فیلم The Batman قرار نیست به داستان منشا این شخصیت بپردازدمت ریوز، کارگردان فیلم بتمن (The Batman) به تازگی با Esquire درباره این فیلم مورد انتظار دی سی صحبت کرده و گفته که این فیلم قرار نیست به داستان منشا شخصیت بتمن بپردازد. وی توضیح داد که سعی کرده از زاویه دیگری به این داستان نگاه کند و در همین رابطه گفت:

مطمئنا می‌توانید داستان بتمن را دوباره روایت کنید، این کار تاکنون ده‌ها بار یا شاید هم بیشتر انجام شده است. اما آیا کسی می‌خواهد دوباره داستان منشا او را از زاویه‌ای متفاوت بازگو کند؟ ما بارها آن را دیده‌ایم. این کار بیش از حد انجام شده و می‌دانستم که نمی‌توانیم این کار را دوباره انجام دهیم.

مطلب پیشنهادی:10 فیلم ابرقهرمانی که جلوتر از زمان خود بودنددوران پیش از دنیای سینمایی مارول چه شکلی بود؟

اینطور به نظر می‌رسد که ریوز به کمیک‌ها و داستان‌های دیگری از بتمن، از جمله Batman: Year One اثر فرانک میلر نویسنده و دیوید مازوچلی نگاه کرده است، جایی که بروس وین جوان را نشان می‌دهد واین که چگونه می‌تواند به قهرمانی تبدیل شود که طرفداران امروز می‌شناسند. این موضوع، در کنار سایر تأثیرات از جمله فیلم‌های هالیوود دهه 1970 مانند «اتصال فرانسوی»، «محله چینی‌ها» و «راننده تاکسی»، به ریوز این ایده را داد که چگونه می‌تواند داستانی را بدون بازخوانی ریشه‌های قدیمی آن تعریف کند.

این ایده قطعا باید مورد استقبال طرفداران قرار گیرد زیرا داستان اصلی بتمن تاکنون به کرات روایت شده طوری که طرفداران دیگر علاقه‌ای به این خلاصه ندارند. بنابراین این موضوع می‌تواند فیلمی را که تلاش کرده به این شخصیت‌ها جان تازه ای ببخشد دچار شکست کند. ریوز در ادامه گفت که احساس می‌کند بهترین نسخه ممکن از این داستان را ساخته و عناصر شناخته‌شده را با عناصری که هنوز به این شخصیت متصل نشده‌اند ترکیب کرده است:

من به آن بسیار افتخار می‌کنم. احساس کردم این بهترین نسخه از داستان است که می‌توانیم برای توجیه داشتن یک بتمن دیگر انجام دهیم.

فیلم بتمن در تاریخ 4 مارچ 2022 (13 اسفند 1400) اکران خواهد شد و در 19 آپریل 2022 (30 فروردین 1401)، تنها 45 روز پس از اکران در سینماهای دنیا، در دسترس تمام مشترکین HBO Max قرار خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی:کدام یک از اعضای جاستیس لیگ می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟برای حل کردن مشکل تایتان‌ها به سراغ جاستیس لیگ برویم؟

بررسی گیمینگ گلکسی زد فولد 3
تماشای ویدیو از یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب