خوش گذرانی بهاره رهنما و پرستو صالحی در ترکیه + عکستصویری از بهاره رهنما را در ترکیه در کنار پرستو صالحی می بینید.بهاره رهنما یکی از هنرمندان محبوب سینمای ایران است که در آذر ۱۳۵۲ در اراک به دنیا آمد. در ادامه این مطلب درباره بهاره راهنما و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی او بیشتر صحبت خواهیم کرد.بهاره رهنما در 17 سالگی در یک فراخوان تست بازیگری شرکت کرد و موفق شد در فیلم افعی و در کنار جمشید هاشم‌پور نقش بگیرد. وی بعد از ورود به دانشگاه؛ در رشته ادبیات نمایشی تحصیلات خود را ادامه داد. او لیسانس دوم خود را در رشته حقوق دریافت کرد. بهاره رهنما در سال‌های تحصیل، در فعالیت‌های تئاتر و نویسندگی نیز شرکت می‌کرده است و به صورت کلی بازیگری فعال محسوب می‌شود.

بهاره رهنما

تولد و اوایل زندگی بهاره رهنما

 همانطور که اشاره کردیم او در ۱۰ آذر ۱۳۵۲ متولد شد. وی دختر پروین قائم مقامی بازیگر سینما و تلویزیون است. این بازیگر با پیمان قاسم خانی، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان و بازیگر ایرانی ازدواج کرد و دختری به نام «پریا قاسم خانی» از او دارد. او پس از جدایی از قاسم خانی در شهریور سال ۹۶، با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد که جنجال بسیاری نیز در تلویزیون به پا کرد.

بهاره رهنما در چند دوره انتخابات ریاست جمهوری دیدگاه‌های متعددی را برگزیده است و به علت همین حمایت‌‌ها در فضای مجازی، بازیگری جنجالی محسوب می‌شود. پیمان قاسم خانی؛ همسر سابق بهاره رهنما، درباره او معتقد است که استعداد بسیار زیادی دارد. با اینکه در جاهایی ممکن است تکرار شود؛ اما توانایی‌هایی دارد که دیده نشده و حتی خود من هم که نزدیک هستم، آن‌ها را ندیده‌ام.

بهاره رهنما

زندگی حرفه‌ای بهاره رهنما

 بهاره رهنما در فیلم‌های تلویزیونی، سریال‌ها، شبکه‌های نمایش خانگی و تئاتر‌ها زیادی ایفای نقش کرده است. رهنما درباره شروع علاقه خود به بازیگری می‌گوید: «تا 10 سالگی بچه حاضر جواب و سرتق جمع بودم. کلی ترانه و قصه برای ادا درآوردن در جمع بزرگ تر‌ها تو آستین داشتم. اما با دیدن یکی از فیلم‌های علیرضا داوود نژاد عاشق بازیگری شدم و تصمیم گرفتم شغل آینده‌ام همین باشد.»

بهاره رهنما

دومین تجربه بازیگری وی در فیلم سینمایی غزال در سال 1374 بود. اما به صورت رسمی در سال 1379 و با سریال بازگشت به خانه وارد قاب تلویزیون گردید. او در سال 81 با فیلم گاو خونی و در سال 1387 با فیلم چارچنگولی شهرت یافت. اوج درخشش او با تلویزیون در سال 1385 با سریال زیرزمین شروع شد.

 در ادامه می‌توانید لیستی از معروف ترین فیلم‌ها و مجموعه‌هایی که بهاره رهنما در آن‌ها بازی کرده است را مشاهده کنید:

 فیلم‌های سینمایی بهاره رهنما

۱۳۹۶ آینه بغل 1396 آقای سانسور ۱۳۹۵ هشتگ 1395 خوب، بد، جلف 1395 آس و پاس ۱۳۹۳ ۳۶۰ درجه ۱۳۹۲ طبقه حساس ۱۳۹۰ بچگیتو فراموش نکن ۱۳۸۹ جرم ۱۳۸۸ عروسک بعد از ظهر سگی سگی پوپک و مش ماشاالله سن پطرزبورگ ورود زنده‌ها ممنوع ۱۳۸۷ چارچنگولی ده رقمی ۱۳۸۶ توفیق اجباری دایره زنگی ۱۳۸۳ شبانه ماجراهای اینترنتی (چای نت) ۱۳۸۱ گاوخونی ۱۳۸۰ نان و عشق و موتور ۱۳۷۹ بچه‌های بد ۱۳۷۶ بادام‌های تلخ ۱۳۷۴ عاشقانه غزال ۱۳۷۱ افعی

سریال‌های بهاره رهنما

همسایه‌ها ۱۳۹۵ کشیک قلب ١٣٩۵ غیرعلنی۱۳۹۴ خوب بد زشت ۱۳۹۳ پژمان ۱۳۹۲ خداحافظ بچه ۱۳۹۱ چک برگشتی ۱۳۹۰ گاوصندوق ۱۳۸۸ مأمور بدرقه ۱۳۸۷ مرد هزار چهره۱۳۸۶ کتاب فروشی هدهد ۱۳۸۵ زیر زمین ۱۳۸۵ من یک مستأجرم ۱۳۸۲ روشنتر از خاموشی ۱۳۸۲ داستان یک شهر۲ ۱۳۷۹ بازگشت به خانه ۱۳۷۵

بهاره رهنما

تئاترها

عامدانه، عاشقانه، قاتلانه (بازیگر) - نویسنده و کارگردان: ساناز بیان ۱۳۹۴ – انگار در چشم‌های تو اسب می‌دود (بازیگر) - نویسنده: سهراب حسینی- کارگردان :طاها ذاکر ۱۳۹۳ – آرسنیک و تور کهنه (بازیگر) ۱۳۹۳ – دورهمی زنان شکسپیر (بازیگر، نویسنده و کارگردان) ۱۳۹۲ – با من بستنی می‌خوری؟ (بازیگر و کارگردان) ۱۳۹۲ – بادی که تو را برد‚ مرا خشک کرد – کارگردان:علی نرگس نژاد ۱۳۹۲ – پسران آفتاب – کارگردان:سیامک صفری ۱۳۹۱ – غبار – کارگردان: بهاره رهنما ۱۳۹۱ – چشم‌هایی که مال توست – کارگردان:نسیم ادبی ۱۳۹۱ – این تابستان فراموشت کردم – کارگردان: بهاره رهنما ۱۳۹۱ – خیال‌های جاده جاجرود – تهران – کارگردان:غزاله معتمد ۱۳۹۱ – گروتسکی بر تبار شناسی دروغ و تنهایی – کارگردان:سجاد افشاریان ۱۳۹۰ – تراس – کارگردان:محمدرضا خاک ۱۳۹۰ – فیل – کارگردان:بهناز نازی ۱۳۹۰ – می‌خواهم با میوسوو ملاقات کنم – کارگردان:محمود عزیزی ۱۳۸۸ –‌هاملت با سالاد فصل – کارگردان:هادی مرزبان ۱۳۸۷ – خدای کشتار – کارگردان:علیرضا کوشک جلالی ۱۳۸۴ – تئاتر پنجره‌ها – کارگردان: فرهاد آییش ۱۳۷۹ – تله تئاتر پیش از آشنایی ۱۳۷۵ – تله تئاتر «ای نسیم باران»

حواشی بهاره رهنما

یکی از جالب‌ترین و هیجان انگیزترین بخش‌های بیوگرافی یک هنرمند، حواشی است که طی سال‌های بازیگری برای او پیش آمده است. بهاره راهنما نیز از این قاعده مستثنا نیست.

اولین حاشیه جنجالی که به آن اشاره می‌کنیم؛ شکایت پیمان قاسم خانی و بهاره رهنما از نادر فتوره چی به علت یادداشت‌هایش در فیس بوک است که فتوره چی بسیار گستاخانه و جسورانه به بهاره رهنما اتهام فرصت طلبی می‌زند. این موضوع به دادگاه عالی کشیده شد و فتوره چی به زندان محکوم گردید.

 در فروردین سال ۱۳۹۷، سیروان خسروی نسبت به تبلیغات و حمایت‌های هنرمندان و سلبریتی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ،۹۶ اعتراض کرد. پس از آن؛  امیر مهدی ژوله بر علیه خسروی انتقاداتی مطرح کرد اما ژوله هک شد. بهاره رهنما در توییتر به‌خاطر حمایت از ژوله، نقدهای صریح و تندی را درباره‌ی سیروان خسروانی مطرح کرد. این موضوع آن قدر پررنگ و جنجالی شد که قوه‌قضاییه تهران وارد کار شد. در اردیبهشت 99؛ دادگاه بهاره رهنما را به 50 ضربه شلاق محروم کرد. این حکم تاکنون اجرا نشده است زیرا به علت صلاح دید، موقعیت اجتماعی بهاره رهنما و عدم سابقه او بهانه‌های خوبی برای به تعلیق درآوردن این حکم بوده است.

یکی‌دیگر از حواشی جنجالی بهاره رهنما صحبت‌های وی درباره سلیقه و سبک پوشش دخترهایی است که در نسل امروز زندگی می‌کنند. این موضوع با مخالفت‌های بسیاری مواجه شده است و مورد تمسخر در فضای مجازی قرار گرفته است.

نویسندگی

بهاره رهنما در دوره‌ی لیسانس مدرک حقوق قضایی و در دوره فوق لیسانس در رشته ادبیات نمایشی و ادبیات سینمایی فارغ‌التحصیل شده است. او نیز در روزنامه‌گاری و نقاله‌خوانی فعالیت داشته است. بهاره رهنما دستی بر نگارش و نویسندگی نیزدارد. از آثار کاغذی منتشر شده او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پای به جاده زدن، نشر نگاه 13٩٦ زن باران، نشر نگاه، 1394 مالیخولیای محبوب من، نشر نگاه، 1392 ماه هفت شب، نشر نگاه 1389 چهار چهارشنبه و یک کلاه گیس، نشر چشمه، 1388

 

آنچه دیگران میخوانند خوش گذرانی بهاره رهنما و پرستو صالحی در ترکیه + عکس این بازنشستگان پولدار می شوند + جزئیات خبر فوری | هنرمند مشهور کشور درگذشت علت اصلی گرانی خودرو لو رفت + جزئیات اخطار جدی در مورد سوءاستفاده برای خرید ارزها از کارت ملی اشخاص
now = new Date(); var head = document.getElementsByTagName('head')[0]; var script = document.createElement('script'); script.async = true; script.type = 'text/javascript'; var script_address = 'https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js'; script.src = script_address + '?v=' + now.getFullYear().toString() + '0' + now.getMonth() + '0' + now.getDate() + '0' + now.getHours(); head.appendChild(script);

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب