هشت سال از زمانی که شرکت خودروسازی مازانتی (Mazzanti Automobili) در جریان نمایشگاه برندهای برتر موناکو از محصول خود یعنی اوانترا (Evantra) پرده‌برداری کرد، می­‌گذرد. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، این شرکت ایتالیایی مشغول بروزرسانی و بهبود محصول خود بوده است، که از میان آن‌ها می‌­توان نسخه Millecavalli از اوانترا با پیشرانه ۸ سیلندر ۷.۳ لیتری LS7 توئین توربو به قدرت ۱۲۰۰ اسب­‌بخار را مثال زد.

قیمت مازراتی خودرو جدید مازراتی شرکت مازراتی قیمت مازراتی اوانترا مجله خودرو مجله خودرو کارستان معرفی خودرو

نیروی محرکه نسخه پیورا از پیشرانه آمریکایی ۶.۲ لیتری ۸ سیلندر سوپرشارژر تامین شده است، که ۷۶۱ اسب‌­بخار قدرت تولید می­‌کند. اکنون مازانتی نسخه دیگری از این خودرو را به نام اوانترا پیورا (Evantra Pura) معرفی نموده است. همانطور که از نام این مدل برمی‌­آید، پیورا برای نمایش ترکیب سادگی و عملکرد فنی یک خودروی سوپراسپرت به میدان آمده است.

https://cdn.bama.ir/uploads//BamaImages/News/1e84b5fb-8de7-451a-bce3-f584d6dcebcf/article_637710486597406378_thumb_960_542.jpg

نیروی محرکه نسخه پیورا از پیشرانه آمریکایی ۶.۲ لیتری ۸ سیلندر سوپرشارژر تامین شده است، که ۷۶۱ اسب‌­بخار قدرت و ۹۱۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند. هرچند نیروی پیورا کمتر از قدرتمندترین نسخه اوانترا است که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد، اما وزن آن نسبت به نسخه اولیه این خودرو ۹۰ واحد کاهش یافته و به ۱۲۹۰ کیلوگرم محدود شده است.

به لطف این ویژگی‌­ها، شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت مازانتی اوانترا پیورا از حالت سکون برابر با ۲.۹ ثانیه و حداکثر سرعت این خودرو ۳۶۰ کیلومتر برساعت اعلام شده است. نیروی لازم برای توقف نیز از مجموعه ترمز کربن-سرامیک ساخت برمبو تامین خواهد شد.

https://cdn.bama.ir/uploads//BamaImages/News/1e84b5fb-8de7-451a-bce3-f584d6dcebcf/article_637710486465099127_thumb_960_542.jpg
مازانتی اوانترا پیورا

امکانات وسیعی برای سفارشی­‌سازی مازانتی اوانترا پیورا پیش‌­بینی شده که از میان آن‌ها می­‌توان به نمایشگر روی فرمان برای نمایش اطلاعات، پدال­‌های تعویض دنده از پشت فرمان از جنس فیبرکربن و صندلی­‌های متناسب با نیاز راننده، اشاره کرد.

مازانتی درباره قیمت این خودرو سکوت نموده است، ولی اعلام کرده قصد دارد سالیانه پنج دستگاه از این محصول را تولید نماید. بدیهی است که تعداد محدودی از این مدل ساخته خواهد شد.

مترجم : باما

منبع : motor1.com