توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

آرمان قصاص می شود یا خانواده غزاله رضایت می‌دهد


آرمان قصاص می شود یا خانواده غزاله رضایت می‌دهد

حجت الاسلام‌ والمسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با توجه به تلاش‌های اخذ رضایت از خانواده غزاله برای جلوگیری از قصاص آرمان عبدالعالی کار دستگاه قضایی تمام شده و باید از لحاظ اجرای حکم بر اساس نظر خانواده مقتول یا قصاص کنند و یا رضایت دهند. اکنون همه چیز دایر مدار خانواده مقتوله است.

همچنان در تلاش هستیم که در این پرونده رضایت خانواده مقتوله را بگیریم.

درباره این که این فرد مجرم است یا نه، نباید قضاوت کنیم، زیرا این پرونده جزییات بسیار دارد و مسایل مختلفی در حاشیه این پرونده مطرح است بنابراین قضاوت در این پرونده سخت است.

ده‌ها قاضی در این پرونده ورود کردند و پرونده با دقت بررسی شده و دو مرتبه در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

آرمان قصاص می شود؟

مردم از نظر اتقان حکم صادره تردید نکنند، زیرا براساس شواهد موجود حکم قتل صحیح است هرچند طبیعتاً ناخواسته بوده و قاتل هدف قبلی نداشته و این اتفاق پیش آمده است.

این جوان سابقه جنایی نداشته و جنایتکار حرفه‌ای نیست. گاهی افراد در یک لحظه حادثه‌ای پیش می‌آید و خطایی می‌کنند. البته در این خطا‌ها عمد بوده، اما با قصد قبلی نبوده است.

آیا خانواده غزاله رضایت می‌دهد؟

او اعلام کرد: خانواده مقتول و محکوم خانواده‌های محترمی هستند و ما هر دو خانواده را دیدیم و با آن‌ها صحبت کردیم.

آرمان عبدالعالی زمانی که به زندان می‌رود، در حال اخذ دیپلم بوده، اما در زندان فوق لیسانس خود را نیز اخذ کرده است.

باید به خانواده مقتوله حق داد که داغ بزرگی دیده‌اند و از طرف دیگر جنازه‌ای هم در کار نیست و از این خاطر نیز خانواده مقتوله آزرده خاطر هستند.

اکنون شرایط به گونه‌ای نیست که به جسد دسترسی باشد و اتفاقی افتاده که قابل دسترسی نیست و هر چه این‌ها اصرار کنند که آرمان جای جنازه را بگوید، او نمی‌تواند بگوید، زیرا خودش هم نمی‌داند و اگر می‌دانست تا الان بار‌ها گفته بود.

این دو خانواده با هم آشنا هستند و این دو قصد ازدواج داشتند

وی افزود: این دو خانواده با هم آشنا هستند و این دو قصد ازدواج داشتند. می‌دانیم در این گونه موارد خانواده مقتول بعد از قصاص هم ناراحت خواهد شد.

جزییات قتل غزاله به دست آرمان

آرمان عبدالعالی در سال ١٣٩۴ به دلیل قتل دختری به نام غزاله، در سن ١٧ سالگی به قتل محکوم شد.

دیوان عالی ایران در بهمن ۱۳۹۸ بر اساس ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی با محاکمه مجدد عبدالعالی موافقت کرد و در نتیجه حکم اعدام را که توسط دادگاه اولیه صادر شده بود، مجدد تایید شد.

حکم اعدام او هنوز اجرا نشده است.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب