مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از واریز سهمیه اعتباری سوخت مردادماه ۱۴۰۰ رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: مابه‌التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت مردادماه ۱۴۰۰، ۷۶۳ هزار خودروی حمل و نقل عمومی با کاربری مختلف از جمله آژانس تاکسی تلفنی(زیر نظر شهرداری‌ها و صنفی)، تاکسی‌های اینترنتی و پیک موتوری واریز شد.

وی افزود: سهمیه مردادماه ناوگان اعتباری بالغ بر ۷۶۵ میلیارد ریال است که در ۱۱ آبان ماه به حساب رانندگان واریز شده است.

تاکسی اینترنتی رانندگان اسنپ و تپسی سهمیه بنزین خودرو تاکسی اتحادیه تاکسیرانی‌ افزایش کرایه تاکسی سهمیه بندی بنزین وزارت کشور
ضامنی در رابطه با نحوه استفاده از این اعتبار گفت: اعتبار فوق در تمام کارت‌های بانکی رانندگان شارژ می‌شود و آنها صرفا در زمان سوختگیری می‌توانند از هر یک از کارت‌های بانکی خود، به منظور پرداخت هزینه سوخت در جایگاه استفاده کنند.

تسنیم نوشت: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ادامه داد: رانندگان برای اطلاع از میزان اعتبار تخصیصی می‌توانند با مراجعه به سامانه ملی اطلاعات سفر “سماس” از میزان اعتبار واریزی به کارت خود در هر ماه و همچنین تاریخچه استفاده از این اعتبار مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده، واریز سهمیه اعتباری شهریورماه هم در دستور کار قرار دارد تا به حساب مشمولان دریافت سهمیه اعتباری واریز شود.