توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب پرسش های نمونه درس ۲۳ تاریخ یازدهم


پاسخ سوالات درس بیست و سوم (23) تاریخ یازدهم برای رشته تجربی و ریاضی که شامل پرسش های نمونه صفحه 210 درس «اولین دوره ریاست جمهوری» می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا آماده کرده ایم.

پاسخ سوال های درس بیست و سوم تاریخ پایه یازدهم

جواب پرسش های نمونه درس ۲۳ تاریخ یازدهمجواب پرسش های نمونه درس ۲۳ تاریخ یازدهم

مطلب پیشنهادی: جواب پرسش های نمونه درس ۲۲ تاریخ یازدهم

پاسخ پرسش های نمونه صفحه ۲۱۰ تاریخ یازدهم

۱- در دوره‌ی ریاست جمهورى بنى صدر، بین جریان اصول گرا (انقلابى و حزب الله) و جریان لیبرال و چپ، چه اختلاف هایى بروز کرد؟
این اختلاف در زمان انتخاب نخست وزیر و اعضای کابینه تشدید شد، زیرا قانون اساسی رئیس جمهور را موظف می کرد وزیر را انتخاب کند و مجلس به او رای دهد و بنی صدر جناح مخالف خود را که اکثریت در مجلس بودند اقلیت می خواند.

۲- سه مورد از مهم ترین اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق را در سال ۱۳۶۰ بنویسید.
ترور آیت الله خامنه ای
شهادت رجایی و باهنر
شهادت بهشتی و یارانش

۳- انقلاب فرهنگى در چه شرایطی و با چه هدفى انجام شد؟
در شرایطی که دانشگاه ها محل مجادلات و درگیری های سیاسی بود و گروه های سیاسی دانشگاه را به دفتر گروه خود تبدیل کرده بودند به همین دلیل با هدف پاکسازی گروه های معاند و ایجاد تحول در آموزش عالی انقلاب فرهنگی آغاز شد.

۴- بنى صدر چرا و چگونه از ریاست جمهورى عزل شد؟
مجلس شورای اسلامی به دلیل کج روی ها و عدم احساس مسئولیت بنی صدر در شرایط حساس با ۱۷۰ رای موفق و ۱۲ رای ممتنع به عدم صلاحیت او رای مثبت دادند.

۵- علت مخالفت دولت آمریکا و برخی کشورهای استعماری با برنامه‌ی هسته ای صلح آمیز ایران چیست؟
این کشورها خواهان انحصار کامل دانش هسته ای هستند و نمی خواهند دیگر کشورها به آن دسترسی داشته باشند.

همچنین بخوانید: جواب پرسش های نمونه درس ۲۱ تاریخ یازدهم

✅ اگر سوالی در رابطه با جواب پرسش های نمونه درس ۲۳ تاریخ یازدهم دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر درس های کتاب کافیست شماره درس را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب