انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی که از این استودیو نیستند42 دقیقه پيش

انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی که از این استودیو نیستند

انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی که از این استودیو نیستند
لیست انیمه
خاطره باقری
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

استودیو جیبلی تا به امروز انیمه‌های پرطرفداری خلق کرده است. با وجود آثار مختلف این استودیو تعجبی ندارد که هر روز طرفداران این استودیو بیشتر شوند. بنابراین خیلی‌ها تصور می‌کنند بهترین انیمه ها حاصل این استودیو هستند. درحالی که اینطور نیست. در اینجا انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی که از این استودیو نیستند را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

10. دختری که در زمان پرش می‌کرد – The Girl Who Leapt Through Time – 2006

شهرت این انیمه باعث شده خیلی‌ها فکر کنند محصول استودیو جیبلی است، چون جیبلی یکی از معروف‌ترین استودیوهای انیمه سازی ژاپنی است. در حالی که اینطور نیست. گرچه داستان مثل خیلی از داستان‌های جیبلی درباره یک دختر جوان است، اما داستان سفر در زمان منحصر به فرد است. ماکوتو برای چیزهای بی اهمیت مثل خوردن اسنک در زمان سفر می‌کند. به همین دلیل می‌توان با او ارتباط برقرار کرد. این فیلم درس‌های مهمی به ما یاد می‌دهد.

همچنین بخوانید: انیمه فری تیل (Fairy Tail) و درس‌های مهمی که از آن یاد می‌گیریم

9. نام تو – Your Name – 2016

یکی دیگر از انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی که خیلی‌ها به اشتباه آن را محصول جیبلی می‌دانند. داستان درباره دو شخصیت است که گاهی جسمشان را با هم عوض می‌کنند. آن‌ها در زندگی و رابطه‌شان به هم کمک می‌کنند. وقتی چالش برملا می‌شود، دوست داریم قهرمان داستان به هر قیمتی موفق شود. این فیلم ارزش تماشا کردن دارد.

8. پاتما پرنسس وارونه – Patema Inverted – 2013

انیمه‌ای که فوری تماشاگران را جذب می‌کند. دو نیروی گرانش قهرمان‌ها را به سمت خود می‌کشاند. وقتی آزمایشی بر روی نیروی گرانش زمین بد پیش می‌رود، بیشتر آدم‌ها از روی زمین می افتند. بنابراین انسان‌ها از هم دور می‌شوند و نظامی ایجاد می‌شود که دسته‌های مختلف مردم را طبقه بندی می‌کند. این انیمه محصول استودیو ریکا است و نقدهای اجتماعی خوبی دارد.

7. فرزندان گرگ – Wolf Children – 2012

محصول استودیو چیزو که به عنوان یکی از انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی با آن ارتباط برقرار می‌کندد. داستان درباره مادری است که باید بعد از همسرش بچه‌هایش را تنها بزرگ کند. از طرفی چون بچه‌هایش نیمه گرگ هستند کارش سخت‌تر شده. وقتی بچه‌ها علایم گرگینه را نشان می‌دهند مادر نگران‌تر می‌شود. با این که استودیو جیبلی آثار مشابهی ساخته اما این یکی محصول جیبلی نیست.

6. نی‌نوکونی – Ni No Kuni – 2019

گرچه استودیو جیبلی با الهام از بازی‌های “نی‌نوکونی” چند انیمه ساخته، اما این فیلم محصول آن‌ها نیست. اما کارگردان باسابقه جیبلی، “یوشیوکی موموسه” (Yoshiyuki Momose) این فیلم را ساخته. سبک هنری این انیمه یادآور “قلعهٔ متحرک هاول” (Howl’s Moving Castle) است. قهرمان آن هم به هاول شباهت دارد. بیشتر طرفداران تصور می‌کنند این انیمه ساخته استودیو جیبلی است، اما اینطور نیست.

همچنین بخوانید: معرفی 10 انیمه برتر استودیو جیبلی که نباید از دست بدهید

5. جنگ‌های تابستانی – Summer Wars – 2009

یکی از انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی و انیمه “دیجیمون” (Digimon Adventure: Our War Game). کارگردان آن “مامورو هوسودا” (Mamoru Hosoda) در ساخت آن آزادی عمل زیادی داشت. چون داستان روی فضای آنلاین تمرکز دارد، تصور می‌کنیم شاد یک بازی ایسکای هستیم. شخصیت‌های انیمه در یک دنیای فانتزی هستند. این انیمه می‌تواند نقطه تعادلی در ترکیب عناصر مختلف انیمه باشد.

4. متروپلیس – Metropolis – 2001

“متروپلیس” هم مثل بیشتر فیلم‌های استودیو جیبلی مثل “لاپوتا قلعه‌ای در آسمان” (Castle In The Sky)، تکنولوژی آینده را نشان می‌دهند. در “متروپلیس” هم شخصیت شرور اصلی می‌خواهد با هوش مصنوعی قدرت بگیرد. قهرمان مؤنث این انیمه یعنی تیما وقتی فهمید اندروید است تصمیم داشت بشریت را نابود کند.

3. پسر و دیو – The Boy And The Beast – 2015

بیشتر قهرمان‌های انیمه‌های استودیو جیبلی با موجودات جادویی روبرو می‌شوند. هیولای این فیلم اصلاً مثل بیشتر حیوانات جیبلی بامزه نیستند. رن هم مثل شخصیت‌های جیبلی تصمیم می‌گیرد به جای برگشت به خانه در دنیای جادویی بماند. با این وجود این انیمه توسط استودیو چیزو ساخته شد نه استودیو جیبلی.

2. ماری و گل جادوگر – Mary And The Witch’s Flower – 2017

عناصر بصری و روایی این انیمه مشابه جیبلی هسند. بیشتر عوامل این فیلم قبلاً در استودیو جیبلی هم کار کرده‌اند. داستان درباره دختری به نام مری اسمیت است که دنبال یک گل خاص است. در این مسیر متوجه می‌شود خیلی چیزها از زندگی در دنیای جادویی مهم‌تر است. درست مثل “شهر اشباح” (Spirited Away).

همچنین بخوانید: 10 دیالوگ الهام‌بخش از انیمه‌های استودیو جیبلی

1. پاندا! برو پاندا! – Panda! Go Panda! – 1972

یک فیلم دیدنی از “هایائو میازاکی” (Hayao Miyazaki) که به انیمه‌های جیبلی هیچ ربطی ندارد. این فیلم در سال 1972 تولید شد، در حالی که استودیو جیبلی یک دهه بعد در سال 1985 تأسیس شد. این انیمه با وجود سادگی‌اش سبک هنری خاصی دارد. این انیمه به “همسایه‌ام توتورو” (My Neighbor Totoro) شباهت زیادی دارد، چون در هردو دخترها با موجودات جادویی مواجه می‌شوند. برخلاف “همسایه‌ام توتورو” هر دو پانداها می‌توانند حرف بزنند. بنابراین فیلم عناصر جادویی زیادی دارد و یکی از انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی است.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

قوی‌ترین پدران انیمه به ترتیب رتبه بندی که شناخت آن‌ها می‌تواند برایتان جالب باشد

انیمه‌های محبوب که می‌توانند به بازی ویدیویی تبدیل شوند

انیمه‌های 2022 که باید منتظر دیدنشان باشیم و حتماً از آن‌ها خوشتان می‌آید

بهترین دختران جادویی انیمه که از “دختر جادویی”(Magical Girl) نیستند

بهترین مربی‌های انیمه که شاید برایتان جالب باشد آن‌ها را بشناسید

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب