10 مورد از بزرگترین اشتباهات قهرمانان مارولقهرمانان بی‌نقص نبوده و قهرمانان مارول هم از این قاعده مستثنی نیستند. خیلی از قهرمانان مارول، با هدف همذات پنداری بیش‌تر مخاطبان، بزرگ ترین و بیش‌ترین اشتباهات را در دوران فعالیت خود انجام داده‌اند.

گاهی اوقات این اشتباهات به راحتی جمع می‌شوند. اما مواقعی هم بوده که عواقب وحشتناکی به خاطر این اشتباهات بزرگ رقم خورده است؛ نه فقط برای خودشان، بلکه حتی برای کل دنیا.

حالا در این مطلب به سراغ 10 مورد از بزرگ ترین اشتباهات قهرمانان مارول می‌رویم که منجر به عواقب وحشتناکی شده‌اند. اشتباهاتی که شاید بعضی از آن‌ها در ظاهر کوچک باشند، اما نتیجه‌شان خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌هاست.

10. تلاش هنک پیم برای نابود کردن اولتران باعث نابودی عظیمی شد

هنک پیم (Hank Pym) با این که یکی از قدیمی‌ترین اعضای اونجرز محسوب می‌شود اما اشتباهات کمی نداشته است. در بین بزرگ ترین اشتباهات هنک پیم می‌توان خلق اولتران (Ultron) را دید. شاید تصور کنید که بدترین اشتباه او به وجود آوردن اولتران باشد. اما بزرگ ترین اشتباه هنک پیم این بود که وقتی فهمید این ربات خودآگاه است، سعی کرد آن را نابود کند.

این تلاش برای نابودی بود که باعث شد اولتران از پدر و کل نسل بشر متنفر شود. او به خودش به چشم فرزند هنک پیم نگاه می‌کرد. پس وقتی پدرش سعی کرد تا او را بکشد، ذهنش به هم ریخت. اگر پیم این کار را نمی‌کرد، احتمالاً اولتران به اونجرز می‌پیوست و به جای یک ربات آدمکش، یک قهرمان رباتی می‌شد.

مطلب پیشنهادی:10 ویلن دنیای مارول و معادل آن‌ها در دنیای انیمه‌هاکی شبیه کیه؟

9. رفتن ایلومناتی به محل زندگی اسکرال‌ها، جرقه تهاجم اسکرال‌ها را زد

ایلومیناتی (Illuminati) در دوران فعالیت خود درگیر اتفاقات عجیبی شدند اما یکی از بدترین‌هایشان پس از جنگ کری/اسکرال (Kree/Skrull) رخ داد. این گروه مارول به دنیای محل زندگی اسکرال‌ها رفتند تا به آن‌ها در مورد حمله دوباره به زمین هشدار دهند. یک عمل با اعتماد به نفس بیش از حد که کاملاً نتیجه معکوس داد. اسکرال‌ها این گروه را گروگان گرفتند و روی آن‌ها آزمایش انجام دادند.

در حالی که ایلومیناتی توانست فرار کند اما اسکرال‌ها از چیزهایی که یاد گرفته بودند استفاده کردند. به این ترتیب، این نژاد فضایی به کمک دانش و یافته‌های جدید خود در خط داستانی Secret Invasion به قهرمانان زمین حمله کردند و نزدیک بود تا زمین را به دست آورند.

8. آنکنی ایکس فورس متوجه تبدیل شدن آرک‌انجل به آپوکایپس نشد تا هزاران جان از دست رود

گروه آنکنی ایکس فورسِ (Uncanny X-Force) ولورین که شامل سایلاک (Psylocke)، ددپول، فنتومکس (Fantomex) و آرک‌انجل (Archangel) می‌شد در اولین مأموریتشان با هم به سراغ جدیدترین کلون آپوکالیپس (Apocalypse) رفتند. ولی این مأموریت جرقه نابود شدن تیم را زد. چیزی درون آرک‌انجل بیدار شد و جنبه تاریک او که توسط آپوکالیپس به وجود آمده بود کنترلش را به دست گرفت.

آنکنی ایکس فورس اصلاً متوجه چنین چیزی نشد و در نهایت هزاران جان از دست رفت. آرک‌انجل با همکاری جنساید (Genocide)، دارک بیست (Dark Beast) و فاینال هورسمن (Final Horsemen)، محله تاکر کریک را به طول کامل نابود کرد تا هزاران نفر بمیرند. اگر ایکس فورس کمی بیش‌تر حواسش را جمع می‌کرد، این اتفاق قابل پیش‌گیری بود.

مطلب پیشنهادی:سنگ‌های ابدیت چه هستند و چه سرنوشتی در دنیای سینمایی مارول داشتند؟قدم به قدم با سنگ‌های رنگارنگ مارول

7. آزاد کردن تریگن میست توسط بلک بولت باعث نابودی امپراطوری‌اش شد

این‌هیومن‌ها (Inhuman) کارهای نادرست زیادی را انجام داده‌اند اما یکی از بدترین آن‌ها وقتی بود که بلک بولت (Black Bolt) ابرهای تریگن میست (Terrigen Mist) را آزاد کرد. این کار عواقب زیادی داشت. تنها جنبه مثبتش این بود که این‌هیومن‌های زیادی بیدار شدند. اما در عین حال نژاد جهش‌یافته‌ها را به مرز انقراض کشاند؛ حرکتی که مستقیماً باعث سقوط خود این‌هیومن‌ها شد.

این دو گروه با هم درگیری شدند. یک درگیری که این‌هیومن‌ها را تضعیف کرد و اتحاد آن‌ها را از هم پاشاند. در نهایت خانواده سلطنتی کشته شدند و شهر اتیلان (Attilan) پس از جنگ با جهش‌یافته‌ها از بین رفت.

6. اعتماد ایکس من به سیبرتوث باعث کشته شدن سایلاک شد

سیبرتوث (Sabretooth) یک سادیست واقعی است ولی ظاهراً ایکس من باید چندین بار این درس را یاد می‌گرفت. یکی از بزرگ ترین صدمات وارد شده به گروه وقتی اتفاق افتاد که ولورین با چنگال‌هایش به مغز این ویلن حمله کرد. پس از این اتفاق، سیبرتوث تظاهر کرد که دچار ضربه مغزی شده و هویت سابق خودش را ندارد.

به این ترتیب، یکی از اعضای ایکس فورس با نام مستعار بوم بوم (Boom Boom) به او نزدیک شد. ولی در نهایت سیبرتوث با حمله به بوم بوم قصد داشت تا از عمارت ایکس فرار کند. از شانس خوب بوم بوم، سایلاک در آن جا حضور داشت تا جلوی حمله این جهش‌یافته وحشی را بگیرد. اما از شانس بد سایلاک، او کسی نبود که از پس سیبرتوث برآید و جان خودش را از دست داد.

مطلب پیشنهادی:5 ویژگی خاص بدن بلک ویدوشاید بیوه سیاه شبیه انسان‌ها باشد اما شرایط بدنی‌اش فرق دارند

5. هر کسی که به آیرون من اعتماد کرده دچار اشتباه شده است

آیرون من یکی از مرموزترین قهرمانان دنیای مارول محسوب می‌شود. با این که نمی‌توان کمک‌هایش را به دنیا و همچنین اهمیتش برای جامعه ابرقهرمانی را انکار کرد اما اعتماد به تونی استارک یک اشتباه بزرگ است.

برای مثال، او عمارت اونجرز را زیر و رو کرده تا با پیدا کردن موهای ثور از روی این قهرمان کلون بسازد. روندی که در نهایت منجر به خلق رگناروک (Ragnarok) و به قتل رسیدن بیل فاستر (Bill Foster) شد. این تازه شروع خیانت‌های آیرون من به قهرمانان دیگر بود.

مرد آهنی به طور ذاتی غیرقابل اعتماد است. او باور دارد که همیشه حق با خودش است و هر کاری که به ذهنش می‌رسد انجام می‌دهد تا همه چیز طبق نظر خودش باشد. تونی استارک کارهای وحشتناکی انجام داده، به دوستان نزدیکش آسیب زده و به طور کلی مثل بسیاری از ویلن‌ها به قهرمانان صدمه وارد کرده است.

4. پاک شدن ذهن مگنیتو به دست پروفسور ایکس باعث تبدیل شدنش به آن‌اسلات شد

بیرون کشیده شدن آدامانتیوم (Adamantium) از بدن ولورین توسط مگنیتو (Magneto) یک اتفاق با عواقب وسیعی بود. یکی از بزرگ ترینِ آن‌ها این بود که پروفسور ایکس (Professor X) اقدام به پاک کردن ذهن مگنیتو کرد. شاید این اتفاق برای مدتی جلوی تهدید مگنیتو را گرفته باشد اما در همین حال نیز پرفسور اگزویر (Xavier) را در مسیر تاریکی قرار داد. یک بخش از ذهن مگنیتو، خودش را با ذهن اگزویر ترکیب کرده بود تا یک موجود به نام آن‌اسلات (Onslaught) به وجود آید.

آن‌اسلات سپس به دنیای مارول حمله کرد. تقریباً ایکس من را از بین برد و از سنتینال‌ها (Sentinel) برای حمله به شهر نیویورک استفاده کرد. این حمله باعث شد تا قهرمانان انسانی به دنیایی دیگر فرستاده شوند و زندگی خیلی‌ها از بین برود. همه این‌ها به خاطر این که طاقت اگزویر از مگنیتو به سر رسیده بود.

مطلب پیشنهادی:کدام یک از اعضای اونجرز می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟برای حل کردن مشکل تایتان‌ها به سراغ اونجرز برویم؟

3. عضویت کاپیتان آمریکا در ایلومیناتی کاملاً بیهوده بود و در نهایت باعث پاک شدن ذهن او شد

ایلومیناتی مسئول اتفاقات بسیار بدی در دنیای مارول هستند اما بدترین کارشان احتمالاً خیانت به کاپیتان آمریکا باشد. استیو راجرز به این تیم پیوست تا اخلاقیات خودش را به این گروه اضافه کند اما آماده کارهایی نبود که ایلومیناتی از او درخواستشان را داشت. عضویت کاپیتان آمریکا همزمان شد با اتفاقات ترکیب دنیاها. در این زمان بود که ایلومیناتی حاضر شد تا قتل عام در مقیاس غیرقابل باوری را انجام دهد.

البته که کاپیتان آمریکا مخالف این تصمیم بود. عاقبت این ماجرای این بود که آیرون من از دکتر استرنج خواست تا ذهن کاپیتان را پاک کند. هر چند در نهایت کاپیتان آمریکا متوجه شد که چه اتفاقاتی برایش افتاده تا رابطه‌اش با بسیاری از قهرمانان مارول خراب شود.

2. آشکار کردن هویت مخفی مرد عنکبوتی برای تلویزیون اشتباه بزرگی بود

مثل خیلی از قهرمانان مارول، مرد عنکبوتی این اشتباه را کرد تا به آیرون من اعتماد کند که برای او خیلی گران تمام شد. در دوران قطعنامه ثبت ابرقهرمانان، اسپایدرمن به حرف‌های تونی استارک گوش کرد و با یک کنفرانس خبری تلویزیونی، هویت مخفی خودش را برای دنیا نمایان کرد. ولی نهایتاً، مرد عنکبوتی تبدیل به مخالف اقدامات استارک در طی جنگ داخلی ابرقهرمانان شد و جبهه‌اش را عوض کرد. خانواده پیتر پارکر مخفی شدند تا تونی استارک از آن‌ها سوء استفاده نکند.

متأسفانه، کینگ‌پین (Kingpin) توانست آن‌ها را پیدا کند تا زن عمو می مورد اصابت گلوله قرار بگیرد. بعد از آن هم در خط داستانی بدنام One More Day، پیتر پارکر و مری جین ازدواجشان را با مفیستو (Mephisto) معامله کردند. تمام این‌ها قابل پیش‌گیری بود اگر مرد عنکبوتی اشتباه بزرگ لو دادن هویت خودش را انجام نمی‌داد.

مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که ولورین شکستشان داده استمبارزاتی برای تمام عمر

1. کشته نشدن مگنیتو توسط ولورین باعث شد تا او آدامانتیوم اسکلتش را از دست بدهد

ولورین یکی از خطرناک‌ترین جهش‌یافته‌های زمین محسوب می‌شود اما مکث او برای کشتن مگنیتو نزدیک بود بهای سنگینی برای دنیا داشته باشد. در شماره 25 کمیک X-Men، ولورین بخشی از نیروی مقاوم در برابر مگنیتو بود. آن‌ها توانستند با موفقیت این جهش‌یافته شرور را متوقف کنند و نزدیک بود او را بکشند. اما ولورین لحظه‌ای برای کشتن مگنیتو مکث کرد تا او فرصت کافی داشته باشد تا به لوگان حمله کند.

مگنیتو آدامانتیوم را از بدن ولورین بیرون کشید تا اگزویر ذهنش را پاک کند تا آن‌اسلات به وجود آید. تمام این‌ها قابل پیش‌گیری بود اگر ولورین لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد و کار را همان جا به اتمام می‌رساند.

به مطالعه ادامه دهید

10 ویلن برتر آیرون من 10 نسخه برتر بلک ویدو 5 ویژگی خاص بدن کاپیتان آمریکا 10 قهرمان مارول که باعث مرگ نزدیکانشان شدند تاریخچه کلی جاودانگان، دیوینت‌ها و سلستیال‌ها

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب