توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فصل ۳ ریاضی هشتم ⚡️+ پاسخ مرور فصل 3 چندضلعی ها


پاسخ فصل سوم ریاضی هشتم و جواب مرور فصل ۳ ریاضی هشتم صفحه ۵۰ : در این قسمت به حل گام به گام جواب مرور فصل ۳ صفحه 50 ریاضی هشتم متوسطه اول مربوط به فصل ۳ چندضلعی ها و پاسخ کامل فصل سوم ریاضی هشتم را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

گام به گام فصل ۳ ریاضی هشتمگام به گام فصل ۳ ریاضی هشتم

دسترسی به تمام جواب های فصل ۳ ریاضی هشتم

برای دستیابی به حل تمامی فعالیت ها و کار در کلاس ها و تمرین های فصل سوم ریاضی پایه هشتم مربوط به چندضلعی ها روی لینک های زیر بزنید و وارد صفحه مورد نظر شوید :

جواب صفحه ۳۰ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۳۱ و ۳۲ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۳۴ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۳۵ و ۳۶ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۳۷ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۳۸ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۳۹ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۰ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۱ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۲ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۳ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۴ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۵ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۶ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۷ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۸ ریاضی هشتم
جواب صفحه ۴۹ ریاضی هشتم

جواب مرور فصل ۳ صفحه ۵۰ ریاضی هشتم

در پاسخ به مرور فصل سوم صفحه 50 ریاضی پایه هشتم داریم :

مفاهیم و مهارت‌ها
در این فصل اصطلاحات زیر به کار رفته‌اند. مطمئن شوید که می‌توانید با جمله‌های خود، آنها را توصیف کنید و برای هر کدام مثالی بزنید.

چندضلعی محدّبچندضلعی مقعّرمرکز تقارنچندضلعی منتظمزاویهٔ داخلیزاویهٔ خارجی

در این فصل، روش‌های اصلی زیر مطرح شده‌اند. هر کدام را با یک مثال توضیح دهید و در دفتر خود خلاصهٔ درس را بنویسید.

بررسی مرکز تقارن یک شکلپیدا کردن زاویه‌های مساوی و مکمل در خط‌های موازی و موربتعریف متوازی الاضلاعتعریف مستطیلتعریف لوزیتعریف مربعرابطهٔ چهارضلعی‌هاخاصیت‌های چهارضلعی‌هاپیدا کردن مجموع زاویه‌های داخلی یک چند ضلعیپیدا کردن زاویهٔ داخلی یک چند ضلعی منتظمپیدا کردن مجموع زاویه‌های خارجی یک چند ضلعیپیدا کردن زاویهٔ خارجی یک رأس مثلث

کاربرد
این درس به شما در درک بهتر شکل‌های هندسی و رابطهٔ بین آنها کمک می‌کند. ما در انواع صنایع دستی و آثار معماری کشور خود شکل‌های مختلف هندسی را می‌توانیم ببینیم.

جواب تمرین های ترکیبی صفحه ۵۰ ریاضی هشتم

در پاسخ به تمرین ترکیبی صفحه 50 ریاضی هشتم داریم :

1- هر خانه جدول زیر را با علامت ❌ یا ✔️ کامل کنید.

جواب سوال ۱ تمرین های ترکیبی صفحه ۵۰ ریاضی هشتم

2- اندازه زاویه های داخلی و خارجی یک هشت ضلعی منتظم را پیدا کنید.

جواب سوال ۲ تمرین های ترکیبی صفحه ۵۰ ریاضی هشتم

✅ اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید.

همچنین بخوانید : جواب فصل ۲ ریاضی هشتم

✍️ در این بخش جواب تمرین های ترکیبی صفحه ۵۰ و پاسخ مرور فصل ۳ ریاضی هشتم همراه با کل صفحات فصل سوم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند.✌????

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب