پایان نسخه چینی Fight Club با رمان آن بیشتر مطابقت دارد«چاک پالانیک» نویسنده رمان باشگاه مبارزه یا Fight Club توضیح می‌دهد که تغییر نسخه چینی اقتباس سینمایی آن، در واقع به کتاب بسیار نزدیک‌تر است.

اگر اطلاع داشته باشید، فیلم Fight Club (باشگاه مبارزه) که یکی از مشهورترین و تحسین‌شده‌ترین آثار دیوید فینچر است در کشور چین با پایان بندی کاملا متفاوتی پخش شد. اکنون پالانیک نویسنده رمان اصلی ادعا کرد که با این تغییر مشکلی ندارد. او گفت:

نکته خنده دار اینکه پایان بندی چینی‌ها، بیشتر با پایان کتاب مطابقت دارد. برخلاف پایان فیلم فینچر که پایان تماشایی‌تری داشت. بنابراین، چینی‌ها به نوعی فیلم را کمی به کتاب نزدیک کردند.

مطلب پیشنهادی:ده فیلم اکشن که زنان را در نقش اصلی قرار می‌دهند

ادامه این مطلب حاوی اسپویل پایان‌بندی Fight Club است

در پایان رمان پالانیک شخصیت اصلی که فقط به عنوان «راوی» شناخته می‌شود، برای منفجر کردن بمب‌های دست ساز که باعث نابودی آسمان‌خراش‌ها می‌شود با گروه Project Mayhem همکاری می‌کند. زمانی که شخصیت ثانویه او یعنی «تایلر داردن» از ذهنش ناپدید می‌شود، راوی منتظر می‌ماند تا در اثر انفجار کشته شود و البته متوجه می‌شود که بمب‌ها عمل نکرده‌اند. او در نهایت پس از تلاش برای خودکشی با اسلحه، در یک بیمارستان روانی از خواب بیدار می‌شود.

اما در پایان فیلم فینچر، شخصیت «راوی» (ادوارد نورتون) با کشتن تایلر از شر شخصیت دوگانه خود خلاص می‌شود و مارلا (هلنا بونهام کارتر) را به آن ساختمان بلند می‌آورد. نهایتا فیلم جایی به پایان می‌رسد که راوی پروژه Mayhem را عملی کرده و شاهد فرو ریختن ساختمان‌های باشکوه شهر هستیم.

مطلب پیشنهادی:بهترین انیمه‌های سال 2021 – از تاکسی عجیب تا سانی بویسالی پر بار برای انیمه‌بازها

در سکانس پایانی نسخه چینی فیلم متن زیر نشان داده می‌شود که به پایان داستان رمان بسیار نزدیک‌تر است:

از طریق باشگاهی که تایلر تاسیس کرده بود، پلیس از تمام نقشه باخبر شد و همه مجرمان را دستگیر کرد و با موفقیت بمب‌ها را خنثی نمود. پس از دادگاه، تایلر به یک مرکز درمانی بیماران روانی منتقل گردید. وی در سال 2012 از بیمارستان مرخص شد.


مطلب پیشنهادی:19 فیلمی که بازخورد کاملا متفاوتی بین منتقدین و مخاطبین داشتتقابل صاحب‌نظران و مخاطبین

پالانیک در نهایت توضیح می‌دهد:

چیزی که برای من واقعا جالب است این است که کتاب‌های من به شدت در سراسر ایالات متحده ممنوع شده است. زندان‌های تگزاس از حضور کتاب‌های من در کتابخانه‌های خود جلوگیری می‌کنند. بسیاری از مدارس دولتی و بیشتر مدارس خصوصی نیز از حضور آن‌ها امتناع می‌کند. اما تغییر پایان فیلم توسط چینی‌ها به یک مشکل تبدیل می‌شود؟

Top 10:خفن‌ترین ایستراگ‌های بازی‌های ویدیویی در سال 2021

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب