توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

تدوین شیوه‌نامه اجرایی اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای معلمان


. . . . . . . . . . . . .

 به گزارش تیزلند، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارتخانه درحال تهیه و تدوین شیوه‌نامه اجرایی اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای معلمان است چراکه یکی از شرایط ورود به رتبه‌بندی داشتن گواهینامه صلاحیت معلمی است.

محمد امانی تهرانی در گفت‌وگو با پانا درباره آخرین وضعیت گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان عنوان کرد: «گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان اتفاق مبارکی است. کار معلمی صفت کیفیت دارد هر کاری که می‌توان درباره کیفیت آن سخن گفت ارزشمند است.»

امانی تهرانی اضافه کرد: «درباره صلاحیت حرفه‌ای پاره ای از صلاحیت‌ها به پیش از ورود افراد به عرصه معلمی برمی‌گردد مانند آموزش معلمان در دانشگاه فرهنگیان یا افرادی که از طریق دوره‌ها وارد مسیر معلمی و وارد مسیر جذب معلمی می‌شوند.»

وی افزود: «عرصه تعلیم و تربیت به لحاظ محتوایی و روشی دچار تغییر و پیشرفت است لذا باید به روز باشد این ساز و کار نیازمند تغذیه کارکنان و رصد کارکنان است. در مصوبه اخیر شورای انقلاب فرهنگی موضوع صلاحیت حرفه ای و دارا بودن گواهینامه آن در تمام دوره‌های کاری مورد تاکید بوده براین اساس شورا وارد عرصه عمل شد تا آن را به یک برنامه عملیاتی تبدیل کند.»

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: «ما در زیرنظام تربیت معلم صفر تا صد معلم را ترسیم کرده بودیم لذا متنی را آماده کردیم و در جلساتی به تصویب رسید پیرو این متن باید یک شیوه نامه اجرایی تهیه شود که معاونت برنامه ریزی وزارتخانه درحال تهیه و تدوین این امر است چراکه یکی از شرایط ورود به رتبه بندی این است که فرد باید گواهینامه صلاحیت معلمی داشته باشد.»

امانی تهرانی اظهار کرد: «یک دوره زمانی ۴ تا ۵ ساله زمان می‌برد تا تمام معلمان وارد یک فرایندی از جنس صلاحیت‌ها و دریافت گواهینامه شوند. افراد پس از فارغ التحصیلی از دو دانشگاه رجایی و فرهنگیان گواهینامه دارند و بعد از ۵ سال آن را تجدید می‌کنند افراد ماده ۲۸ نیز این گواهینامه را دارند و بعد از ۵ سال این گواهی نیز تجدید می‌شود.»

منبع: خبرگزاری پانا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب