کاردستی قلب روز عشق + ایده برای ساخت قلب عاشقانه با میخ و ریسمانبرای روز عشق یا روز ولنتاین می توانید کاردستی زیبایی از قلب بسازید و این تابلوی زیبای هنری را به عشق خود بدهید. برای ساختن این کاردستی عاشقانه روز عشق باید دقت کنید و در آخر شما یک هدیه جالب دارید و می توانید با آن میزان عشق و علاقه خود را به همسر نشان دهید.

ایده های مختلفی برای کادوی روز ولنتاین وجود دارد که یکی از این ایده ها ساخت هدیه دست ساز می باشد. می توانید کاردستی درست کنید که میزان عشق و علاقه خود به شریک زندگی را نشان دهید. در ادامه روش ساخت قلب برای روز عشق را هم آموزش می دهیم.

آموزش روش ساخت کاردستی قلب برای روز عشق با میخ و ریسمان

برای ساخت این کاردستی شما نیاز به وسایل زیر دارید:

ریسمان یا کاموا به رنگ قرمز، سفید و مشکییک قطعه تخته‌ی مستطیلی با ضخامتدستگاه سمبادهرنگ پلی‌یورتان یا روغن جلایک بسته میخمقواقیچیچکش

مرحله ۱

با دستگاه سمباده سطح روی چوب را صاف و یکدست کنید.

 

مرحله ۲

یک لایه روغن جلا روی سطح چوب بزنید.می‌توانید از هر رنگ دیگری که دوست دارید نیز استفاده کنید.

 

مرحله ۳

یک نیم قلب روی مقوا بکشید، آن را خم کنید و با قیچی دور آن را ببرید تا یک قلب کامل و متقارن داشته باشید.
مطلب مشابه: کاردستی دخترانه | آموزش ساخت کاردستی های دخترانه زیبا و جالب

مرحله ۴

تای مقوا را باز کنید. اگر قلبتان خوب و مناسب به نظر می رسد از آن استفاده کنید در غیر این صورت هرجایی که نیاز است را با قیچی اصلاح کنید.

 

مرحله ۵

قلب مقوایی را در مرکز چوب قرار دهید.در فواصل مساوی با مداد نقطه‌هایی را دور تا دور قلب مشخص کنید. فواصل باید حتما هم اندازه باشند.یک بار دیگر قلب مقوایی را در بالای قطعه چوب قرار دهید و در همان فواصل را با مداد دور آن مشخص کنید.این کار را با قسمت پایینی قطعه چوب نیز تکرار کنید.اکنون سه قلب علامت گذاری شده در یک ردیف روی چوب دارید.

 

مرحله ۶

روی هر نقطه‌ای که مشخص کرده‌اید یک میخ قرار دهید و با چکش آن را تا نیمه درون قطعه چوب فرو کنید.دقت کنید که میخ‌ها به یک اندازه درون چوب فرو روند.

 

مرحله ۷

مطالب مرتبط

کاردستی شب یلدا برای کودکان+ ایده های ساخت کاردستی به مناسبت…

کاردستی جامدادی با چوب بستنی + ایده برای ساخت کاردستی زیبا…

کاموای سفید و قرمز را به هم بپیچید.ابتدای آن را گره بزنید به صورتی که یک حلقه در آن ایجاد شود.

 

 

مرحله ۸

حلقه را به دور یکی از میخ‌ها بیاندازید. فرقی نمی‌کند چه میخی انتخاب کنید.حلقه را بکشید تا به دور میخ سفت شود. در صورت لزوم یک گره‌ی دیگر هم بزنید.

 

مرحله ۹

انتهای ریسمان گره زده شده را با قیچی ببرید.

 

مرحله ۱۰

اکنون وقت آن است که قلب بالایی را انتخاب کنید و به صورت تصادفی ریسمان را به دور هر میخی که می‌خواهید بپیچانید.دقت کنید که ریسمان باید حداقل یک‌بار دور همه‌ی میخ‌ها بپیچد.بیشتر از سه با پیچیدن دور یک میخ مناسب این کاردستی نیست اما در کاردستی‌هایی با سایزها و تعداد میخ‌های بیشتر می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

 

مرحله ۱۱

برای گره زدن انتهای کار، ریسمان را تا کنید تا یک حلقه ایجاد شود.

 

مرحله ۱۲

پایین حلقه یک گره بزنید تا مانند تصویر شود.

 

 

مرحله ۱۳

حلقه‌ی ایجاد شده را به دور یکی از میخ‌ها بیاندازید.انتهای آن را بکشید تا گره به دور میخ محکم شود.انتهای ریسمان را با قیچی ببرید.

 

 

مرحله ۱۴

انتهای ریسمانی که باقی مانده است را به زیر ریسمان‌های دیگر ببرید تا پنهان شود.

 

 

مرحله ۱۵

این کار را با ریسمان هایی به رنگ‌های دیگر با دو قلب دیگر نیز اجرا کنید.کاردستی شما آماده است.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب