خوراکی هایی که با خوردن آنها بیشتر گرسنه می شوید!خوراکی هایی که با خوردن آنها بیشتر گرسنه می شوید!

در این مطلب قصد داریم خوراکی هایی که با خوردن آنها بیشتر گرسنه می شوید را به شما معرفی کنیم شما با خوردن این خوراکی ها نه تنها سیر نمی شوید بلکه بیشتر احساس گرسنگی می کنید!

نان سفید، پاستا، و کراکر

غذاهای مملو از کربوهیدرات های تصفیه شده در واقع می توانند احساس گرسنگی را بیشتر تحریک کنند. بر خلاف محصولات غلات کامل، کربوهیدرات های تصفیه شده از فیبر سیر کننده و مواد مغذی با ارزش حذف می شوند.

هنگامی که نان، پاستا، کراکر و سایر محصولات غنی از کربوهیدرات های تصفیه شده می خورید، بدن انسولین ترشح می کند. ارتباط انسولین و گرسنگی بسیار قوی است، زیرا انسولین ورود گلوکز از خون به سلول ها را برای استفاده به عنوان انرژی تسهیل می کند.

در نهایت، بدن برای متعادل کردن این افت قند خون و ایجاد احساس گرسنگی بیشتر، به غذای بیشتری درخواست خواهد کرد.

پاستاهای تصفیه شده و نان سفید را با گندم کامل جایگزین کنید تا محتوای فیبر را افزایش دهید.

غذاهای شیرین و شیرینی

قند موجود در شیرینی ها احساس گرسنگی شما را تحریک می کند.

“اما شکر چگونه شما را گرسنه می کند؟” ممکن است تعجب کنید شکر علاوه بر افزایش انسولین به روش مشابه کربوهیدرات های تصفیه شده، مراکز لذت و پاداش مغز را فعال می کند و احساس خوبی به ما می دهد.

مصرف زیاد شکر می تواند نشانه های گرسنگی و سیری را خدشه دار کند و هوس ها را افزایش دهد.

لذت بردن از یک کلوچه را باید به عنوان یک خوراکی تلقی کرد، نه غذایی برای شکست از بین بردن گرسنگی. اگر میل به شیرینی دارید، یک تکه میوه طبیعی را میل کنید.

غلات صبحانه

غلات قندی به طور متوسط ​​در هر وعده ۱۵ گرم شکر دارند. غلات سرشار از کربوهیدرات و قند و فیبر کم می توانند باعث افزایش سریع قند خون شوند که منجر به هوس های صبحگاهی و بدخلقی می شود.

غلاتی را انتخاب کنید که حداقل ۳ گرم فیبر در هر وعده داشته باشد، که شامل انواع بلغور جو دوسر یا سبوس باشد.

این مطلب نیز برایتان مفید است.دلایل چاقی پس از ازدواج چیست؟

تنقلات شور

چوب شور، چیپس و سایر تنقلات شور اغلب سرشار از کربوهیدرات هستند و ارزش غذایی ندارند.

علاوه بر این، نمک می‌تواند با تحریک تشنگی باعث گرسنگی شود. مردم اغلب گرسنگی را با تشنگی اشتباه می گیرند و در نتیجه باعث می شوند که غذا را ابه جای آب بخورند.

هیدراته نگه داشتن می تواند تشنگی را برطرف کند و از خوردن زیاد جلوگیری کند.

آب میوه

آب میوه ها بی گناه به نظر می رسند، اما مملو از قندهای اضافه شده و طبیعی هستند.

عصاره میوه باید حاوی تمامی خواص خود آن میوه هم باشد؛ اما آب میوه تنها همه قند‌ها را منتقل می‌کند بدون آنکه تکه‌های میوه و یا پوست آن را به بدن انسان برساند. در نتیجه مصرف آب میوه به دلیل بالا بردن سریع قند خون باعث بروز یک احساس سیری موقت و به دنبال آن یک احساس سیری مضاعف می‌شود.

نوشابه رژیمی

برای تعدیل مصرف قند، نوشابه رژیمی را انتخاب می کنید. در حالی که مصرف شیرین کننده مصنوعی نوشابه رژیمی باعث می شود احساس گرسنگی بیشتری داشته باشید و منجر به افزایش وزن شود.

شیرین کننده مصنوعی بدن را فریب می دهد تا باور کند قند موجود است و انسولین آزاد می کند.

نوشابه را به طور کلی محدود کنید یا کلا کنار بگذارید، زیرا هیدراتاسیون باید از آب تامین شود. آب را با میوه ها و گیاهان تازه مخلوط کنید تا هم آب کافی نوشیده باشید هم باعث شود به سمت نوشابه نروید.

الکل

نوشیدن مشروبات الکلی نه تنها خطراتی برای سلامتی ایجاد می کند، بلکه گرسنگی و اشتها را افزایش می دهد. الکل می تواند با کاهش قند خون و مهار آن، گرسنگی را تحریک کند،

علاوه بر این، بیشتر غذاهایی که هوس می‌کنید پس از نوشیدن الکل بخورید غذاهای مغذی نیستند و بیشتر غذاهایی هستند که شما را گرسنه‌تر می‌کنند.

تنها راه جلوگیری از این امر این است که اصلاً الکل ننوشید .ویا آن را بسیار محدود نمایید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب