بازی موبایلی Dont Starve نتیجه ماجراجوییهای یک دانشمند دیوانهاگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Don’t Starve همراه باشید.

وقتی بازی ماینکرفت پا به دنیای ویدیوگیم گذاشت، مکانیک و المان‌های جدیدی را به دنیای این صنعت وارد کرد. همچنین موفقیت‌هایی که بازی ماینکرفت به همراه داشت، تبدیل به دلیلی عالی برای توسعه دهندگان مختلف شد تا بازی‌هایشان را با الهام از دنیای این بازی بسازند. درواقع چیزی‌که بازی‌های سبک بقا را خاص کرده، پتانسیل‌های بالای این بازی‌ها برای داستان‌سرایی و حتی ایجاد اتمسفرهای مختلف است. جایی‌که توسعه دهندگان می‌توانستند با استفاده از همان ریشه‌ اصلی عناوین بقا محور، بازی‌های متنوعی بسازند و المان‌های خلاقانه‌ای را معرفی کنند.

امروزه بازی‌های بقا – ماجراجویی سهمی عمده از بازار بازی‌های سندباکس و ویدیویی دارند. بازی‌هایی که مخاطبان را درگیر ماجراهایی عجیب کرده‌اند و به آن‌ها اجازه داده‌اند تا در دنیاهای مختلفی دست به اکتشافات بزنند. مهم نیست که شما طرفدار موجودات فضایی و اکتشافات میان ستاره‌ای هستید، یا صرفا به گشت و گذار در دنیای غرب وحشی علاقه‌مندید؛ این بازی‌ها تمامی آن‌چیزی که برای شاهکار خطاب شدن نیاز دارند را گوشه‌ای جمع کرده‌‌اند و می‌توانند ساعت‌ها شما را مشغول خودشان کنند.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Warpath رهبری یک ارتش را دست بگیریدبازگشتی دوباره به جنگ جهانی دوم

در طول چندین سال گذشته، شاهد پیشرفت چشمگیری در دنیای بازی‌های موبایلی بوده‌ایم. امروزه بازی‌های موبایلی دیگر عناوینی ساده و پیش‌پا افتاده‌ای نیستند. استودیوهای بازی‌سازی بزرگ حساب ویژه‌ای روی پلتفرم موبایل باز کرده‌اند و همین موضوع تبدیل به دلیلی عالی برای توسعه دهندگان مستقل موبایلی شده که بخواهند با الگو گرفتن از بازی‌سازهای بزرگ، خودی در دل بازار بازی‌های موبایلی نشان دهند. بنابراین بهتر است که یک برای همیشه بازی‌های موبایلی را جدی بگیریم و به موبایل گیمینگ فرصت دیده شدن دهیم.

خرید دسته بازی شاینکن مخصوص موبایل

گرافیک بازی Don’t Starve شاید بهترین در بین بازی‌های موبایلی نباشد، اما قطعا به اندازه‌ای خوب و دوست داشتنی است که بخواهیم نمره‌ای کامل به آن دهیم. Don’t Starve زبان طراحی کاملا متفاوتی دارد. بازی بیش از آن‌که یک عنوان ویدیویی باشد، یک کمیک بوک بامزه است. انگار که سازندگان بازی‌ تمامی انیمیشن‌های Don’t Starve به صورت دستی روی کاغذ طراحی کرده‌اند. همین زبان طراحی متفاوت، باعث شده تا Don’t Starve بتواند اتمسفر فانتزی‌اش را بهتر نمایش دهد و حس و حالی متفاوت خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:بازی GTA: Liberty City Stories؛ آخرین بازمانده موبایلی راکستاربه یاد ایام قدیم

نهایتا در بخش موسیقی‌متن بازی باید گفت که استودیوی سازنده بازی همان فرمول موفقیت‌آمیزش را در این بخش نیز تکرار کرده و به لطف پخش موسیقی‌متنی حماسی به هنگام نبرد و یا لحظات حساس، تجربه بازی چندین برابر بهتر شده است. همچنین دیالوگ‌های بازی هیچ صوتی ندارند و تمامی دیالوگ‌ها صرفا به صورت نوشته نمایش داده خواهند شد که در نوبه خودش موضوعی جالب است.

پیشنهاد می‌شه!

در دنیای بازی‌های بقا محور پیدا کردن عناوینی متفاوت کار واقعا دشواری است. اما بازی موبایلی Don’t Starve با انتشارش در سال 2013 ثابت کرد که یک بازی ساده و مستقل چگونه می‌تواند جذاب باشد. بازی اتمسفری تاریک و تمی فانتزی دارد. جایی‌که گیم‌پلی هیجان‌انگیز و موسیقی‌متن شاهکار بازی؛ درکنار خط داستانی قابل قبول این بازی، دست به دست هم داده‌اند تا Don’t Starve یکی از بهترین بازی‌های موبایلی باشد.

Don’t Starve: Pocket Edition

سازنده
Klei Entertainment
سیستم عامل
iOS اندروید
ژانراکشن-نقش‌آفرینیبقاماجرایی حجم: 475 مگابایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب