درد لگن | چرا در لگن احساس درد می کنید؟درد لگن | چرا در لگن احساس درد می کنید؟

درد لگن یک شکایت رایج است که می تواند به دلیل طیف گسترده ای از مشکلات ایجاد شود. محل دقیق درد لگن شما می تواند سرنخ های ارزشمندی در مورد علت زمینه ای ارائه دهد.

مشکلات درون مفصل ران معمولاً منجر به درد در داخل لگن یا کشاله ران شما می شود. درد لگن در قسمت بیرونی باسن، بالای ران یا بیرونی باسن معمولاً به دلیل مشکلاتی در عضلات، رباط‌ها، تاندون‌ها و سایر بافت‌های نرم اطراف مفصل ران شما ایجاد می‌شود.

درد لگن گاهی اوقات می تواند ناشی از بیماری ها و شرایط سایر نواحی بدن مانند کمر باشد. به این نوع درد، درد ارجاعی می گویند.

علل درد لگن

درد لگن ممکن است ناشی از آرتریت، جراحات یا مشکلات دیگر باشد.

آرتروز

آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان (که قبلا به عنوان آرتریت روماتوئید نوجوانان شناخته می شد) استئوآرتریت (بیماری که باعث از بین رفتن مفاصل می شود) آرتریت پسوریاتیک آرتریت روماتوئید (بیماری التهابی مفصل) آرتریت سپتیک

صدمات

بورسیت (التهاب مفاصل) شکستگی لگن پارگی لابرال لگن فتق اینگوینال رگ به رگ شدن تاندونیت

اعصاب خرد شده

مرالژیا پارستتیکا ساکروایلییت سیاتیک

سرطان

سرطان پیشرفته (متاستاتیک) که به استخوان ها گسترش یافته است سرطان استخوان سرطان خون

مشکلات دیگر

نکروز آواسکولار (مرگ بافت استخوانی به دلیل محدودیت جریان خون) بیماری Legg-Calve-Perthes (در کودکان) استئومیلیت (عفونت استخوان) پوکی استخوان سینوویت

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر درد لگن شما جزئی باشد، ممکن است نیازی به مراجعه به پزشک نباشد. این نکات مراقبت از خود را امتحان کنید:

باقی مانده. از خم شدن مکرر لگن و فشار مستقیم روی لگن خودداری کنید. سعی کنید به پهلوی آسیب دیده نخوابید و از نشستن طولانی مدت خودداری کنید.
مسکن ها. مسکن‌های بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول، سایرین)، ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران) و ناپروکسن سدیم (Aleve) ممکن است به کاهش درد لگن شما کمک کنند.
یخ یا گرما. از تکه های یخ یا کیسه ای از سبزیجات یخ زده که در یک حوله پیچیده شده اند برای اعمال درمان های سرد روی لگن خود استفاده کنید. برعکس، یک حمام یا دوش آب گرم ممکن است به آماده سازی عضلات شما برای تمرینات کششی که می تواند درد را کاهش دهد، کمک کند.

اگر درمان های خودمراقبتی کمکی نکرد، با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید.

به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید

اگر درد لگن شما ناشی از جراحت است و با موارد زیر همراه است از شخصی بخواهید که شما را به مراقبت های فوری یا اورژانس برساند:

مفصلی که به نظر تغییر شکل یافته است ناتوانی در حرکت دادن پا یا لگن ناتوانی در تحمل وزن روی پای آسیب دیده درد شدید تورم ناگهانی هر گونه علائم عفونت (تب، لرز، قرمزی)

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب