bimeh.com/)