توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

با این روش دو حقوق بازنشستگی هم‌زمان دریافت کنید


 مه شو:  بازنشستگی بخشی از زندگی انسان‌ها است که آمادگی‎‌های خاص خود را می‌‎طلبد. داشتن مستمری کافی برای سال‌‎های  بازنشستگی  شاید یکی از مهم‌ترین آینده‎‌نگری‌‎هایی است که باید برای خود داشته باشیم.

در جواب این سوال که آیا به صورت هم‌زمان می‌توان برای دریافت دو  حقوق  از  سازمان تامین اجتماعی  یا سایر صندوق‌ها اقدام نمود یا خیر باید گفت، جواب این سوال مثبت است. اما در همین ابتدای کار باید به آقایان بگوییم که این موضوع شامل حال شما نخواهد بود.

اما خانم‌ها می‌توانند دو حقوق بازنشستگی را از سازمان  تامین اجتماعی  دریافت کنند، یک مورد حقوقی هست که خودشان به عنوان بازنشسته از سازمان دریافت می‌نمایند و مورد دوم حقوقی هست که از بابت بازنشستگی همسر  فوت  شده خود دریافت خواهند نمود.

پس بنابراین بانوان محترم که همسرشان فوت گردیده و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی بوده‌اند علاوه‌بر حقوق دریافتی خود حقوق همسرشان را نیز می‌توانند از سازمان مطالبه نمایند.

دریافت دو حقوق بازنشستگی از صندوق‌های دیگر هم امکان‌پذیر است؟

هم‌چنین لازم به ذکر است که این قانون فقط مرتبط به بازنشستگان تامین اجتماعی نبوده و سایر صندوق‌ها نیز مکلف به رعایت  قانون  مذکور هستند، به عنوان مثال: تنها در صندق بازنشستگی کشوری بیش از ۳۴هزار نفر دو حقوق بازنشستگی دریافت می‌نمایند.

آیا فرزندان هم می‌توانند دو حقوق بازنشستگی دریافت نمایند؟

این قانون فقط مشمول همسران نیست و تمامی بازماندگان حائز شرایط را دربر دارد. بازماندگان در واقع همان وارثان قانونی شخص فوت شده هستند که شامل فرزندان نیز می‌شود.

بنابر قانون مورد اشاره فرزندان بازمانده نیز می‌توانند هم‌زمان حقوق  پدر و مادر  خود را دریافت نمایند.

هم‌چنین براساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری در حال حاضر حدود ۲هزار فرزند دختر در حال دریافت هم‌زمان دو حقوق بازنستگی  پدر  و مادر خود هستند.

پاسخ به یک سوال پر تکرار توسط خانم‌ها: آیا می‌توانم هم‌زمان حقوق بازنشستگی شوهر و پدر فوت شده خود را دریافت نمایم؟

پاسخ شما این‌بار “بله” نخواهد بود، زیرا هر شخص در یک زمان تنها می‌تواند یک سرپرست داشته باشد و حقوق و مزایا بابت آن دریافت نماید.

پس بنابراین زمانی‌که شما حقوق همسر متوفی خود را دریافت می‌نمایید، نمی‌توانید حقوق پدر متوفی خود را نیز مطالبه کنید.

مدارک لازم برای برقراری مستمری بازماندگان:

     گواهی فوت بیمه‌شده یا مستمری‌بگیر که از سوی سازمان ثبت احوال صادر شده باشد

    اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی متوفی و بازماندگان واجد شرایط

    اصل و تصویر عقدنامه همسر متوفی

    گواهی تحصیلی برای فرزندان پسر بالای ۱۸ سال

    صورتجلسه کمیسیون پزشکی درمورد از کارافتادگی فرزندان یا پدر و مادر یا شوهر

    مدارک کفالت پدر و مادر

    فرم درخواست برقراری مستمری بازماندگان

    تأئید مراتب حادثه توسط واحد اجرایی طبق ضوابط و مقررات، در صورتی‌که فوت بیمه شده در اثر حوادث ناشی از کار باشد

آنچه دیگران میخوانند اعطای یارانه 110 هزارتومانی به این افراد با این روش دو حقوق بازنشستگی هم‌زمان دریافت کنید بازیگر معروف ایرانی درگذشت + عکس و علت فوت زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه | افزایش مبلغ یارانه نقدی مارال فرجاد سیاه پوش شد + عکس
now = new Date(); var head = document.getElementsByTagName('head')[0]; var script = document.createElement('script'); script.async = true; script.type = 'text/javascript'; var script_address = 'https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js'; script.src = script_address + '?v=' + now.getFullYear().toString() + '0' + now.getMonth() + '0' + now.getDate() + '0' + now.getHours(); head.appendChild(script);

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب