توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ❤️


جواب صفحه 48 ریاضی پنجم؛ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ابتدایی از فصل ۳ «نسبت، تناسب و درصد» را با توضیحات کامل برای شما دانش آموز عزیز قرار داده ایم، در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

پاسخ فعالیت های صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ابتدایی

۱- مستطیل رو به رو به ۸ قسمت مساوی تقسیم شده و ۳ قسمت از آن رنگ شده است. مانند نمونه، در جاهای خالی عددهای مناسب بنویسید.

پاسخ فعالیت های صفحه 48 ریاضی پنجم ابتدایی

الف) نسبت مساحت قسمت های رنگ شده به مساحت مستطیل …۳… به …۸… یا …کسر ۳/۸… است.

ب) نسبت مساحت قسمت های رنگ شده به مساحت قسمت های رنگ نشده ۳ به ۵ یا ۳/۵ است.

پ) نسبت مساحت قسمت های رنگ نشده به مساحت قسمت های رنگ شده …۵… به …۳… یا …کسر ۵/۳… است.

ت) نسبت مساحت مستطیل به مساحت قسمت های رنگ نشده …۸… به …۵… یا …کسر ۸/۵… است.

۲- چند قسمت از مستطیل رو به رو را به دلخواه سبز رنگ کنید. اگر قسمت های رنگ شده نشان دهنده‌ی فضای سبز یک شهر باشند، نسبت فضای سبزی را که انتخاب کرده اید، به مساحت مستطیل به دست آورید.

حل سوالات صفحه 48 ریاضی پنجم دبستان

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۴۴ و ۴۵ ریاضی پنجم ؛ تمرین و فرهنگ نوشتن

۳- با توجه به شکل رو به رو عبارت های زیر را کامل کنید.
۴- یک خودرو ۴۰۰ کیلومتر را در ۵ ساعت طی می کند.
۵- در بسیاری از موضوعات، مانند استخراج معدن، میزان مصرف آب کشاورزی، میزان مصرف آب آشامیدنی، سلامت انسان ها و … نسبت دو مقدار اهمیت دارد. مثال های دیگری بزنید و درباره‌ی اندازه‌ی این نسبت ها در کلاس گفت و گو کنید.

پاسخ سوال های صفحه 48 ریاضی پنجم ابتدایی

???? نکته : حتما قبل از استفاده از این پاسخ ها یکبار خودتان با تمرکز کامل به سوالات جواب بدهید سپس اگر مشکلی داشتید آن را برطرف کنید.

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۴۳ ریاضی پنجم

✅ به پایان جواب سوالات فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم رسیدیم، اگر سوالی دارید از بخش نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده پاسخ سایر صفحات کتاب کافیست شماره آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب