جواب فعالیت های درس ۱۲ مطالعات اجتماعی هفتم ؛ صفحه ۶۵، ۶۸ و ۷۱پاسخ فعالیت های درس ۱۲ مطالعات اجتماعی هفتم : در درس دوازهم «حفاظت از زیستگاه های ایران» را مرور کردید، حال در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب فعالیت های صفحه ۶۵، ۶۸ و ۷۱ این درس را به صورت کامل برای شما دانش آموز عزیز قرار داده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۱۳ مطالعات هفتم

جواب فعالیت های درس ۱۲ مطالعات اجتماعی هفتم ؛ صفحه ۶۵، ۶۸ و ۷۱

جواب فعالیت صفحه ۶۵ مطالعات اجتماعی هفتم

در صفحه 65 درس حفاظت از زیستگاه های ایران مطالعات هفتم دو فعالیت شماره یک و دو مطرح است شده است که پاسخ آن ها به صورت زیر است.

١- گفت و گو کنید: با توجه به اطلاعاتی که از تخریب زیستگاه ها به دست آوردید اولا مهم ترین عامل نابودی حیات وحش چیست؟ ثانیا اگر قرار باشد شما مسئول برنامه ریزی و حفاظت بعضی گونه های جانوری بشوید، کدام گونه را انتخاب می‌کنید؟ چرا؟

عوامل انسانی از جمله تخریب جنگل ها و شکار بیش از حد حیوانات و ریختن زباله های شهری و صنعتی توسط انسان ها باعث نابودی حیات وحش می شود. اگر من مسئول بودم گونه های در معرض خطر انقراض را انتخاب می‌کردم زیرا اگر از اینگونه گونه های با ارزش حفاظت نکنیم ممکن است برای همیشه آن ها را از دست بدهیم.

۲- آیا می دانید روز هوای پاک چه روزی است؟ اعلام این روز، چه وظایفی را به ما یادآوری می کند؟

۲۹ دی هر سال روز هوای می باشد، این روز به ما یادآوری می کند که از انجام کارهایی مثل آلوده کردن محیط زیست از طریق حمل و نقل با ماشین شخصی و یا ریختن زباله در طبیعت خودداری کنیم.

پاسخ فعالیت صفحه ۶۸ مطالعات هفتم درس ۱۲

۳- کاریکاتور این درس در صفحه ۶۵ چه پیامی دارد؟ توضیح دهید.

این کاریکاتور در مورد آلوده نکردن محیط زیست و حفظ پاکیزگی آن می باشد. پیام این نقاشی این است که همانطور ما راضی به آلوده شدن محیط زیست خود از طرف حیوانات نیستیم انسان ها نیز نباید آن را آلوده کنند و جان حیوانات را در معرض خطر قرار دهند.

۴- به چند گروه تقسیم شوید. هر گروه با راهنمایی معلم به قرآن کریم مراجعه کنید و این آیات را پیدا کنید و معنی آنها را در کلاس بخوانید و با هم درباره پیام آیه گفت و گو کنید.

سوره انعام (آیه ۹۹)سوره یس (آیات ۳۵ – ۳۲)سوره هود (آیه ۶۰)سوره الرحمن (آیات ۱۲ – ۱۰)

فهرست سوره های قرآن را بررسی کنید و تعدادی از سوره هایی را که به نام یک گیاه یا جانور است، بیابید.

نحل (زنبورعسل)، نمل (مورچه)، عنکبوت، تین (انجیر)، فیل.

۵- فهرستی از اشیایی که از چوب درختان تهیه شده است و در منزل شما وجود دارد تهیه کنید و به کلاس بیاورید.

در منزل ما اشیایی مثل تخت خواب، میز ناهارخوری و مبل، کمد و … از چوب درختان تهیه شده است.

جواب فعالیت های صفحه ۷۱ مطالعات اجتماعی هفتم

۶- با توجه به آنچه در درس ششم خواندید، محیط بانان با چه خطراتی رو به رو می شوند که باید خود را در مقابل آنها بیمه کنند؟

خطراتی مثل : حمله حیوان های وحشی و گزش حشرات، خطر شلیک شکارچیان غیرمجاز به محیط بانان، سقوط در سخره ها و غرق شدن در آب ها، افتادن در تله شکارچیان.

۷- کاربرگه شماره (۱۰) (چه اتفاقی می افتد اگر …..؟) را در کلاس انجام دهید.

مشاهده جواب کاربرگه شماره ۱۰ مطالعات هفتم

۸- از اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی چه می فهمید؟ کدام جمله در این درس همین مطلب را می گوید؟

حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و فقط مخصوص سازمان حفاظت از محیط زیست نیست، بلکه وظیفه‌ همه ماست.

۹- به چند گروه تقسیم شوید. با راهنمایی معلم، هر گروه مجموعه تصاویری از مناظر زیبای طبیعی ایران گردآوری یا پوستری درباره محیط زیست طراحی کند. پوسترها یا مجموعه تصاویر را به دیوار کلاس نصب کنید و زیر هر تصویر نام محل یا زیر هر پوستر یک پیام بنویسید. هیئت داورانی تشکیل دهید تا بهترین ها را انتخاب کند. دلایل برنده شدن هر تصویر یا پوستر باید در کلاس اعلام شود.

کار کلاسی و به عهده دانش آموز و معلم.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات اجتماعی هفتم

به پایان جواب فعالیت های درس ۱۲ مطالعات اجتماعی هفتم رسیدیم، نظر خود را در مورد این مطلب از بخش دیدگاه برای من بنویس. همچنین برای مشاهده جواب سایر درس های مطالعات کافیست در آخر عبارتی که در گوگل جست و جو می کنید کلمه ماگرتا را نیز اضافه کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب