روش شستن کلم بروکلی برای از بین بردن کرمهای آنشستن کلم بروکلیشستن کلم بروکلی

از بین بردن کرم های کلم بروکلی با نحوه ی صحیح شستن آن

کلم بروکلی یکی از سبزیجات پر طرفدار است و با داشتن کالری پایین ، مواد معدنی ، مغذی ، ویتامین ها ک ،ث ، فولیک اسید برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند توصیه می شود و متعلق به خانواده گل کلم و کلم بروکسل است. این کلم سه نوع دارد اما اهمیتی ندارد کدام یک را و از چه مرکز خرید تهیه می کنید. همه انواع کلم به شست و شو درست نیاز دارد چون محل زندگی کرم های مخملی است که در شکاف کلم بروکلی مخفی می شوند. کلم بروکلی هایی که به روش ارگانیک کشت می شوند کرم های ریز زیادی دارند که سمی نیستند. نگران نباشید در این بخش از نکات خانه داری جالبز راه کارهایی را به شما معرفی می کنیم که به راحتی بتوانید کرم های بروکلی را از بین ببرید.

شستن کلم بروکلیشستن کلم بروکلی

برای شروع

۱. کلم بروکلی ها را کلا بشویید تا غبار، ناخالصی و سموم پاک شوند.

۲. با استفاده از چاقو بروکلی را در امتداد ساقه ببرید.

۳. دوباره کلم بروکلی ها را به تکه های کوچک تری تقسیم کنید.

۴. با آب تمیز کلم بروکلی ها را خیس کنید.

۵. مقداری آرد و کمی نمک به ظرف اضافه کنید.

آرد می تواند خاک و نمک به طور موثر حشرات کوچک، کرم و تخم آنها در سبزیجات را از بین ببرد.

۶. بگذارید بروکلی حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب بماند تا آلودگی آن خارج شود سپس کلم ها را خوب بشوئید.

طرز شستن کلم بروکلیطرز شستن کلم بروکلی

روش دوم :

ابتدا کلم بروکلی را تکه تکه کنید و به مدت دقیقه آنها را در آب ولرم ، نمک و پودر پرکلرین خیس کنید سپس کلم ها را از آب آلوده بیرون آورید و دوباره با آب سالم شست و شو دهید تا مواد ضدعفونی کننده پاک شود.

روش سوم :

یکی دیگر از روش های از بین بردن کرم کلم بروکلی خیس کردن آنها سه دقیقه در آب جوش است شاید در ابتدا ساده به نظر برسد اما با اطمینان خاطر می توانید از این سبزی استفاده کنید.

شستن کلم بروکلیشستن کلم بروکلی

روش چهارم :

اگر چه کرم های کرم بروکلی سمی نیستند اما آنقدر ریز هستند که به راحتی با غذا خورده می شود بنابراین شست و شو و ضد عفونی کردن این سبزی را بیشتر جدی بگیرید. داخل ظرفی سرکه و نمک را به یک میزان ترکیب کنید و کلم بروکلی ها را در آن خیس کنید تا طعم سرکه و نمک را بگیرد سپس دوباره با آب تمیز بشوئید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب