بهترین فیلم‌های بین‌المللی سال 2021 (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)10 دقیقه پيش

بهترین فیلم‌های بین‌المللی سال 2021 (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)

بهترین فیلم‌های بین‌المللی سال 2021 (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)
لیست فیلم
زهرا اکیما
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

در حالی که عناوین بزرگی مانند Spider-Man: No Way Home و Dune به عنوان برخی از بهترین فیلم‌های سال 2021 توجه زیادی را به خود جلب کردند، معمولاً فیلم‌های بین‌المللی نادیده گرفته می‌شوند. از دنیای گسترده سینما، سال 2021 تعداد زیادی فیلم فوق‌العاده از کشورهای مختلف ارائه کرد.

Letterboxd به برجسته کردن برخی از این عناوین که ممکن است مخاطبان از دست داده باشند، کمک کرده و بهترین فیلم‌های بین‌المللی سال را جمع‌آوری کرده است. با طیف گسترده‌ای از ژانرها و انواع داستان‌ها، مخاطبان ممکن است برخی از بهترین فیلم‌های سال را از ان سایت کشف کنند.

در این لیست به معرفی بهترین فیلم‌های بین‌المللی سال 2021 پرداخته‌ایم که نباید تماشای آنها را از دست بدهید؛ با پروشات همراه باشید.

10. دعا برای دزدیده‌شده – 3.94 – Prayers for the Stolen

به‌نظر می‌رسد ژانر نوجوان و دوران بلوغ، ژانری است که با مخاطبان بدون توجه به زبان و فرهنگ ارتباط برقرار می‌کند. با این حال، درام مکزیکی Prayers for the Stolen داستان دلخراش‌تری از دوران نوجوانی ارائه می‌دهد که بینندگان ممکن است به آن عادت داشته باشند.

این فیلم درباره گروهی از دختران جوان در روستایی است که توسط تجارت مواد مخدر و قاچاق انسان تسخیر شده است. همانطور که آنها سعی می‌کنند از خطرات دائمی در زندگی خود اجتناب کنند، با چالش‌های دوران بلوغ و بزرگسالی روبرو می‌شوند.

9. آشپزخانه بزرگ هندی – 3.95 – The Great Indian Kitchen

جالب است که چگونه برخی از فیلم‌های بین‌المللی می‌توانند با یک فرهنگ بسیار خاص صحبت کنند، اما همچنان برای مردم سراسر جهان قابل ارتباط باشند. آشپزخانه بزرگ هندی یک فیلم هندی است که داستان زنی تازه ازدواج کرده را روایت می‌کند که در تلاش است تا همانگونه که از وی انتظار می‌رود، همسری مطیع باشد.

نوع داستان‌‌سرایی این فیلم که الهام‌بخش و در عین حال طوری است که از منفی‌گرایی اطراف خود عبور می‌کند و برای شنیدن می‌جنگد، می‌تواند برای هر مخاطبی قدرتمند و جذاب باشد.

8. سردار اودهام – 3.98 – Sardar Udham

ژانر درام تاریخی مملو از داستان‌های چهره‌های مشهور است، اما دیدن چنین داستانی از صدایی که اغلب شنیده نمی‌شود، جالب است. داستان زندگی‌نامه هندی سردار اودهام از این قبیل است که از مردی می‌گوید که مایکل اودویر را برای انتقام قتل عام جالیانوالا باغ در آمریتسار در سال 1919 ترور کرد.

این فیلم یک فیلم هیجان‌انگیز با شخصیتی پیچیده است و در عین حال به بررسی بخشی از تاریخ می‌پردازد که اغلب در فیلم‌های بزرگ به آن پرداخته نمی‌شود.

7. مامان کوچک – 4.00 – Petite Maman

کارگردان فرانسوی، سلین سیاما، چند سال پیش با فیلم تحسین‌شده پرتره بانوی در آتش سروصدای زیادی به‌پا کرد. او در سال 2021 با درام دیگری به سینما بازگشت که با استقبال گرمی روبرو شد و داستانی غیرمنتظره و تکان‌دهنده را به‌نمایش گذاشت.

مامان کوچک داستان دختر جوانی را دنبال می‌کند که به‌تازگی مادربزرگ خود را از دست داده است. وقتی در جنگل با دختر جوانی آشنا می‌شود که به‌نظر می‌رسد در کودکی مادر خودش است، از غم و اندوه او کمک می‌گیرد و داستان خارق‌العاده جای خود را به داستانی صمیمی و تاثیرگذاری می‌دهد که احساسات بیننده را درگیر می‌کند.

6. چرخ بخت و فانتزی – 4.01 – Wheel Of Fortune And Fantasy

راه‌های قانع‌کننده زیادی وجود دارد که فیلم‌ها می‌توانند به داستان سرایی آنتولوژی نزدیک شوند، از جمله داستان‌های عاشقانه. این مسیری بود که در فیلم ژاپنی چرخ ثروت و فانتزی گرفته شد. این فیلم به بررسی سه داستان عاشقانه مختلف می‌پردازد که پر از شور، پشیمانی و دروغ هستند.

هر یک از داستان‌ها روایتجذاب خود را از یک زوج با مسائل و جذابیت‌های مختلف ارائه می‌دهد که با هم، یک داستان عاشقانه مدرن منحصر به فرد و جذاب را می‌سازد.

5. صندوق پستی قرمز در خیابان اشر – 4.03 – Red Post on Escher Street

فیلم ژاپنی صندوق پستی قرمز در خیابان اشر از نویسنده و کارگردان سیون سونو، یک نامه عاشقانه جذاب به هنرمندانی است که فیلم می‌سازند. این فیلم داستان فیلمساز محترمی است که برای آخرین پروژه خود تست‌های باز برگزار می‌کند. این فیلم زندگی و مبارزات بازیگران مختلفی را دنبال می‌کند که برای رسیدن به شهرت تست می‌کنند یا صرفاً می‌خواهند بخشی از فرآیند خلاقیت باشند.

تماشای فیلم‌هایی در مورد دنیای پشت‌صحنه فیلم‌سازی همیشه سرگرم‌کننده است و این باعث می‌شود رویکردی جالب و دوست‌داشتنی برای چنین فیلمی ایجاد شود.

4. بدترین فرد در جهان – 4.14 – The Worst Person in the World

فراتر رفتن از زبان برای یک فیلم کمدی ممکن است دشوار باشد، با این حال فیلم بدترین فرد در جهان توانسته است به یکی از پرحرف‌ترین کمدی‌های سال 2021 تبدیل شود. این فیلم مبتکرانه و منحصر به فرد، داستان زن جوانی را روایت می‌کند که با ابهاماتی در مورد رابطه فعلی خود دست و پنجه نرم می‌کند.

این فیلم یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های سال و بررسی درخشان داستان‌های رمانتیک-کمدی بود که در سال 2021 طرفداران را از سراسر جهان خوشحال کرد.

3. پاک‌کننده‌ها – 4.16 – Cleaners

فیلم کمدی Cleaners نه تنها یک پیشنهاد هیجان‌انگیز از فیلیپین است، بلکه یکی از اولین فیلم‌های کارگردانی با رتبه برتر در سال 2021 می‌باشد. از گلن باریت، نویسنده و کارگردان، این فیلم نگاهی به ماجراهای ناگوار و مبارزات گروهی از بچه‌های جوان دارد که همگی بخشی از یک برنامه پاکسازی مدرسه هستند.

با یک بازیگر جوان جذاب و کمی کمدی تند، Cleaners یک داستان سرگرم‌کننده در دوران بلوغ است، اما به لطف رویکرد فیلمسازی منحصر به فرد باریت نیز برجسته شده‌است.

2. یونی – 4.16 – Yuni

شبیه به فیلم آشپزخانه بزرگ هندی، فیلم اندونزیایی یونی داستان مرد جوانی را دنبال می‌کند که تلاش می‌کند از انتظارات فرهنگی مردم عبور کند. از آنجایی که این زن جوان برای آینده خود با دانشگاه و مسیر مستقلی که برای خود متصور است برنامه‌ریزی می‌کند، وقتی پیشنهاد ازدواج دریافت می‌کند، این برنامه‌ها پیچیده می‌شوند.

این فیلم یک داستان شخصی دیگر است که از فرهنگ یک مکان خاص صحبت می‌کند، اما مضامین زیادی را نیز در خود دارد که برای مردم با هر گونه پیشینه قابل ارتباط است.

1. ماشین مرا بران – 4.22 – Drive My Car

مانند فیلم‌های انگل و روما، گاهی اوقات فیلم‌های بین‌المللی وجود دارند که شهرت پیدا می‌کنند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. ماشین من را بران یکی از این فیلم‌ها در سال 2021 بود که نه تنها به‌عنوان بهترین فیلم بین‌المللی بلکه به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال لقب گرفت.

داستان درباره کارگردانی است که سال‌ها پیش همسرش را از دست داده و هنوز با غم آن دست و پنجه نرم می‌کند. وقتی از او خواسته می‌شود تا یک اثر جدید را به‌عنوان بخشی از یک جشنواره روی صحنه ببرد، با راننده خود که او را در شهر جابجا می‌کند، پیوند نزدیک‌تری برقرار می‌کند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

فیلم‌های ناامیدکننده 2021 که برخلاف تصورات ما ظاهر شدند

10 فیلم برتر سینمای هالیوود که در سال 2022 بیست‌ساله می‌شوند

صحنه‌های مبارزه “کبرا کای” (COBRA KAI) و بهترین آن که باید تماشا کنید

بهترین فیلم‌های جشنواره ساندنس در سال 2022 که حتما باید تماشا کنید

آخر هفته با طعم فیلم! (شماره 155)

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب