نینتندو در یک روز 1300 گزارش نقض کپی رایت ثبت کردنینتندو در یک روز 1300 گزارش اخطار به دلیل قوانین کپی رایت برای یک کانال یوتیوب ثبت کرده است که اکثر آن‌ها به استفاده از موسیقی بازی‌های این شرکت مربوط می‌شود.

نینتندو در مورد کپی رایت سیاست اعمال قانون کاملا سختگیرانه‌ای دارد و سازندگان محتوا اگر از تصاویر بازی‌ها، موسیقی یا هر محتوای دارای قانون کپی رایت دیگری استفاده کنند وارد دردسر بزرگی با بخش حقوقی این شرکت خواهند شد.

کانال یوتیوب GilvaSunner که موزیک بازی‌ها را منتشر می‌کند، ادعا کرده که با 1300 اخطار حذف از سوی نینتندو مواجه شده است که احتمالا در نوع خود رکوردی محسوب می‌شود. تمام اخطارها به ویدیوهایی مربوط می‌شود که در آن‌ها از موسیقی بازی‌های مختلف استفاده شده و علی رغم اینکه ویدیوها پولی نیستند و نینتندو هیچ راه رسمی برای گوش دادن به آهنگ‌ها ارائه نمی‌کند، اتفاق افتاده است.


مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Metroid Dread – پایان باشکوه حماسه مترویدیکی از بهترین بازی‌های سال!

البته این اولین باری نیست که این یوتیوبر با مشکلات حقوقی نینتندو روبرو می‌شود و او سال 2019 نیز با همین دسته از مشکلات مواجه شده بود.

با این حال آخرین اخطار ثبت شده او به موسیقی متن کامل 17 بازی نینتندو مربوط می‌شود که از جمله این عناوین می‌توان به بازی‌هایی مانند Smash Bros. Brawl، The Legend of Zelda: Skyward Sword، Super Mario Galaxy، Luigi’s mansion و بازی‌های بیشتر دیگری اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی WarioWare: Get It Together!جنون بزرگ میکرو گیم‌ها

GilvaSunner پیش از این گفته بود که از نینتندو به دلیل گزارش این اخطارها عصبانی نیست و فقط از این بابت که چرا موسیقی بازی‌های منتشر نمی‌شود «ناامید» شده. این موضوع تا حدود زیادی نیز مورد توجه کاربران اینترنت قرار گرفته و اکثر آن‌ها به این موضوع اشاره دارند که چرا نینتندو هیچ راهی برای گوش دادن به موزیک بازی‌های خود ارائه نمی‌کند.

Top 10:خفن‌ترین ایستراگ‌های بازی‌های ویدیویی در سال 2021

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب