توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

آخرین وضعیت استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای آموزش و پرورش


. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، ناصر سلیمان زاده؛ درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد، با ارائه گزارش در خصوص سازماندهی نیروی انسانی، اظهار کرد: درخصوص استخدام نیروی انسانی، در حدود 55 هزار و 497 از مشمولین قانون تعیین تکلیف بر اساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی، تبدیل وضعیت شدند.

سلیمان زاده ادامه داد: همچنین تعداد 33 هزار و 548 نفر در قالب مجوزهای سوم و چهارم اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سودآموزی به دانشگاه فرهنگیان، جذب و بکارگیری 22 هزار و 926 نفر از طریق ماده (28) که در سال 1399 در آزمون استخدامی فراگیر پذیرفته شده اند، پذیرش تعداد 26 هزار نفر به عنوان متعهد خدمت از طریق کنکور سراسری و معرفی به دانشگاه فرهنگیان (و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) و تخصیص کد پرسنلی به صورت متمرکز برای تمامی همکاران ورودی ماده (28) و متعهدین خدمت از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص استخدام همکاران فرهنگی است.

وی با اشاره به آمار پذیرش متعهدین خدمت در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی گفت: در آزمون1391 تا 1395 جمعا به تعداد 39 هزار و 851 نفر وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار دارند و ورودی های 1396 هم به تعداد 10 هزار و 147 نفر از مهر سال جاری وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار شده اند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ادامه داد: تنها در سال 1400 تعداد پذیزفته شدگان دو دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی در حدود 26 هزار نفر است.

وی افزود: خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد 50 هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده است که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

سلیمان زاده درخصوص نیروهای بازنشسته بیان کرد: مشمولین بازنشستگی تا آغاز سال تحصیلی 1401-1400 تعداد 95 هزار نفر برآورد شده است که بر اساس اطلاعات پایان مهرماه در پایگاه پرسنلی تعداد بازنشستگان سال جاری59 هزار و 357 نفر بوده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: با عنایت به تبدیل وضعیت تعداد 55 هزار و 497 نفر از مشمولین قانون تعییین تکلیف، 22 هزار و 926 نفر جذب نیروی انسانی از طریق ماده (28) و 10 هزار و 147 نفر متعهدین خدمت تعداد نیروهای انسانی رسمی، پیمانی و آزمایشی در سال جاری در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب