جواب کاربرگ ۱۳ مطالعات اجتماعی هشتمجواب کاربرگ شماره ۱۳ مطالعات اجتماعی هشتم: در این نوشته پاسخ کاربرگه شماره 13 مطالعات هشتم که در رابطه با نقشه آسیای جنوب غربی می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموزان عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب کاربرگ ۱۴ مطالعات اجتماعی هشتم

جواب کاربرگ ۱۳ مطالعات اجتماعی هشتم

حل کاربرگ شماره ۱۳ مطالعات هشتم

در کاربرگه نقشه آسیای جنوب غربی از شما خواسته شده است که روی نقشه نام مکان های مورد نظر را بنویسید.

نام دریاها و اقیانوس مهم منطقه.نام تنگه های بسفر، داردانل، هرمز، باب المندب و کانال سوئز.نام کشورهایی که با علامت ؟ مشخص شده است.کشور ایران را با رنگ سبز و بقیه کشورها را با رنگی دیگر نشان دهید.روی کشورهای نفت خیز منطقه، علامت بگذارید.
حل کاربرگ شماره 13 مطالعات هشتمحل کاربرگ شماره 13 مطالعات هشتم

اگر یک کشتی بخواهد از دریای عمان به دریای مدیترانه و از آنجا به کشورهای اروپایی برود باید از کدام دریاها و تنگه ها عبور کند؟ روی نقشه ترسیم کنید.
جواب : کشتی وارد اقیانوس هند شده و پس از خلیج عدن و تنگه باب المندب به دریای سرخ می رسد و از کانال سوئز گذشته و به مدیترانه می رسد.

نکته : دانش آموز عزیز حتما قبل استفاده از این گام به گام یکبار خودتان با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید آن را برطرف کنید.

همچنین بخوانید: جواب کاربرگه ۱۵ مطالعات هشتم

☑️ در این نوشته جواب کاربرگ ۱۳ مطالعات اجتماعی هشتم متوسطه را مرور کردیم، جهت مشاهده سایر کاربرگه ها شماره آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از بخش نظرات بپرسید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب