جواب فعالیت های درس ۱۵ مطالعات اجتماعی هفتمپاسخ فعالیت های درس پانزدهم (۱۵) مطالعات اجتماعی پایه هفتم : در این درس «گردشگری چیست؟» را مرور کردید، جهت مشاهده پاسخ فعالیت های آن در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۱۴ مطالعات اجتماعی هفتم

جواب فعالیت های درس ۱۵ مطالعات اجتماعی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۹۰ مطالعات اجتماعی هفتم

۱- فرض کنید شما و دوستانتان می خواهید در تعطیلات چند روزه، با مسئولان مدرسه به یک اردو بروید؛ اما مکان سفر را باید خودتان انتخاب کنید. به طور گروهی همفکری کنید و محلی را برای سفر انتخاب و روی آن توافق کنید. دلایل انتخاب آن مکان را روی کاغذ بنویسید و در کلاس بخوانید.

ما شهر اصفهان را انتخاب می کنیم. زیرا اصفهان، شهری با اصالت و سرشار از هنر و فرهنگ ایرانی و از گردشگرپذیرترین شهرهای ایران در مقیاس ملی یا حتی جهانی است. اصفهان که به نصف جهان هم مشهور شده است. دلایل انتخاب اصفهان از نظر من : ۱- دیدن مکان های تاریخی ۲- خرید از مرکز صنایع ‌دستی ایران ۳- دیدن بازار بزرگ اصفهان ۴- دیدن ۳۳ پل از نزدیک.

پاسخ فعالیت های صفحه ۹۱ مطالعات هفتم درس ۱۵

۲- شما تاکنون کدام یک از انواع گردشگری را تجربه کرده اید؟ در کلاس بگویید.

طبیعت گردی، فرهنگی و تفریحی.

۳- همفکری کنید و بگویید چه عواملی موجب شده که سفر کردن و گردشگری افزایش یابد.

بالا رفتن کیفیت خدمات گردشگری، آسان شدن سفرها با وجود هواپیماها و قطارهای سریع السیر، وجود تسهیلات مناسب و پیشرفت امکانات و زیر ساخت های گردشگری.

۴- درباره بوم گردی و تفاوت آن با دیگر انواع گردشگری، تحقیق کنید.

بوم گردی نوعی سفر مسئولانه به جاذبه های طبیعی برای لذت بردن، ادراک و قدر طبیعت می باشد. این نوع گردشگر دارای آموزش های ساختاری و سبب بالا رفتن کیفیت زندگی مردم آن منطقه می شود. بوم گردی باعث دوستی فرهنگ ها و جوامع و حفظ منابع و میراث طبیعی می شود.

تفاوت بوم گردی با انواع دیگر گردشگری ها عبارت است از : در بیشتر انواع گردشگری هدف تور صرفا سرگرمی است اما در اکوتوریسم یا بوم گردی فرد مقابل آموزش می بیند و خود را در قبال طبیعت مسئول می داند و با توجه به آموزش لذت بیشتری می برد و اطلاعات بهتری کسب می کند.

جواب فعالیت صفحه ۹۲ درس گردشگری چیست کلاس هفتم

۵- فرض کنید فصل تابستان است و عده زیادی مسافر به شهر یا روستا محل زندگی شما سفر کرده اند. شما برای کسب درآمد چه شغل هایی پیشنهاد می کنید؟ خود شما دوست دارید چه شغلی در این زمینه داشته باشید؟

ساخت هتل و مسافرخانه در شهرها و اجاره خانه در روستاها برای اسکان مسافران، فروش صنایع دستی و محصولات کشاورزی و محلی و ایجاد نمایشگاه صنایع دستی، من دوست دارم راهنمای گردشگری باشم.

پاسخ فعالیت های صفحه ۹۳ درس پانزدهم مطالعات هفتم

۶- فرض کنید شما و خانواده تان به شهر قم سفر کرده اید. ابتدا جهت های شمال و جنوب و مشرق و مغرب را روی نقشه پیدا کنید. سپس با استفاده از راهنما، مسجد مقدس جمکران، دو مرکز خرید، دفتر فروش بلیت هواپیما، ایستگاه راه آهن و یک پارک را مشخص کنید و علامت بزنید. موقعیت هر کدام را نسبت به حرم مطهر مشخص کنید. مثال : ایستگاه راه آهن : غرب حرم

آژانس مسافرتی در جنوب حرمفروشگاه شهروند در شمال غربی حرم مطهرفروشگاه مواد غذایی کوثر در غرب حرمبوستان نجمه در جنوب غربی حرم

۷- کاربرگه شماره (۱۴) محاسبه مسافت راه ها را روی نقشه انجام دهید.

مشاهده پاسخ کاربرگه ۱۴ مطالعات هفتم

۸- با کمک معلم نقشه گردشگری شهر یا استان خود را تهیه کنید و به دیوار کلاس بزنید و روی آن مکان های دیدنی را مشخص کنید.

نقشه گردشگری شهر یا روستا خودتان را از اینترنت دریافت کنید سپس روی آن مکان های دیدنی را علامت بزنید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ۱۳ مطالعات هفتم

در این بخش جواب فعالیت های درس ۱۵ مطالعات اجتماعی هفتم را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر فعالیت های کتاب کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب