انیمیشن پهلوانان به بهترین مجموعه سایت IMDB تبدیل شده استمی‌توان گفت که حمله‌های کاربران ایرانی در شبکه‌های جهانی شهرت جهانی دارد و اکنون هم‌وطنان ما طی یک حرکت برنامه‌ریزی شده انیمیشن پهلوانان را به بهترین مجموعه سایت IMDB تبدیل کرده‌اند.

نسل جوان در کشور ما بدون شک با انیمیشن پهلوانان که روایت‌گر زندگی پوریای ولی است، آشنایی دارد. نویسندگی و کارگردانی این مجموعه بر عهده سیاوش زرین‌آبادی و تهیه‌کنندگی برعهده علیرضا گلپایگانی قرار دارد. باید به این هم اشاره کنیم که این مجموعه تاکنون به زبان‌های عربی و ترکی نیز دوبله شده است. حالا با توجه به اینکه پهلوانان به بهترین سریال سایت IMDB تبدیل شده، شاید در آینده شاهد دوبله انگلیسی آن نیز باشیم.

داستان انیمیشن پهلوانان روی موضوعاتی تاریخی، قهرمانی اخلاقی تمرکز داشته و وقایع آن در خوارزم از شهرهای خراسان قدیم و در قرن هشتم هجری جریان دارد. همانطور که اشاره کردیم شخصیت محوری قصه‌ها پهلوان پوریای ولی، شاعر، عارف و ورزشکار نامی ایران زمین است. پوریا شغل آهنگری دارد و صاحب تنها زورخانه شهر نیز هست که در آنجا آداب و اخلاق جوانمردی و پهلوانی و فنون کشتی را به شاگردان خود می‌آموزد.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به سریال دراکولا – خب الان قراره بخندیم آقای مدیری؟خون تماشاگر در شیشه

پهلوان پوریای ولی با همکاری شاگردانش پهلوان یاور، پهلوان صفی و پهلوان مفرد، در مقابل مکر و حیله اسکندرخان، داروغه طماع، حریص و جاه‌طلب شهر، ایستادگی و مبارزه می‌کند. این انیمیشن از سال 2008 شروع به کار کرده و می‌توان آن را از جمله آثار خوب تلویزیون ایران دانست. تاکنون نزدیک به 6 هزار نفر به این مجموعه رای داده‌اند که باعث شده پهلوانان با نمره 9.9، بالاتر از آثاری مثل بازی تاج و تخت و برکینگ بد قرار گیرد.

کاربران تاکنون به تمامی‌های قسمت‌های این انیمیشن نمره 10 داده‌اند و انتظار می‌رود که این روند در روزهای آینده همچنان ادامه داشته باشد. کاربران ایرانی این حرکت برنامه‌ریزی شده را به مناسبت پخش فصل چهارم انیمیشن از فروردین 1401 انجام داده‌اند.

مطلب پیشنهادی: سینما: با بهترین انیمیشن های 2021 آشنا شویداز مار سفید 2 تا انکانتو و فراتر از آنها!

داستان کامل بازی اسسینز کرید برادرهود

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب