جواب فعالیت های درس دهم پیام هشتم ⚡️ دو سرمایه گرانبهاجواب فعالیت های درس دهم پیام هشتم ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب فعالیت های کلاسی و سوالات خودت را امتحان کن صفحه ۸۳ و ۸۴ و ۸۶ درس ۱۰ دهم دو سرمایه گرانبها پیام های آسمان و دینی هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب درس نهم پیام های آسمانی هشتم

جواب فعالیت های درس دهم پیام هشتمجواب فعالیت های درس دهم پیام هشتم

جواب فعالیت کلاسی صفحه 83 درس 10 پیام های آسمانی هشتم

به نظر شما زندگی ما در دنیا، چه شباهت هایی با یک مسابقه فوتبال دارد؟ تفاوت های این دو در چیست؟

پاسخ: شباهت‌ها: در هر دو وقت محدود است – هر دو تکرار ناپذیرند – هر دو دارای داور هستند – در هر دو به دنبال پیروزی هستیم – در هر دو نیازمند راهنما و مربی هستیم

تفاوت‌ها: در فوتبال شکست یا پیروزی تاثیر زیادی در آینده ندارد اما در زندگی شکست شقاوت دنیوی و اخروی و یا پیروزی و سعادت را به دنبال دارد – در مسابقه فوتبال امکان تکرار و تجدید آن وجود دارد ولی در زندگی نه – داور و قاضی فوتبال ممکن است اشتباه کند، ولی دوار زندگی خیر – ممکن است نتیجه فوتبال تساوی شود، ولی نتیجه زندگی برد یا باخت است.

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه 84 درس دهم پیام هشتم

به کمک دوستانتان عوامل دیگری که موجب هدر رفتن عمر انسان می شود را نام ببرید. به نظر شما راهکار مبارزه با این عوامل چیست؟

پاسخ: ۱) عجله کردن در انجام کارها ۲) دوست شدن با افراد ناباب و نامناسب ۳) خوش گذرانی های زود گذر ۴) توجه نکردن به خداوند

راهکار مبارزه با این عوامل تفکر است، اگر انسان فکر کند که نعمت زندگی فقط یک بار به او داده می شود، رفتار او توسط خداوند ثبت می شود و باید در آن دنیا مسئول رفتار خود باشد، به درستی حواس خود را جمع می کند و از عمر زندگی خود به درستی استفاده می کند.

جواب فعالیت کلاسی صفحه 86 درس دهم پیام هشتم

چند کار اشتباه که معمولاً انسان ها در زندگی خود انجام می دهند را نام ببرید و نتایج و عواقب آنها را بیان کنید. به نظر شما اگر انسان ها قبل از انجام این گونه کارها به نتایج آن فکر می کردند، باز هم آنها را انجام می دادند؟

پاسخ: ۱) بی احترامی کردن به پدر و مادر: خداوند در قرآن گفته است: و آن کس که به پدر و مادر خود، آنگاه که او را به پذیرش رستاخیز فراخواندند، گفت اُف بر شما… اینان کسانی‌اند که آن سخن (وعده عذاب) درباره آنان به حقیقت پیوست. در حالی که در میان امت‌هایی از جنیان و آدمیان هستند که پیش از آنان در گذشتند. قطعا اینان زیانکارند.

۲) انجام دادن کارهای زشت و ناشایست: دور شدن افراد دیگر از ما و خشمگین کردن خداوند

۳) خیانت کردن در در امانت: اینکار غصب کردن مال دیگران است و حرام است و عواقب سوء دنیوی و اخروی در پی خواهد داشت.

۴) آزار و اذیت کردن دیگران:‌ دور شدن افراد دیگر از ما و خشمگین کردن خداوند و حق الناس

اگر قبل از انجام این کارها عواقب آن را در نظر بگیریم، هرگز آنها را انجام نمی دهیم.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 86 درس دهم پیام های آسمانی هشتم

۱) بین حرکت ابرها و گذشتن زمان چه شباهت هایی وجود دارد؟

پاسخ: ۱) هر دو به سرعت می گذرند ۲) قابل بازگشت نیستند ۳) هر دو در حال گذرند

۲) آیا نعمت عمر به تنهایی برای خوشبختی ما در دنیا و آخرت کافی است؟ توضیح دهید.

پاسخ: خیر. چون ما علاوه بر نعمت زندگی، به نعمت عقل و تفکر نیز نیاز داریم، به این ترتیب با استفاده از این نعمت، علاوه بر خوشبختی در دنیا، به راه های پیشرفت خود در زندگی خوب بیندیشیم و با کمک پیامبران الهی بهترین راه را برای رستگاری خود انتخاب کنیم.

3) خداوند حکیم چه کسانی را از چهارپایان نیز گمراه تر معرفی می کند؟ چرا؟

پاسخ: گروهی از انسان ها که دل هایشان کر و لال است. چون توانایی اندیشیدن را دارند، ولی از این نعمت خداوند استفاده نمی کنند.

4) سه مورد از عوامل هدر دادن عمر را بیان کنید.

پاسخ: ۱) عجله کردن ۲) دوستی با افراد ناباب ۳) عدم توجه به خداوند ۴) خوش گذرانی ۵) بدون تفکر کاری را انجام دادن ۶) کمک نگرفتن از دیگران

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس هشتم پیام های آسمانی هشتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان هشتم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت های درس 10 دهم کتاب پیام های آسمانی و دینی هشتم متوسطه اول ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. ????

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب