جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات ششم ⭐️ اصفهان نصف جهانجواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات ششم ؛ اصفهان، نصف جهان در ادامه به پاسخ تمامی فعالیت درس یازدهم 11 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در صفحه ۵۷ و ۶۱ را برای شما کلاس ششمی ها آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۰ مطالعات اجتماعی ششم

گام به گام درس ۱۱ مطالعات ششمگام به گام درس ۱۱ مطالعات ششم

جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات ششم

در ادامه به پاسخ گام به گام متن درس یازدهم 11 مطالعات اجتماعی ششم داریم :

جواب فعالیت ۱ صفحه ۵۷ مطالعات اجتماعی ششم

شما و دوستانتان می‌خواهید از اصفهان دیدن کنید و نقشه صفحه قبل را خریده‌اید. همفکری کنید و روی نقشه، مکان‌های تاریخی و دیدنی، مساجد، بازار و… را پیدا کنید و نام ببرید.

مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام، کاخ عالی قاپو، چهل ستون، هشت بهشت، نقش جهان

جواب فعالیت ۲ صفحه 57 مطالعات اجتماعی ششم

اگر بخواهید مهمان سرایی انتخاب کنید که به آثار تاریخی نزدیک باشد، کدام را انتخاب می‌کنید؟

هتل عباسی، هتل آپارتمان مهر، هتل آپارتمان هشت بهشت

جواب درس یازده مطالعات پایه ششم

جواب فعالیت ۳ و ۴ و ۵ صفحه ۶۱ مطالعات ششم

فعالیت ۳ : به تصاویر مسجد امام و مسجد شیخ​‌ لطف‌الله دقّت کنید. مهم‌ترین تفاوتی که در این دو مسجد مشاهده می‌کنید، چیست؟

مسجد شیخ لطف الله مناره ندارد اما مسجد امام مناره هایی به ارتفاع ۴۰ متر دارد. رنگ گنبد مسجد شیخ لطف الله نخودی است در حالی که بیشتر مساجد قدیمی و همچنین مسجد امام فیروزه ای است. مسجد شیخ لطف الله کوچک است (با مساحت کمی) اما مسجد امام بسیار بزرگ است. مسجد شیخ لطف الله برای شاه و خانواده اش و مسجد امام برای عموم مردم بود.

فعالیت ۴ : با توجّه به مطالبی که در این درس آموختید، انواع فنون و هنرهایی را که در ساختن بناهای تاریخی اصفهان به کار رفته است، فهرست کنید؛ مثال: کاشی کاری، …….

کاشی کاری، خطّاطی، نقّاشی مینیاتور، گچ بری، کتیبه نویسی، معماری، سنگ کاری

فعالیت ۵ : فرض کنید دوستی در خارج از ایران دارید که می‌خواهد به ایران بیاید و از اصفهان دیدن کند. به طور گروهی یک کارت پستال با نشانه‌هایی از شهر اصفهان درست، و او را به دیدن اصفهان دعوت کنید. کارت دعوت گروه خود را به تابلوی کلاس نصب کنید.

نکات و راهنمایی : از میان مقواهای سفید، کرم و قهوه‌ای یک رنگ را انتخاب کنید و از گل‌های خشک و تزئینی استفاده کنید. تصویر رنگی یکی از آثار اصفهان را روی آن بچسبانید، دیدنی های اصفهان را فهرست کنید و با دست نوشته ای زیبا دوست خود را به بازدید دعوت کنید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۹ مطالعات ششم

☑️ پاسخ سوالات فعالیت درس ۱۱ مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی فصل ششم درس اصفهان، نصف جهان صفحه ۵۷ و ۶۱ را در این نوشتار دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید. برای پیدا کردن جواب های بیشتر در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل عبارت ماگرتا را قرار دهید. اگر سوالی هم داشتید در قسمت پایین برای مان دیدگاه بگذارید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب