ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400نام نویسی آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری نام نویسی آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

هر ساله شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری آزمونی را برای متقاضیان دریافت پروانه رسمی کارشناسی دادگستری و به منظور جذب و تامین کارشناسان شایسته و توانمند مورد نیاز کانون های رسمی دادگستری در نقاط مختلف کشور، برگزار می نماید. مجری و برگزار کننده این آزمون در سال های اخیر، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان ضمن مطالعه دقیق اطلاعیه های موجود و همچنین دفترچه راهنمای مربوطه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری قوه قضائیه سال 1400 در آبان ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

آزمون وکالت قوه قضائیه یا کارشناسان رسمی دادگستری با هدف تربیت متخصصینی که بتوانند در امر قضاوت و صدور حکم تخصصی به قاضی پرونده های مختلف قضائی کمک کنند، برگزار می گردد. در دوره های اخیر، مسئولیت اجرای این آزمون بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور بوده و بنابراین تمامی امور مربوط به نام نویسی متقاضیان از طریق سایت این سازمان انجام می گیرد.

لذا علاقه مندانی که تمایل به شرکت در آزمون کارشناسان رسمی سال 1400 را دارند، می باست در فاصله زمانی بین روز سه شنبه 18 لغایت سه شنبه 25 آبان ماه سال جاری با مراجعه به سایت نام برده، نسبت به خرید سریال اعتباری و تکمیل روند ثبت نام خود اقدام نمایند. شما می توانید با پیوستن به کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مانند تمدید زمان ثبت نام این آزمون مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

متقاضیان می بایست در موعد مقرر با تهیه کارت اعتباری مربوطه و طی مراحل نشان داده شده در راهنمای زیر، علاقه مندی خود را جهت شرکت در این آزمون اعلام دارند.

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله اول ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری قوه قضائیه سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله دوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

گزینه “خرید کارت اعتباری” را که در سمت راست صفحه وجود دارد، انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله سوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

اکنون لازم است دکمه مربوط به “سریال سیستم ثبت نام آزمون متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری – قوه قضائیه سال 1400” را بفشارید و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله چهارم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله پنجم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

در صورتی که اطلاعات نشان داده شده را تایید می کنید، تیک مربوطه را فعال نموده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله ششم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

در این مرحله، وارد سامانه پرداخت الکترونیکی می شوید که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج نموده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله هفتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

در صفحه زیر، نکات ذکر شده را مطالعه نموده و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله هشتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

اکنون شماره سریال کارت اعتباری و عبارت امنیتی را وارد کنید و با فشردن دکمه ورود به سیستم، مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

مرحله نهم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله نهم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری، جهت اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری باید علاوه بر وثاقت دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. شرایط ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به شرح زیر شامل موارد زیر هستند. 

شرایط عمومی

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از اقلیت های دینی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به رسمیت شناخته شده اند. دارا بودن تابعیت ایرانی عدم سوء پیشینه کیفری موثر عدم اعتیاد به مواد مخدر عدم وابستگی و سابقه عضویت و طرفداری در گروه های غیر قانونی و یا گروه های مخالف اسلام داشتن حداقل سن 25 سال سن در پایان مهلت ثبت نام ارائه گواهی معافیت و یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی ویژه متقاضیان آقا برخورداری از سلامت جسمی برای انجام امور کارشناسی مربوطه (با تایید پزشکان معتمد)

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک تحصیلی در مقاطع عنوان شده (که از دانشگاه های معتبر داخلی و یا خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ شده باشد. توجه کنید که مدرک معادل مورد پذیرش نمی باشد.) و سابقه کار مرتبط در مدت معلوم بومی بودن داوطلبان (بومی بودن افراد مطابق شرایط ذکر شده در دفترچه تعیین می شود.) دارا بودن مدرک کارشناسی و یا بالاتر در رشته مورد تقاضا و داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی مرتبط داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته و ارائه گواهی معتبر مبنی بر حداقل پانزده سال تمام سابقه تجربی
مرتبط با رشته کارشناسی مورد نظر داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته و ارائه گواهی حداقل 5 سال سابقه کارتجربی مرتبط با رشته کارشناسی مورد درخواست پس از اخذ مدرک تحصیلی (یا دارا بودن داشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته تحصیلی و حداقل 15 سال سابقه کار مرتبط با رشته مورد تقاضا)

رشته های مورد نیاز و مدت سابقه کار لازم برای دارندگان شرایط نام برده در فایل زیر ارائه شده اند.

رشته ها و سوابق کاری مورد نیاز آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری را دارند، باید برخی از مدارک ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری  را به صورت اسکن شده در فرم ثبت نام درج کنند. مانند عکس پرسنلی، صفحات شناسنامه، کارت ملی و… اما هر کدام از آن ها برای بارگذاری در سایت ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری  باید دارای ویژگی هایی باشند که در ادامه، به شرح آن ها می پردازیم.

فایل اسکن شده عکس

عکس پرسنلی 4 * 3 و متعلق به سال جاری متقاضی تمام رخ، رنگی و با زمینه سفید فرمت jpg عکس اسکن شده حداقل باید 300*300 پیکسل باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس داوطلب باید بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد. تصویر باید واضح و بدون جای مهر و یا منگنه باشد. عکس داوطلب نباید دارای حاشیه های زائد باشد.

فایل اسکن شده کارت ملی

فرمت فایل اسکن شده کارت ملی jpg باشد. حجم فایل ذخیره شده تصویر کارت ملی متقاضی بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد. اسکن پشت و روی کارت ملی در یک صفحه قرار داده شوند.

فایل اسکن شده شناسنامه

اسکن صفحه اول شناسنامه با فرمت jpg حجم فایل اسکن شده بین 30 الی 130 کیلوبایت باشد. در صورتی که تمام صفحات شناسنامه را اسکن کرده اید، تمامی آن ها را در یک صفحه جای دهید و سپس بارگذاری نمایید. چنانچه شناسنامه داوطلب دارای توضیح باشد، اسکن صفحه توضیحات نیز لازم است.

فایل اسکن شده سایر مدارک

اسکن گواهی سابقه کار در رشته مورد نظر با فرمت jpg اسکن دانشنامه مقطع کارشناسی یا بالاتر و یا مدرک موقت فراغت از تحصیل که دارای عکس باشد. (با فرمت jpg) اسکن کارت معافیت یا پایان خدمت دوره سربازی آقایان با فرمت jpg

نکات ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

عکس مدارک مورد نظر فقط باید به صورت اسکن شده باشد و همچنین به صورت اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور بارگذاری شوند. ارسال مستقیم مدارک به کانون کارشناسان رسمی دادگستری، تا زمان اعلام نتایج مرحله اول آزمون، ضرورتی ندارد. ملاک محاسبه تمامی تاریخ های ذکر شده در دفترچه، آخرین روز ثبت نام می باشد. برای دانش آموختگان دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری، تاریخ دقیق فارغ التحصیلی مندرج در آخرین مدرک تحصیلی آن ها معیار محاسبه می باشد. داوطلبان زمانی مجاز به انتقال و یا تغییر رشته می باشند که در آزمون کتبی شرکت کرده و حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد قبولی در آن رشته و همچنین حدنصاب نمره لازم (60 از 100) را کسب نمایند. با توجه به این موضوع که کارشناسی رسمی دادگستری به عنوان یک شغل محسوب نمی شود، تمامی افرادی که در ارگان های دولتی و غیر دولتی مشغول به کارند و دارای شرایط عمومی و اختصاصی مذکور برای شرکت در این آزمون می باشند، قادر به شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هستند و می توانند پس از موفقیت در مراحل کتبی و مصاحبه حضوری این آزمون، پروانه کارشناسی رسمی دادگستری خود را دریافت نمایند.

ممکن است برخی بر این باور باشند که تنها افرادی می توانند در این آزمون شرکت کنند که دارای مدرک تحصیلی حقوق یا مرتبط با آن باشند اما این گونه نیست و دانش آموختگان واجد شرایط رشته های مختلف دانشگاهی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. از همین رو توصیه می کنیم تمامی متقاضیان دفترچه ثبت نام استخدامی کارشناسان دادگستری دوره جاری را با دقت کامل مطالعه نمایند و با رشته های مورد نیاز آزمون کارشناسان رسمی دادگستری آشنا شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام ازمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 18 الی 25 آبان ماه صورت می گیرد.

2- آیا شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400 دارای محدودیت سنی می باشد؟

بله، شرکت کنندگان می بایست تا آخرین روز ثبت نام دارای حداقل 25 سال سن تمام باشند.

3- برای پذیرش در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400، دارا بودن سابقه کاری الزامی است؟

بله، متقاضیان باید با توجه به مدرک تحصیلی و رشته هایی که در آزمون آن ها شرکت می کنند، دارای سوابق کاری مشخصی باشند که در متن مقاله جزئیات دقیق تر ارائه شده است. حداقل 5 سال سابقه در زمینه کاری مرتبط داشته باشند.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام ازمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این فرآیند در بازه زمانی بین 18 الی 25 آبان ماه صورت می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400 دارای محدودیت سنی می باشد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، شرکت کنندگان می بایست تا آخرین روز ثبت نام دارای حداقل 25 سال سن تمام باشند." } },{"@type": "Question", "name": "برای پذیرش در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400، دارا بودن سابقه کاری الزامی است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، متقاضیان باید با توجه به مدرک تحصیلی و رشته هایی که در آزمون آن ها شرکت می کنند، دارای سوابق کاری مشخصی باشند که در متن مقاله جزئیات دقیق تر ارائه شده است. حداقل 5 سال سابقه در زمینه کاری مرتبط داشته باشند." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب