حبیب دهقان نسب متولد ۱۳۲۸ در شیراز، بازیگر است فارغ التحصیل لیسانس بازیگری تئاتر از دانشگاه تهران می باشد، با نمایش رادیویی قبل از انقلاب شروع کرد و بعدا وارد تئاتر و حالا بازیگر سینما و تلویزیون می باشد.

از رادیو تا تئاتر

فعالیت خود را از سال ۱۳۴۶ وقتی ۱۸ ساله بود با نمایش های رادیویی در شیراز شروع کرد یکسال بعد سال ۱۳۴۷ وارد عرصه تئاتر شد تا اینکه سال ۱۳۵۲ وقتی ۲۴ ساله بود در اولین بار با فیلم ۸ میلی متری بنام تابستان ۵۲ جلوی دوربین در شیراز رفت.

بیوگرافی حبیب دهقان نسب همسر حبیب دهقان نسب اخبار بازیگران عکس جدید بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بیوگرافی بازیگران

بعد از انقلاب ۵۷

سال ۱۳۶۱ وقتی ۳۳ ساله بود در جشنواره تئاتر فجر با نمایشی بنام دقیانوس، امپراتور شهر افسوس از شیراز به تهران آمد، آنجا بود که دیده شد و برای بازی در تله فیلم سوم اسفند دعوت به بازی شد. این تله فیلم در سال ۱۳۶۲ ساخته شد.

مهاجرت به تهران

در سال ۱۳۶۶ بعد از دعوت مجید اوجی دستیار وقت کارگردان برای بازی به فیلم شرایط عینی دعوت شد، همین سال او از شیراز برای زندگی به تهران مهاجرت کرد و در این فیلم هم بازی کرد.

از امام علی تا در پناه تو

سال ۱۳۷۰ ابتدا با سریال امام علی در نقش حرث برادر قطام بازی کرد تا اینکه سال ۱۳۷۴ با سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده به شدت دیده شد.

آثار موفق + شهرت

بازی در فیلم سفر به چزابه سال ۷۴، بازی در سریال پر طرفدار خانه سبز سال ۷۵ و در نهایت با سریال ولایت عشق سال ۷۹ مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. اما شاید یکی از سریال های بیادماندنی ایشان بازی در سریال خواب و بیدار سال ۱۳۸۰ به کارگردانی مهدی فخیم زاده می باشد.

کتاب در زمینه های که مرتبط با کارم است را مطالعه می کنم کتاب های روان شناسی و هنر به طور حتم در برنامه مطالعه ام است، بطور معمول روزی ۱۵ صفحه و زمانی که وقتم آزاد باشه روزی ۵۰ صفحه مطالعه می کنم.

شغل دوم

دهقان نسب بازنشسته وزارت فرهنگ و ارشاد واحد تئاتر می باشد و حالا در کنار بازیگری سینما و تلویزیون، مسئول کتابخانه دو اکباتان می باشد عکس و زندگینامه حبیب دهقان نسب.

بیوگرافی حبیب دهقان نسب همسر حبیب دهقان نسب اخبار بازیگران عکس جدید بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بیوگرافی بازیگران

دختر استاد حبیب دهقان نسب

ازدواج و همسرش

استاد دهقان نسب سالهاست ازدواج کرده اما علاقه ای به انتشار اطلاعات خصوصی خانواده اش ندارد و تابحال عکسی از همسر حبیب دهقان نسب منتشر نشده است.

کارگردان مورد علاقه

شخصا تمایل دارم با کارگردانی کار کنم که دغدغه به تصویر کشیدن مسائل اجتماعی را دارد به عنوان مثال خیلی دوست دارم که با خانم رخشان بنی اعتماد کار کنم یک بار سابقه همکاری با بهرام بیضایی را داشتم که دوست دارم باز هم تکرار شود.

بیوگرافی حبیب دهقان نسب همسر حبیب دهقان نسب اخبار بازیگران عکس جدید بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بیوگرافی بازیگران

فیلمشناسی

سینمایی
امپراتور جهنم (۱۳۹۵) بازدم (۱۳۹۴) عقاب صحرا (۱۳۹۱) بیداری رویاها (۱۳۸۸) دلخون (۱۳۸۷) شب واقعه (۱۳۸۷) حقیقت گمشده (۱۳۸۶) الهه زیگورات (۱۳۸۲) آبادان (۱۳۸۱) قلب های ناآرام (۱۳۸۱) بی همتا (۱۳۸۰) زمانه (۱۳۸۰) سفر سرخ (۱۳۷۹) سگ کشی (۱۳۷۹) شراره (۱۳۷۸) نسل سوخته (۱۳۷۸) باشگاه سری (۱۳۷۷) کمکم کن (۱۳۷۷) حماسه قهرمانان (۱۳۷۶) سفر به چزابه (۱۳۷۴) عبور از تله (۱۳۷۲) مستأجر (۱۳۷۱) شرایط عینی (۱۳۶۶)

منبع:فوتوکده