بهترین انیمیشن‌های دهه 2000 که لایق ساخت دنباله بودند3 ساعت پيش

بهترین انیمیشن‌های دهه 2000 که لایق ساخت دنباله بودند

بهترین انیمیشن‌های دهه 2000 که لایق ساخت دنباله بودند
لیست فیلم
زهرا اکیما
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

دهه 2000 پر از فیلم‌های انیمیشن عالی بود، زیرا کودکان با فیلم‌های پر جنب و جوش و هیجان‌انگیزی مانند “شرکت هیولاها”، “ماداگاسکار” و “شرک” روبرو شدند؛ و چه بهتر این است که همه آن فیلم‌ها دنباله‌هایی داشتند و دو مورد آخر حتی به مجموعه‌های میلیارد دلاری تبدیل شدند. با این حال، هزاران فیلم دیگر از این دهه وجود دارد که به همان اندازه خوب بودند، اما هیچوقت دنباله‌ای دریافت نکردند.

در این مقاله لیستی از 10 انیمیشن سینمایی برتر دهه 2000 میلادی را برایتان آماده کرده‌ایم که گرچه لایق تولید دنباله‌های هیجان‌انگیزی بودند، اما هیچوقت آن را دریافت نکردند. با پروشات همراه باشید.

10. فرار مرغی – 2000 – Chicken Run

اگر فرزندان سینمادوستان برای تماشای The Great Escape، حماسه جنگی کلاسیک در مورد اسیران جنگی بریتانیایی که در یک استاگ در لهستان اسیر می‌شوند، خیلی کوچک هستند، انیمیشن فرار مرغی بهترین گزینه بعد از آن خواهد بود. این انیمیشن اساسا The Great Escape را برای مخاطبان خانواده‌پسند بازگو می کند و داستان آن درباره گروهی از جوجه‌ها است که سعی می‌کنند قبل از اینکه به غذای انسان‌ها تبدیل شوند از مزرعه فرار کنند.

این انیمیشن در زمان اکرانش بسیار مورد استقبال قرار گرفت و تا سالها مورد توجه کودکان بود. آخرین خبری که از تولید دنباله فرار مرغی منتشر شد این بود که شبکه نتفلیکس قصد توسعه آن را دارد، ولی هنوز مشخص نیست که این اتفاق به حقیقت خواهد پیوست یا خیر.

9. آن‌سوی پرچین – 2006 – Over the Hedge

در ظاهر، انیمیشن آن‌سوی پرچین یکی دیگر از فیلم‌های انیمیشن DreamWorks است، زیرا گروهی احمق از حیوانات سخنگو کارهایی را انجام می‌دهند که حیوانات معمولاً انجام نمی‌دهند. اما در واقع یکی از دست‌کم گرفته‌شده‌ترین فیلم‌ها در میان تولیدات این استودیوی انیمیشن‌سازی است.

این فیلم دارای یک فرض آزمایش شده و واقعی حیوانات در برابر انسان است و یکی از مبتکرانه‌ترین فیلم‌ها در نوع خود است. این یک راز است که چرا این فیلم هرگز دنباله‌ای نداشت، زیرا DreamWorks تقریباً تمام فیلم‌های انیمیشنی مرتبط با حیوانات خود را توسعه می‌دهد. اینطور هم نیست که آن‌سوی پرچین ناموفق بوده باشد، زیرا بیش از 340 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته‌است.

8. آتلانتیس: امپراتوری گمشده – 2001 – Atlantis: The Lost Empire

یکی از پرکاربردترین روایت‌ها در ژانر علمی-تخیلی، جستجوی شهر گمشده آتلانتیس بود، اما آتلانتیس: امپراتوری گمشده یکی از نادیده‌گرفته‌ترین روایت‌ها بود. میلو قهرمان داستان در جستجوی آتلانتیس موفق می‌شود و تصمیم می‌گیرد در آنجا بماند و بقیه خدمه به سطح برگردند. دنباله‌ی این انیمیشن می‌توانست زندگی او را دنبال کند که در آنجا زندگی می‌کند و اشیای گمشده بیشتری را کشف می‌کند، یا شاید زندگی در شهر زیر آب آن چیزی نیست که باید باشد.

هیچ راهی وجود ندارد که «امپراتوری گمشده» دنباله‌ای داشته باشد، زیرا در باکس آفیس به شدت ضعیف عمل کرد که برای یک فیلم انیمیشن محصول دیزنی بسیار نادر است.

7. فیلم سیمپسون‌ها – 2007 – The Simpsons Movie

اگرچه فیلم سیمپسون‌ها در بیشتر قسمت‌ها سرگرم‌کننده بود، اما فاقد بسیاری از چیزهایی بود که طرفداران در مورد سریال دوست دارند. هیچ شماره موسیقایی به یاد ماندنی وجود نداشت و نیمی از فیلم حتی در اسپرینگفیلد جریان نداشت. زمانی که تیم سازنده هنوز در اوج خلاقیت خود بودند، باید پیگیری سریعی انجام می‌شد و می‌توانست همه چیزهایی را که در فیلم اول غایب بود شامل شود.

اولین فیلم این مجموعه تلوزیونی سال‌ها طول کشید تا درست شود، زیرا فیلم سیمپسون‌ها 100 بازنویسی را پشت سر گذاشت. این تعجبی ندارد که تیم سازنده عجله‌ای برای تولید سریع دنباله نداشت، حتی اگر بیش از نیم میلیارد دلار در باکس آفیس به دست می‌آورد. صرف نظر از این، اگرچه ممکن است خیلی دیر باشد، The Simpsons Movie 2 در حال توسعه است، اما ممکن است برای مدت زمان بیشتری در حال توسعه باشد.

6. بالا – 2009 – Up

انیمیشن بالا یک فیلم مستقل و خارق‌العاده از پیکسار است، اما برخلاف رقبای استودیو، پیکسار نیازی به مجموعه کردن همه‌چیز احساس نمی‌کند. با این حال، هنگامی که این کار را انجام می‌دهد، به همان اندازه که در فیلم‌های اصلی دقت و تلاش می‌کند، برای دنباله‌های خود نیز تلاش می‌کند.

چه داستان اسباب بازی 3 باشد و چه شگفت‌انگیزان 2، برخی از دنباله‌های پیکسار حتی از پیشینیان خود نیز پیشی می‌گیرند. دنباله‌ي بالا پتانسیل بسیار زیادی برای تولید  داشت، زیرا می‌توانست کارل و راسل را از قلمرو ناشناخته بیشتری در خانه بالون هلیومی خود نشان دهد. خوشبختانه، اگرچه این یک فیلم بلند نیست، اما یک اسپین‌آف در قالب یک مجموعه در دیزنی+ به نام Dug Days وجود خواهد داشت.

5. شهر اشباح – 2001 – Spirited Away

میازاکی تقریباً قبل از شهر اشباح بازنشسته شد درحالیکه این انیمیشن همان فیلمی است که استودیو جیبلی با آن شناخته می‌شود. همچنین یکی از معدود فیلم‌های انیمه‌ای است که به جریان اصلی راه پیدا کرده است. پتانسیل زیادی برای ادامه وجود داشت، اما متاسفانه درست مانند پیکسار، استودیو جیبلی به‌ندرت دنباله‌هایی برای آثار خود می‌سازد.

در واقع، استودیوی محبوب انیمه هرگز حتی یک بار هم دنباله‌ای برای تولیداتش نساخته است و به‌جای آن، فیلم‌های جدیدی به دنیا عرضه کرده‌است. با این حال، شهر اشباح دنیایی با عمق و جذابیت بسیار ساخت، و با توجه به اینکه در پس‌زمینه هر فریم اتفاقات زیادی می‌افتد، طرفداران فقط نگاهی اجمالی به جهان آن داشتند.

4. 9 – 2009

9 از نظر منتقدان مورد توجه قرار گرفت و در باکس آفیس به‌شدت ضعیف عمل کرد، اما قطعاً طرفداران خود را دارد و می‌توانست با یک دنباله گسترش و بهبود یابد. این فیلم داستان گروهی از عروسک‌های پارچه‌ای را دنبال می‌کند که تنها چیزهایی هستند که وجود دارند و بخش عمده‌ای از فیلم آن‌ها را در تعامل با آنچه از دنیای پسا آخرالزمانی باقی مانده است، نشان می‌دهد.

با این حال، این انیمیشن بیشتر از هر چیزی یک قطعه روحی بود، زیرا فیلم تماماً در مورد طرح‌های مبتکرانه و زیبایی‌شناسی است تا روایت. همچنین دارای برخی از بهترین جلوه‌های بصری در یک فیلم انیمیشنی خارج از Pixar است. درست مانند دیگر فیلم‌های این دهه، 9 کار بزرگی در ساختن جهان انجام داد و همچنین معماهایی را بدون پاسخ گذاشت که می‌توانست در دنباله‌ای آن را مورد بررسی قرار دهد.

3. والاس و گرومیت: نفرین موجود خرگوش‌نما – 2005 – Wallace & Gromit: The Curse Of The Were-Rabbit

والاس و گرومیت متعلق به استودیوی آردمن، همان سازندگان فرار مرغی است و این دو انیمیشن، نمایشی متفاوت از روایت استاپ موشن ساخته شده از خاک رس را به اشتراک می‌گذارند. این چیزی است که آردمن به آن شهرت دارد، والاس و گرومیت بر اساس سه فیلم کوتاه ساخته شده بود که در دهه 80 و 90 منتشر شدند.

The Curse of the Were-Rabbit بهترین فیلم انیمیشن آردمن است و شرم‌آور است که این فیلم هرگز دنباله‌‌ای نداشت، به خصوص که این روزها تعداد فیلم‌های استاپ موشن بسیار کم است.

2. انیماتریکس – 2003 – The Animatrix

از آنجایی که سه‌گانه ماتریکس عمدتاً درباره نئو است، بسیاری از مردم ممکن است ندانند که دنیای این داستان چقدر عمیق است. افسانه‌های ماتریکس در خارج از فیلم‌ها، چه در کتاب‌های کمیک یا بازی‌های ویدیویی، بسیار زیاد است و بسیاری از آنها بسیار جذاب‌تر از دو دنباله هستند. اما رسانه‌ای که پر از جذاب‌ترین ایده‌ها و داستان‌های توسعه یافته است، انیمیشن The Animatrix است.

برخی از طرفداران حتی فکر می‌کنند که این بهترین فیلم در مجموعه ماتریکس است، زیرا جنگ بین بشر و ماشین‌ها را به روشی بسیار بهتر از انقلاب‌های ماتریکس بررسی می‌کند. از آنجایی که این انیمیشن از 9 داستان کوتاه پر از روایت‌های مختلف و قهرمان‌های مختلف تشکیل شده است، می‌توانست ادامه پیدا کند. اما از آنجایی که با The Matrix Resurrections دوباره علاقه به این مجموعه وجود دارد، این می تواند زمان خوبی برای Animatrix 2 باشد.

1. تایتان آی-ای – 2000 – Titan A.E

Titan A.E یکی دیگر از بمب‌های باکس آفیس عظیم است که ناعادلانه توجهی را که شایسته آن بود جلب نکرد. در زمان خود، این فیلم دارای برخی از جلوه‌های بصری جذاب بود و داستان نیز عالی است، اما روایت بسیار بزرگتری داشت و شاید دنبال کردن آن برای کودکان سخت باشد.

اگرچه دنباله‌ای وجود نداشت، اما دو رمان به هم پیوسته بودند که پیش درآمدهای فیلم بودند. دنباله‌ای می‌توانست ادامه یا حتی اقتباسی از رمان‌های پیش درآمد داشته باشد و می‌توانست رویکردی مانند Animatrix به آن داشته باشد که به سمت مخاطب بالغ‌تر حرکت کند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

آخر هفته با طعم فیلم! (شماره 144)

بهترین فیلم‌ها درباره عشق مجازی مشابه “عشق شدید” (Love Hard) که باید تماشا کنید

بهترین فیلم‌های ترسناک ژاپنی براساس امتیاز IMDb که باید تماشا کنید

فیلم‌های موج نوی سینمای چکسلواکی که باید تماشا کنید و لذت ببرید

فیلم‌های مشابه Last Night In Soho که از تماشای آنها لذت می‌برید

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب