فیلم “پسری به نام کریسمس” (A Boy Called Christmas) و فیلم‌های مشابه11 دقیقه پيش

فیلم “پسری به نام کریسمس” (A Boy Called Christmas) و فیلم‌های مشابه

فیلم “پسری به نام کریسمس” (A Boy Called Christmas) و فیلم‌های مشابه
لیست فیلم
خاطره باقری
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

فیلم “پسری به نام کریسمس” یک فیلم فانتزی کریسمسی به کارگردانی “گیل کنان” (Gil Kenan) است. این فیلم براساس کتاب معروفی از “مت هیگ” در سال 2015 ساخته شد. داستان درباره ماجراجویی‌های پسر جوانی به نام نیکلاس است که در جستجوی پدر گمشده خود به روستای جادویی الفلم می‌رود. موش سخنگوی او میکا و گوزنش بلیتزن هم همراهی‌اش می‌کنند.
نیکلاس سفری ماجراجویانه را آغاز می‌کند تا پدرش را پیدا کند. به علاوه با کنار زدن خاله بدجنسش سرنوشت خود را پس می‌گیرد. اگر از دیدن ماجراجویی‌های برفی این فیلم لذت بردید، در اینجا لیستی از فیلم‌های مشابه را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

7. قطار سریع‌السیر قطبی – The Polar Express – 2004

این فیلم که به خاطر انیمیشن لایواکشن و داستان جادویی خود شهرت دارد تماشایی است. یکی از بهترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ به کارگردانی “رابرت زمکیس” (Robert Zemeckis) که جز بهترین فیلم‌های کریسمسی و ماجراجویانه محسوب می‌شود. داستان درباره پسر جوانی است که برای دیدن بابانوئل در روز عید کریسمس سوار قطار می‌شود. او در سفر به قطب جنوب بچه‌های مختلف را می‌بینید و داستان ادامه پیدا می‌کند. “قطار سریع‌السیر قطبی” و فیلم “پسری به نام کریسمس” هر دو به ماجراجویی‌های سفر پسران جوان به قطب جنوب می‌پردازند. این فیلم‌ها با عناصر رازآلود و سورئال دیدنی می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کریسمسی ترسناک برای طرفداران این ژانر

6. کلاوس – Klaus – 2019

یک فیلم انیمیشن کریسمسی به کارگردانی “سرخیو پابلوس” (Sergio Pablos) که به لطف صداپیشگان و سبک انیمیشنی خود دیدنی شده است. شخصیت‌های دوست داشتنی و روایت جذاب این فیلم را دیدنی می‌کند. داستان درباره یک پستچی در جزیره دوردستی در جنوب است. او توسط پدرش به آنجا فرستاده شده تا زندگی‌اش را بهتر کند. در آنجا با یک اسباب بازی ساز به نام کلاوس آشما می‌شود.
این دو نفر با هم دوست می‌شوند و کریسمس را نجات می‌دهند. هر دو فیلم داستانی برگرفته از ماجراهای بابانوئل را به تصویر می‌کشند. در حالی که “کلاوس” رویه طنزی دارد، اما هر دو فیلم سنت‌های کریسمس را به تصویر می‌کشند.

5. سرود کریسمس دیزنی – Disney’s A Christmas Carol – 2009

فیلم دیگری به کارگردانی “رابرت زمکیس” با اقتباس از رمان معروف “چارلز دیکنز” در سال 1843. این فانتزی تاریک انیمیشنی بازیگران مطرحی دارد و به خاطر موسیقی متن و فضای خاص خودش مورد توجه قرار گرفته است. داستان درباره پیرمرد بیچاره‌ای به نام اسکروج است که از کریسمس نفرت دارد. در روز کریسمس سه روح به دیدنش می‌آیند که یکی نشان دهنده گذشته، یکی حال و یکی آینده اوست. آن‌ها از او می‌خواهند که رویه‌اش را عوض کند. این تجربه بر اسکروج تأثیر می‌گذارد و به او اجازه می‌دهد تا از کریسمس لذت ببرد. این فیلم هم یک ماجراجویی کریسمسی است که مثل فیلم “پسری به نام کریسمس” تأثیر تعطیلات بر خوشحال کردن انسان‌ها را نشان می‌دهد.

4. آرتور کریسمس – Arthur Christmas – 2011

یک فیلم تعطیلاتی دیگر از “سارا اسمیت” که به ژانر فانتزی علمی هم گره خورده است. “جیمز مک آووی” (James McAvoy) در نقش آرتور کلاوس حضور دارد. او جوانی بابانوئل است. او وقتی متوجه می‌شود کشتی پدرش هدیه یک دختر کوچولو را فراموش کرده، تصمیم می‌گیرد به کمک پدربزرگ سنتی‌اش، یک الف و یک گروه گوزن این اشتباه را جبران کند. هردو فیلم “پسری به نام کریسمس” و “آرتور کریسمس” به گذشته بابانوئل و رابطه پدر و پسری می‌پردازند. به علاوه، گوزن‌ها همراهان وفادار قهرمان داستان هستند که باید به هدف‌های خود برسند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های مخصوص کریسمس که باید تماشا کنید و لذت ببرید

3. رویدادنامه کریسمس – The Christmas Chronicles – 2018

یک فیلم ماجراجویانه به کارگردانی “کلی کیتیس” (Clay Kaytis) و با حضور “کرت راسل” (Kurt Russell) در نقش بابانوئل. دو برادر و خواهر مخفیانه در سورتمه بابانوئل پنهان می‌شوند. این موضوع باعث تصادف گوزن‌ها می‌شوند و هدیه‌ها گم می‌شوند. بنابراین بچه‌ها با بابانوئل همراه می‌شوند تا هدیه‌ها را پیدا کنند. آن‌ها را به موقع به صاحبشان برسانند و کریسمس را نجات دهند. بنابراین این فیلم هم با عناصر جادویی و حضور بچه‌ها دیدنی شده است. اگر از این فیلم و داستانش خوشتان آمده پس سیکوئل آن را هم تماشا کنید. چون بیشتر بازیگران به نقش خود برمی‌گردند.

2. جنگل جینگل: یک سفر کریسمس – Jingle Jangle: A Christmas Journey – 2020

یک فیلم فانتزی موزیکال کریسمسی به نویسندگی و کارگردانی “دیوید ای.تالبرت” که با اجراها و طراحی لباس دیدنی شده است. “فارست ویتاکر” (Forest Whitaker) در نقش یک اسباب بازی ساز ماهر حضور دارد که در آستانه از دست دادن کارخانه‌اش است. نوره اش جورنی پیش او آمده و با آوردن چیز تازه‌ای در زندگی او کارش را نجات می‌دهد. این فیلم هم به موضوع ارتباط‌های خانوادگی و فروپاشی نظام‌های قدیمی می‌پردازد. عروسک سخنگوی داستان هم مثل میکا فیلم را دیدنی می‌کند.

1. فندق‌شکن و چهار قلمرو – The Nutcracker and The Four Realms – 2018

یک ماجراجویی فانتزی براساس باله “فندق شکن” با حضور “کیرا نایتلی” (Keira Knightley) و “هلن میرن” (Helen Mirren). داستان درباره دختر جوانی است که مادر فقیدش به او یک تخم جادویی می‌دهد. این تخم قفل شده و دخترک برای پیدا کردن کلید سفری به چهار قلمرو را آغاز می‌کند. او در مسیر باید با شوگر پلام شرور مبارزه کند و جایگاه خودش را تصاحب کند. فیلم “پسری به نام کریسمس” و این فیلم به داستان‌های کریسمسی می‌پردازند. شخصیت‌های هر دو باید برای پیدا کردن چیزهای گمشده به سرزمین‌های جادویی بروند.

همچنین بخوانید: 7 فیلم کریسمسی شبیه فیلم ماجراهای کریسمس (The Christmas Chronicles) که باید تماشا کنید

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

بهترین فیلم‌های جنگی دهه 2010 (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)

فیلم “قلعه‌ای برای کریسمس” (A Castle For Christmas) و فیلم‌های کمدی رمانتیک

10 فیلم علمی-تخیلی که در سال 2022 ده ساله می‌شوند

بهترین فیلم‌های بین‌المللی سال 2021 (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)

فیلم‌های ناامیدکننده 2021 که برخلاف تصورات ما ظاهر شدند

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب