توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

سایت ثبت نام لاتاری 2023 | dvprogram.state.gov


لینک ورود به سایت ثبت نام لاتاری 2023لینک ورود به سایت ثبت نام لاتاری 2023سایت ثبت نام لاتاری 2023

قرعه کشی لاتاری (Lottery) یکی از پرطرفدارترین راه های موجود برای مهاجرت سریع و آسان به آمریکا و دریافت مجوز اقامت این کشور است که از آن به عنوان یک فرصت طلایی یاد می شود. فرصتی که دولت آمریکا در اختیار مردم سایر کشورها قرار می دهد و کلیه افراد متقاضی می توانند با نام نویسی در این فرآیند که سالانه در تاریخ های مشخصی انجام می گردد، شانس خود را برای به دست آوردن گرین کارت آمریکا به صورت کاملا رایگان امتحان کنند.

فرآیند نام نویسی داوطلبان جهت شرکت در این قرعه کشی به صورت اینترنتی انجام می پذیرد که لازم است تمامی مراحل مربوطه از جمله ثبت اطلاعات مورد نیاز، بارگذاری مدارک و… را با دقت و مطابق با مراحل ارائه شده در این مقاله به انجام برسانید.

سامانه dvprogram.state.gov سایت اصلی ثبت نام و مرجع قانونی پیگیری نتایج قرعه کشی لاتاری می باشد.

معرفی سامانه ثبت نام لاتاری 2023

dvprogram.state.gov سایت اختصاصی ثبت نام لاتاری است که هر ساله در بازه زمانی مشخصی جهت انجام فرآیند نام نویسی فعال می شود و متقاضیان می توانند با وارد کردن مشخصات و ارائه مدارک لازم، شانس برنده شدن خود را جهت دریافت اقامت آمریکا امتحان کنند. البته لازم به ذکر است که نتایج قرعه کشی نیز در زمان مقرر از طریق همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

همچنین توجه داشته باشید که این فرآیند صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مذکور انجام می پذیرد و با توجه به این که داشتن پاسپورت از سال گذشته به شرایط نام نویسی اضافه شده است، لازم است افراد مشخصات پاسپورت خود را نیز هنگام تکمیل فرم نام نویسی اینترنتی به ثبت برسانند. جالب است بدانید این امر باعث کاهش تعداد ثبت نامی ها شده که این موضوع احتمال برنده شدن افراد را به طرز قابل توجهی بالا می برد.

نحوه ثبت نام لاتاری 2023

توجه داشته باشید که انجام این فرآیند از طریق سایت dvprogram.state.gov کاملا رایگان بوده و هیچ گونه هزینه ای از شما بابت این امر دریافت نمی شود. البته شرکت ها و نهادهایی وجود دارند که با دریافت مبلغی پروسه نام نویسی را برای شما انجام می دهند. روندی که می بایست بدین منظور پشت سر بگذارید به ترتیب زیر می باشد.

پیش از شروع مراحل ثبت نام از به روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل کنید چرا که مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر ممکن است باعث بروز مشکلات و نارسایی هایی در حین انجام فرآیند ثبت نام شوند.

مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری به آدرس dvprogram.state.gov و کلیک روی گزینه “Begin Entry” وارد کردن اطلاعات شخصی از جمله نام، نام وسط، نام خانوادگی، جنسیت و تاریخ دقیق تولد (روز، ماه و سال) به میلادی درج اطلاعات مربوط به شهر و کشور محل تولد و انتخاب گزینه “Yes” تکمیل بخش مرتبط با اطلاعات پاسپورت و ثبت اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی و شماره پاسپورت بارگذاری عکس خود با اندازه طول 600 تا 1200 پیکسل و مطابق با سایر شرایط مندرج در صفحه پیش رو ثب اطلاعات مربوطه در قسمت “آدرس پستی” شامل آدرس محل سکونت، استان، شهر، کد پستی و آدرس پستی (اگر قصد وارد کردن اطلاعات شخص دیگری را دارید، حتما در گزینه “In Care Of” نام او را نیز وارد کنید.)

در نهایت نیز بخش های مربوط به اطلاعات تحصیلی و وضعیت تأهل و فرزندان خود را به ثبت برسانید. این قسمت از فرآیند ثبت نام لاتاری، شما را ملزم می دارد تا بالاترین مدرک تحصیلی خود را از میان گزینه های موجود انتخاب نموده و سپس وضعیت خود را از لحاظ تأهل و یا تجرد مشخص کنید. در قسمت بعد، سیستم از شما اطلاعات کامل و دقیق همسر و فرزندانتان (در صورت وجود) را می خواهد. توجه داشته باشید که هر فرد فقط یک مرتبه در هر دوره می تواند شانس خود را برای برنده شدن بلیط لاتاری امتحان کند. البته همین یک مرتبه هم منوط به پشت سر گذاشتن صحیح و موفق مراحلی می باشد که در این مقاله ارائه شد.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان چگونه می توانند نسبت به ثبت نام لاتاری 2023 اقدام کنند؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه dvprogram.state.gov صورت می پذیرد.

2- آیا متقاضیان ایرانی هم می توانند از طریق سایت ثبت نام لاتاری در این قرعه کشی شرکت کنند؟

بله، این امکان برای تمامی داوطلبان ایرانی نیز وجود دارد.

3- آیا نیازی به بارگذاری مدارک در سایت ثبت نام لاتاری وجود دارد؟

بله، شما می بایست عکس پرسنلی خود را هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "داوطلبان چگونه می توانند نسبت به ثبت نام لاتاری 2023 اقدام کنند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه dvprogram.state.gov صورت می پذیرد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا متقاضیان ایرانی هم می توانند از طریق سایت ثبت نام لاتاری در این قرعه کشی شرکت کنند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، این امکان برای تمامی داوطلبان ایرانی نیز وجود دارد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا نیازی به بارگذاری مدارک در سایت ثبت نام لاتاری وجود دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، شما می بایست عکس پرسنلی خود را هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب