توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

پرداخت یارانه جدید به مردم + جزئیات


سید ابراهیم رییسی،‌ رییس جمهور در مکاتبه ای با قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی لایحه تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب پذیر که به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه 1400/8/5 هیئت وزیران با قید دو فوریت به تصویب رسیده است، را برای انجام تشریفات قانونی  تقدیم کرد.

مقدمه توجیهی:

با عنایت به تاثیرپذیری روند تامین و قیمت کالاهای اساسی از افزایش قیمت های جهانی تغییرات اقلیمی و با هدف فراهم آوردن امکان تامین کافی کالاهای اساسی، نهاده های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و حمات از معیشت اقشار آسیب پذیر از طریق پرداخت یارانه، لایحه زیر برای انجام تشریفات قانونی تقدیم می شود:

لایحه تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده های دامی دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب پذیر

ماده 1- به منظور جبران آثار منفی ناشی از افزایش قیمت جهانی نهاده های دامی و کشاورزی وارداتی و بروز خشکسالی در سال جاری و جهت اطمینان از تامین کافی کالاهای اساسی، نهاده های دامی، دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، سقف اعتبار موضوع جزء 3 بند ب تبصره یک ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور به دوازده میلیارد و ششصد میلیون (12600000000) دلار افزایش می یابد.

ماده 2- به دولت اجازه داده می شود در صورت تغییر نرخ ارز نهاده های دامی و کالاهای اساسی از محل درآمدهای حاصل از تغییر نرخ کالاهایی که با ارز ترجیحی تامین می شود تا مبلغ دویست و هفتاد هزار میلیارد (270000000000000) ریال به حساب خاص سازمان هدفمندسازی یارانه ها نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید. این مبلغ تا پایان سال صرف پرداخت یارانه به افراد مشمول قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی - مصوب 1399 - خواهد شد.

تبصره - به دولت اجازه داده می شود در صورتی که منابع حاصل از این ماده برای پرداخت یارانه کفایت ننماید ما به التفاوت را تا سقف دویست و هفتاد هزار میلیارد (270000000000000) ریال از محل جابجایی ردیف های جدول تبصره 14 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور تامین و پرداخت نماید.

گفتنی است،‌ این لایحه  به امضای رییس جمهور،‌ وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده است.

آنچه دیگران میخوانند پرداخت یارانه جدید به مردم + جزئیات اعطای یارانه 110 هزارتومانی به این افراد با این روش دو حقوق بازنشستگی هم‌زمان دریافت کنید بازیگر معروف ایرانی درگذشت + عکس و علت فوت زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه | افزایش مبلغ یارانه نقدی
now = new Date(); var head = document.getElementsByTagName('head')[0]; var script = document.createElement('script'); script.async = true; script.type = 'text/javascript'; var script_address = 'https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js'; script.src = script_address + '?v=' + now.getFullYear().toString() + '0' + now.getMonth() + '0' + now.getDate() + '0' + now.getHours(); head.appendChild(script);

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب