جواب فعالیت های درس ۱۶ مطالعات ششم ⭐️ لباس از تولید تا مصرف



جواب فعالیت های درس ۱۶ مطالعات ششم ؛ لباس از تولید تا مصرف در ادامه به پاسخ تمامی فعالیت درس شانزدهم 16 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در صفحه ۸۰ ، ۸۲ ، ۸۳ و ۸۴ را برای شما کلاس ششمی ها آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۵ مطالعات ششم

گام به گام درس ۱۶ مطالعات ششمگام به گام درس ۱۶ مطالعات ششم

جواب فعالیت های درس ۱۶ مطالعات ششم

در ادامه به پاسخ گام به گام متن درس شانزدهم 16 مطالعات اجتماعی ششم داریم :

جواب فعالیت ۱ صفحه ۸۰ مطالعات اجتماعی ششم

فکر کنید و چند کالا یا محصول دیگر نام ببرید که در گذشته به تعداد کم و توسّط یک نفر تولید می‌شد؛ امّا امروزه به صورت انبوه در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها تولید می‌شود.

کفش، کیف، قالی قالیچه و پارچه.

جواب فعالیت ۲ و ۳ و ۴ صفحه ۸۲ مطالعات ششم

جواب فعالیت ۲ صفحه ۸۲ مطالعات ششم : مغازه دارها، لباس‌ها را با مبلغی بیشتر از آنچه از کارگاه تولیدی خریده‌اند به مردم می‌فروشند؛ چرا؟

مغازه داران به دلیل خرید عمده از تولید، ارزان خرید می کنند، اما هزینه تولید و توزیع (اجاره مغازه، حقوق کارکنان و…) را به قیمت تولید اضافه می کنند و به مردم می فروشند. پول اضافی سود کسب شده توسط مغازه دار است.

جواب فعالیت ۳ صفحه ۸۲ مطالعات ششم : فعّالیت کاربرگه شماره ٢٠ را انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۲۰ مطالعات ششم روی دکمه زیر بزنید :

جواب کاربرگ ۲۰ مطالعات اجتماعی ششم

جواب فعالیت ۴ صفحه ۸۲ مطالعات ششم : به همراه معلم و همکلاسی ها از یک کارگاه تولید پوشاک بازدید کنید و گزارشی در این باره بنویسید.

پاسخ پیشنهادی: کارگاه یک سالن بزرگ و سرپوشیده است که در قسمتی از آن برش کاران مشغول برش پارچه هستند و در قسمتی دیگر که اغلب با دیوار‌های کاذب مجزا شده اند، چندین خیاط پای چرخ نشسته اند و مشغول دوختن هستند و در قسمت انتهایی، کارگران مشغول وصل کردن دکمه و زیپ و درز‌گیری هستند.

جواب فعالیت ۵ صفحه ۸۳ مطالعات اجتماعی ششم

با راهنمایی معلم درباره موضوع حجاب و پوشش مناسب در کلاس گفت و گو کنید.

ما باید به قوانین کشور و دین مبین اسلام توجه کنیم و حجاب خود را رعایت کنیم. رعایت حجاب و عفاف موجب وقار و متانت انسان می شود.

جواب فعالیت ۶ و ۷ و ۸ صفحه ۸۴ مطالعات ششم

جواب فعالیت ۶ صفحه ۸۴ مطالعات ششم : در کلاس گفت‌و گوکنید. بعضی بچه ها بدون در نظر گرفتن میزان درآمد خانواده، تقاضای لباس‌های جدید یا گران قیمت می‌کنند. آیا به نظر شما این کار درست است؟ چگونه باید تصمیم‌گیری کرد؟

درست نیست. بچه ها باید با خانواده همکاری کنند تا همه چیز را در نظر بگیرند. والدین سخت کار می کنند و نادیده گرفتن تلاش آنها درست نیست. باید به آموزه های دینی و پرهیز از اسراف و بودجه خانواده توجه کرد.

جواب فعالیت ۷ صفحه ۸۴ مطالعات ششم : اگر هر یک از کارهای زیر را تاکنون انجام داده‌اید در کلاس تعریف کنید.

پس‌انداز برای خرید لباس :

پاسخ پیشنهادی: بله، از شلواری خیلی خوشم آمده بود. تمام تلاشم را کردم و کمک هزینه ام را جمع کردم و بعد از 4 ماه خریدم – از فروردین پارسال تا امسال پولم را پس انداز کردم و خودم لباس عید خریدم.

همکاری در شست‌وشوی لباس‌هایتان

پاسخ پیشنهادی: بله، ما اغلب لباس مدرسه مان را خودمان می شوییم.

استفاده از لباس‌های قدیمی و نخریدن لباس جدید

پاسخ پیشنهادی: بله، به نظر من لباس تا زمانی که سالم است پوشیده شود، حتی اگر قدیمی باشد. مثلاً در جشن تولد دوستم، همان لباسی را که یک سال پیش در یک مهمانی دیگر پوشیده بودم، پوشیدم.

جواب فعالیت ۸ صفحه ۸۴ مطالعات ششم : فرض کنید مبلغ ۳۰ هزار تومان پس انداز کرده اید تا با آن پوشاک بخرید؛ با این پول چه می خرید و در موقع خرید به چه نکاتی توجّه می کنید؟ پاسخ را هفته آینده به کلاس بیاورید.

من لباس های مورد نیاز خود را که ترجیحاً ساخت کشور عزیزمان و با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد، خریداری می کنم؛ همچنین با آداب و رسوم ملی و مذهبی ما همخوانی دارد.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۴ مطالعات ششم

☑️ پاسخ سوالات فعالیت درس ۱۶ مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی فصل هشتم لباس از تولید به مصرف صفحه ۸۰ ، ۸۲ ، ۸۳ و ۸۴ را در این نوشتار دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید. برای پیدا کردن جواب های بیشتر در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل عبارت ماگرتا را قرار دهید. اگر سوالی هم داشتید در قسمت پایین برای مان دیدگاه بگذارید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب