توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

آخرین جزئیات آغاز سال جدید تحصیلی 1401-1400 دانش آموزان


. . . . . . . . . . . . .

آخرین جزئیات آغاز سال جدید تحصیلی 1401-1400 دانش آموزانبه گزارش تیزلند، علیرضا کمرئی در حاشیه سفر خود به شیراز گفت: از یکم مهرماه، سال تحصیلی را با برگزاری جشن شکوفه ها در مدارس دوره ابتدایی آغاز کرده ایم و در سوم مهرماه زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس سراسر کشور به صورت همزمان نواخته می شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش‌ها را به صورت مجازی، حضوری، تلویزیونی و درسنامه‌ای آغاز خواهیم کرد و این آموزش‌ها همه دانش‌آموزان کشور را در برمی گیرد. با سیاستگذاری‌های انجام شده به صورت تدریجی، آرام و اقتضایی آموزش‌ها را حضوری خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت آموزش‌های حضوری در مناطق روستایی و عشایری می باشد و مدارس عشایری با تعداد دانش آموز 15 نفر و کمتر از آن، در هر کلاس میتوانند آموزش‌ها را از اول مهر، به صورت حضوری آغاز کنند. مدارس با کلاس‌های 30 نفر و کمتر از آن نیز می‌توانند از نیمه دوم مهر آموزش‌های حضوری را آغاز کنند.

رییس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش نیز می‌توانند دروس استانداردهای مهارتی و شایستگی‌های فنی را به صورت حضوری برگزار کنند.

وی ادامه داد: جمعیت آماری، درنظر گرفتن امکان رعایت پروتکل‌ها و استحقاق بیشتر، دلیل انتخاب این گروه‌ها برای آموزش‌های حضوری بوده است.

وی با بیان این که اصل حفظ سلامت دانش‌آموزان اولین و مهمترین اولویت ما در شروع سال تحصیلی بوده، گفت: خوشبختانه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان شیوه نامه خوبی برای آغاز سال تحصیلی تنظیم کرده‌اند که در آن به تهیه اقلام بهداشتی در مدارس تاکید ویژه‌ای شده است.

رییس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در مورد آمادگی سامانه شاد برای سال تحصیلی جدید گفت: بیش از 90 درصد کلاس بندی دانش آموزان در سامانه شاد انجام شده است و معلمان می توانند جریان یادگیری را از 3 مهر آغاز کنند.

کمرئی گفت: واکسیناسیون معلمان و اولیا به خوبی در جامعه در حال انجام است و امیدواریم از آبان ماه به تدریج و با در نظر گرفتن شرایط مناطق بازگشایی مدارس را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب