توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
ثبت نام آزمون وکالت 1400

ثبت نام آزمون وکالت 1400


راهنمای ثبت نام آزمون وکالت 1400راهنمای ثبت نام آزمون وکالت 1400ثبت نام آزمون وکالت 1400

افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند، برای دریافت پروانه وکالت دادگستری باید در آزمون وکالت شرکت نمایند. متقاضیانی که در این آزمون پذیرفته می شوند، بعد از گذراندن دوره کارآموزی، پروانه وکالت پایه یک دریافت خواهند کرد. البته ممکن است افرادی که دارای سابقه کار حقوقی و قضایی هستند، از گذراندن دوره کارآموزی معاف شوند و پروانه وکالت برای آن ها صادر شود. پیش از ثبت نام، داوطلبان آزمون وکالت باید از تمامی شرایط و ضوابط لازم آگاهی داشته باشند، سپس در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت اقدام کنند.

داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون وکالت دادگستری دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق باشند، لازم است دروس دوره کارشناسی را در دوره کاردانی گذرانده باشند.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1400

هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان در آزمون وکالت دادگستری که زیر نظر کانون های وکلای دادگستری ایران و همچنین سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، شرکت میکنند. معمولا بازه زمانی که برای نام نویسی در آزمون وکالت در نظر گرفته می شود، مهر ماه می باشد که در سال 99 نیز داوطلبان علاقه مند به شرکت در این آزمون می توانستند ثبت نام اینترنتی خود را در تاریخ 6 لغایت 16 مهر به انجام برسانند. زمان ثبت نام آزمون وکالت 1400 نیز قرار بود در مهر ماه باشد که این امر تا کنون صورت نگرفته و هیچ گونه اطلاعیه ای مبنی بر تاریخ نام نویسی داوطلبان منتشر نشده است. اخبار جدید از طریق همین مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مراحل ثبت نام آزمون وکالت 1400

فرآیند ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت انجام می گیرد که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و در منوی راست بر روی “سایر آزمون های استخدامی” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله اول ثبت نام آزمون وکالت 99

 در صفحه باز شده مطابق تصویر زیر بر روی عبارت “سامانه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت، کانون وکلای دادگستری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله دوم ثبت نام آزمون وکالت 99

برای تکمیل ثبت نام، هزینه ثبت نام در آزمون را بپردازید. برای خرید کارت از صفحه پیش روی خود گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله سوم ثبت نام آزمون وکالت 99

در این مرحله همانند تصویر بر روی لینک فعال شده “سریال ثبت نام آزمون کارورزی وکالت سال 1400” کلیک کرده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله چهارم ثبت نام آزمون وکالت 99

در صفجه باز شده، مشخصات خواسته شده را وارد نمایید و پس از انتخاب درگاه پرداخت، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله پنجم ثبت نام آزمون وکالت 99

صفحه ای که برای شما نمایان می شود، یک “شماره پیگیری پرداخت” قابل مشاهده است که پس از فشردن دکمه “ادامه روند پرداخت” به درگاه پرداخت هزینه ثبت نام منتقل شوید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله ششم ثبت نام آزمون وکالت 99

سپس با صفحه زیر مواجه خواهید شد که ضروری است اطلاعات کارت بانکی خود را به طور صحیح وارد نمایید و بعد دکمه “پرداخت” را بفشارید تا هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400 پرداخت شود.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله هفتم ثبت نام آزمون وکالت 99

پس از پرداخت هزینه ثبت نام، یک “شماره سریال خرید کارت” در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به صفحه نخست مراجعه کرده، همانند تصویر تیک را فعال نمایید و بر روی گزینه “تایید ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله هشتم ثبت نام آزمون وکالت 99

 

در مرحله آخر شماره سریال خرید کارت اعتباری و کد امنیتی را وارد نموده، سپس دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون وکالت 99مرحله نهم ثبت نام آزمون وکالت 99

پس از ورود به صفحه بعدی، بایستی تصویر مدارک خود را طبق ضوابط مندرج در قسمت شرایط بارگذاری نمایید و اطلاعات شخصی خود را به طور صحیح در کادرهای مخصوص وارد کنید. توجه داشته باشید که در پایان فرآیند ثبت نام، سامانه یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است کد را یادداشت کرده و نزد خود نگه داری نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 1400

در هنگام نام نویسی آزمون وکالت، داوطلبان بایستی از شرایط آزمون وکالت 1400 و میزان تاثیر سهمیه در آزمون وکالت 1400 جهت ثبت نام اطلاع داشته باشند چرا که تنها در صورت واجد شرایط بودن می توانند نسبت به ثبت نام در آزمون وکالت اقدام نمایند. در ادامه مقاله به ذکر برخی از این شرایط می پردازیم.

فرد داوطلب باید تابعیت ایرانی داشته باشد. داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق و یا مدرک درجه دو حوزه که به تایید مراجع صالح می باشد. افرادی که دارای مدرکی با درجه بالاتر در یکی از رشته های فوق بوده اما فاقد مدرک کارشناسی آن ها باشند، حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت. مدرک معادل حوزوی، زمانی قابل قبول است که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مورد تایید باشد. داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق هستند، در صورتی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که حین دریافت مدرک کاردانی خود واحدهای دوره کارشناسی را گذرانده باشد. پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به افرادی اعطا می‌شود که در زمان ثبت نام، سن آن ها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضایی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت‌نام سنشان از پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون وکالت

برای ثبت نام در این آزمون، افراد بایستی مدارک تحصیلی و شخصی مورد نیاز خود را آماده سازند و به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر بارگزاری نمایند.  مدارک ثبت نام آزمون وکالت 1400 شامل موارد زیر می شوند:

اسکن تصویر مدرک پایان تحصیل لیسانس (با فرمت jpg و سایز حدودا 595*842) اسکن عکس فرد متقاضی در اندازه 3×4 (بدون حاشیه زائد، فرمت jpg، حداقل سایز 200*300 و حداکثر 300*400، حداکثر حجم 70 کیلوبیات، واضح و بدون اثر مهر و منگنه، حتی الامکان سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای پس زمینه سفید باشد.) اسکن تصویر مدرک پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم برای آقایان (بدون حاشیه زائد، با فرمت jpg و سایز حدودی 213*312) شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده

لازم به ذکر است داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر بارگذاری آن باید فایل اسکن مدرک کاردانی خود را نیز هنگام ثبت نام آپلود نمایند.

ظرفیت پذیرش متقاضیان در آزمون وکالت 1400

طبق قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت معمولا هر ساله با توجه به شرایط ظرفیت پذیرش کار آموز وکالت می پذیرند. توجه نمایید که ظرفیت پذیرش کانون های استان های مختلف در جدول زیر برای سال 99 با احتساب سهمیه آزاد و ایثارگران اعلام شده و تغییر کد کانون پس از اولین نام نویسی ممکن نمی باشد. لازم به ذکر است در صورت اعلام ظرفیت پذیرش کار آموز وکالت در هر استان برای سال 1400، اطلاعات و جزئیات لازم از طریق این مقاله در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت در هر استان
نام کانون ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران جمع کل
مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان 1260 540 1800
آذربایجان شرقی 70 30 100
 فارس و کهگیلویه و بویراحمد 88 38 126
اصفهان 133 57 190
 آذربایجان غربی 63 27 90
مازندران 74 32 106
خراسان رضوی، شمالی و جنوبی 112 48 160
گیلان 63 27 90
قزوین 70 30 100
خوزستان 91 39 130
کرمانشاه 70 30 100
همدان 35 15 50
قم 18 8 26
کردستان 35 15 50
گلستان 35 15 50
اردبیل 28 12 40
مرکزی (اراک) 35 15 50
بوشهر 49 21 70
زنجان 55 23 78
لرستان 35 15 50
کرمان 70 30 100
البرز 73 31 104
چهارمحال و بختیاری 14 6 20
یزد 77 33 110
ایلام 39 16 55

لازم است بدانید که برای شرکت در این آزمون در زمان برگزاری آزمون وکالت باید کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 1400 دریافت کنید؛ در غیر این صورت از شرکت در جلسه آزمون محروم خواهید شد. این کارت چند روز قبل از برگزاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد که شما می توانید با مراجعه به این سامانه و وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری، کارت خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت برای سال 1400 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

به محض اعلام تاریخ دقیق این فرآیند، زمان آن از طریق این مقاله و همچنین کانال ایران مشاوره در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد.

2- ثبت نام آزمون وکالت 1400 چگونه انجام می گیرد؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- ظرفیت پذیرش متقاضیان در آزمون وکالت 1400 به چه صورت می باشد؟

ظرفیت پذیرش برای هر استان متفاوت می باشد که تعداد دقیق آن در این مقاله آمده است.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام آزمون وکالت برای سال 1400 در چه بازه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "به محض اعلام تاریخ دقیق این فرآیند، زمان آن از طریق این مقاله و همچنین کانال ایران مشاوره در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد. " } },{"@type": "Question", "name": "ثبت نام آزمون وکالت 1400 چگونه انجام می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "ظرفیت پذیرش متقاضیان در آزمون وکالت 1400 به چه صورت می باشد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "ظرفیت پذیرش برای هر استان متفاوت می باشد که تعداد دقیق آن در این مقاله آمده است." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب